kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Металдардың жалпы қасиеттері. General Properties of metals.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Металдық байланыс, металдық кристалдық тордың анықтамасын білу;

 кристалдық торы мен байланыс түрі бойынша металдардың физикалық қасиеттерін болжау; металдарға тән физикалық және химиялық қасиеттерді сипаттау және металл атомдарының тек тотықсыздандырғыш қасиет көрсететінін түсіндіру

Metal bonding, definition of metallic crystal lattice; prediction of physical properties of metals by crystal lattices and connectivity; Describe physical and chemical properties characteristic of metals and explain that metal atoms are only oxidizing properties

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Металдардың жалпы қасиеттері. General Properties of metals.»

Сабақ жоспары SHORT PERIOD LESSON PLAN


ҰЗАҚ МЕРЗІМДІ ЖОСПАРДЫҢ ТАРАУЫ

CHAPTER

6,0

Металдар және металдардың құймалары

Metals and metal alloys

Мектеп

SCHOOL

Бозанбай орта мектебі

Secondary school Bozanbay

МҰҒАЛІМНІҢ АТЫ-ЖӨНІ

NAME SURNAME

Kапанова Галия Чабанбаевна

Қатысқандар

ATTENDED

16

ПӘНІ

SUBJECT

Химия

Chemical

Қатыспағандар

ABSENT

-

Сынып

GRADE

9 А


Күні

DATE


САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ

Металдардың жалпы қасиеттері

General Properties of metals

ОСЫ САБАҚТА ҚОЛ ЖЕТКІЗІЛЕТІН ОҚУ МАҚСАТТАРЫ

OBJECTIVES

9.1.4.2-металдық байланыс, металдық кристалдық тордың анықтамасын білу;

9.1.4.3- кристалдық торы мен байланыс түрі бойынша металдардың физикалық қасиеттерін болжау;

9.2.1.9 металдарға тән физикалық және химиялық қасиеттерді сипаттау және металл атомдарының тек тотықсыздандырғыш қасиет көрсететінін түсіндіру

9.1.4.2 -Metal bonding, definition of metallic crystal lattice;

9.1.4.3 - prediction of physical properties of metals by crystal lattices and connectivity;

9.2.1.9 Describe physical and chemical properties characteristic of metals and explain that metal atoms are only oxidizing properties

САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ

AIM

Барлығы: Металдық байланыс пен кристалдық торларды ажыратып түсінеді металдардың физикалық және химиялық қасиеттерін сипаттай алады

Кейбіреуі: металдың тотықсыздандырғыштық қасиет көрсететінін реакция теңдеуі арқылы түсінеді.

Total: Can describe the physical and chemical properties of metals that can be distinguished by the metallic bond and crystal lattices

Some: understand by means of the reaction equation that refers to the oxidizing properties of the metal.

БАҒАЛАУ КРИТЕРИЙІ

ASSESSMENT

Металдық байланыс пен кристалдық торларды ажырату арқылы металдардың физикалық және химиялық қасиеттерін сипаттайды 

Understanding the physical and chemical properties of metals by separating the metal bond and crystal lattices and understanding the reaction by the equation of the metal's oxidizing properties

ОЙЛАУ ДАҒДЫЛАРЫ

CRITICAL THINKING SKILLS

Түсіну, қолдану

Understanding, applyng

ТІЛДІК МАҚСАТТАР

LANGUAGE AIMS

Топтық және жұптық жұмыстарда металдардың физикалық қасиетін мысалдар арқылы өз ойларын жеткізіп, химиялық қасиеттерін жазып түсіндіреді.

The physical properties of metals in the group and pair work are explained by their examples and explain their chemical properties.

ҚҰНДЫЛЫҚТАРҒА БАУЛУ

VALUES

Сын тұрғысынан ойлау арқылы оқушылардың арасында жауапкершілік пен қарым- қатынас арқылы өмір бойы оқу құндылығына баулу.

By engaging in critical thinking through lifelong learning through the responsibility and communication between learners.

ПӘНАРАЛЫҚ БАЙЛАНЫС

SUBJECT INTERCONNECTION

Физика, история, география

Physics, history, geography

АЛДЫҢҒЫ БІЛІМ

PREVIOUS KNOWLEDGE

8.2.1.4 химиялық қасиеттері ұқсас элементтердің бір топқа жататындығын дәлелдеу8.1.4.3 атомдар мен иондардың электрондарды қосып алуының немесе беріп жіберуінің нәтижесін түсіну

8.2.1.4 Proof that similar elements of chemical properties belong to one group8.1.4.3 Understanding the effect of the addition or transfer of electrons and ions by electrons


Сабақ барысы

LESSON PROCESS

САБАҚТЫҢ ЖОСПАРЛАНҒАН КЕЗЕҢДЕРІ

STAGES OF THE LESSON

САБАҚТАҒЫ ЖОСПАРЛАНҒАН ЖАТТЫҒУ ТҮРЛЕРІ

PLANNED ACTIVITIES

Ресурстар

RESOURCES

САБАҚТЫҢ БАСЫ

BEGINNING

(7 мин)

1.Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу

Good afternoon dear Students ! I’m very glad to see you! How are you today? What date is it today? Galia, please, write down today”s number on the board. Why is absent today? Ok, Students Let’s begin our Lesson.

