kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

К?кірт ?ыш?ылы ж?не оны? т?здары.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ма?саты:К?кірт ?ыш?ылы ж?не оны? т?здары та?ырыбын  сыни т?р?ыдан ой ?орыту ж?не та?ырыпты? талдау жасау ар?ылы ?з бетінше о?ып ?йрену.О?ып ?йренуді? н?тижесі:-   К?кірт ?ыш?ылы ж?не оны? т?здары жайында м?ліметтерді біледі;

-   ?зіндік пікір ?алыптастыру ар?ылы та?ырыпты ?зара тал?ылау, ?орытынды жасау, т?йінді ойларды жина?тай білу ж?не ?ажетті формулаларды жаза алады;

?зіндік ж?мыс, ?здігінен білім алу ?абілетін, топта ж?мыс істеу ж?не жеке тапсырмаларды орындау ар?ылы ?зіндік ба?алау жасайды.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«К?кірт ?ыш?ылы ж?не оны? т?здары.»

Мұғалімнің аты-жөні:

Асадова Мадина Турсынбаевна

Мектебі, сыныбы:

№9 мектеп-лицейі, 9 А

Пәні, тарау, сабақ реті:

Химия ; № 1

Өткізілген күні:

30.10.2015

Тақырыбы:

Күкірт қышқылы және оның тұздары.

Мақсаты:


Күкірт қышқылы және оның тұздары тақырыбын сыни тұрғыдан ой қорыту және тақырыптық талдау жасау арқылы өз бетінше оқып үйрену.

Міндеттері:


  • Күкірт қышқылы және оның тұздары жайында мәліметтерді білу;

  • өзіндік пікір қалыптастыру арқылы тақырыпты өзара талқылау, қорытынды жасау, түйінді ойларды жинақтай білу және қажетті формулаларды жаза алу;

  • өзіндік жұмыс, өздігінен білім алу қабілетін, топта жұмыс істеу жəне жеке тапсырмаларды орындау арқылы өзіндік бағалау жасау.

Оқып үйренудің нәтижесі:

  • Күкірт қышқылы және оның тұздары жайында мәліметтерді біледі;

  • өзіндік пікір қалыптастыру арқылы тақырыпты өзара талқылау, қорытынды жасау, түйінді ойларды жинақтай білу және қажетті формулаларды жаза алады;

  • өзіндік жұмыс, өздігінен білім алу қабілетін, топта жұмыс