2.Топқа бөлу.

Grouping: By choosing the symbols of metals and non-metals, students are divided into two groups.

3. Балалар, бүгінгі сабақтың тақырыбын өздерің тауып көресіңдер. Ребус шешу арқылы оқушылар сабақтың тақырыбын айтады. (слайд1)

Бүгін сабақта біз металдар туралы айтамыз.Металдар туралы не білеміз?

To learn the topic of our lesson you have to guess the rebus. The word which they guess is the topic of the lesson. What do you think, what is our topiс called? Today, we talk about metals. What do we know about metals?

3. Эстафета ойыны арқылы металдардың, бейметалдардың қасиеттерін көрсетеді. Оқушылар бір бірден шығып металдардың, бейметалдардың маңызды қасиеттері көк, қызыл карточкаларда жазылған сөздерді таңдайды, тақтаға іледі. Берілген уақытта қай топ көп және дұрыс қасиеттерін көрсетеді жеңіске жетеді.

Students invited to Relay game. You go one by one to the board, find the property characteristic of metals or non-metals

4.Ой қозғау: Тайқазан жеті металдан құйылған. Олар қандай металдар? (слайд 5)

Thoughts excite: Taykazan is made of seven metals. What are these metals?

5. Terminology (слайд 6)

Карточкалар

Cards











САБАҚТЫҢ ОРТАСЫ

MIDDLE

(20 мин)

Ендеше балалар жаңа тақырыпқа көшеміз. Металдар туралы не білгіміз келеді? Сабағымызды жалғастыру үшін 1,2,3,4 сандар бойынша төрт топқа бөлінеміз.

So let's go to a new topic. What do we want to know about metals? To continue the lesson, we divide into four groups by 1,2,3,4 numbers

1.Топтық жұмыс ұйымдастыру:

The Students now you will watch the video. Each student in the group selects one task and, after watching the video, presents it in a group. (Video)

Балалар, қазір видеожазбаны мұқият көріп тапсырмаларды орындаймыз.

Топқа арналған негізгі тапсырманың ішінде төрт тапсырма беріледі. Топтағы оқушылар тапсырманы өз деңгейіне қарай бөліп алады. Оқушы видионың белгілі бір бөлігін мұқият көріп, тыңдап отырады. Видионы көріп болғасын әр оқушы топ ішінде өз тапсырмасымен таныстырады, түсіндіреді

2. «Айналмалы бекеттер» әдісі: әр топ бір бекетте орналасады;

1 бекет – металдардың кристалдық торлары

2 бекет – металдардың физикалық қасиеттері

3 бекет – металдардың жай заттармен әрекеттесуі

4 бекет – металдардың күрделі заттармен әрекеттесуі

(қосымша 3)

Әр топ ойларын қағазға жазуға 1 минут уақыт беріледі;

Уақыт аяқталғанда топ басқа бекетке ауысып алдағы топтың жұмысын жалғастырады. Ауысу әр 1 минут сайын болып тұрады, топ барлық позицияларда болып шыққанға және барлық топтардың ойларын ойлап шыққанға дейін жалғаса береді.

Айналып біткеннен кейін оқушылар алған деректерді ортаға салып талқылайды, постер қорғайды

Organization of group work using the "turn-key" strategy.

Separation of tasks in the textbook on "Swing station". Students in the group divide the task according to their level. One minute is to write their thoughts on paper. When the time runs out, the group moves to another station and keeps on working with the next group. Each team will continue to be in all positions. Upon termination, the students discuss the data they receive, poster protects them.

1 task cards: Crystal lattices of metals

2 task cards: Physical properties of metals

3 task cards: interaction of metals with simple substances

4 task cards: Interaction of metals with complex substances


3. 3D модельдердің көрсетілімі (слайд 9) Металл кристалды торлардың үлгілерін көрсету. Металдардың кристал торын анықтау (қосымша 3):

1.топ – Na, Au, Zn

2 топ – Pb, Pt, Cr

3 топ – W, Cu, Mg

4 топ – Ba, Ni, Ca

(D) 3D model of metal lattices.

Performance experience:

1. Study crystal lattices

2. Compare and draw conclusions








АКТ, мультимедиялық тақта

ICT





Ватман

Маркерлер

Paper

Colored marker
















Метал торларының модельдері

САБАҚТЫҢ СОҢЫ

END

(13 мин)

1.Бекіту (қосымша 4)

Game: True/False: Take on the desk a piece of paper with the task. Please answer the questions (Handount 4)

2.«Мадақтау сэндвичі» -кері байланыс

1 бөлік – позитивті комментарий, не ұнады;

2 бөлік – сындарлы сын, не нәрсені жақсарту керек;

3 бөлік – келешекке арналған комментарий: маған ұнады, бірақ келесі жолы …

2.Compare and create results: Feedback «Sandwich»

Part 1 - a positive comment, liked;

Part 2 - a criticism, what to improve;

Part 3 - Comment for the future: I liked it, but next time …

Homework:

P 32 the task №1, 2 on peage 64 for your homework


Good bye! See you soon!







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Химия

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 9 класс

Скачать
Металдардың жалпы қасиеттері. General Properties of metals.

Автор: Галия Чабанбаевна Капанова

Дата: 19.10.2020

Номер свидетельства: 560497


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства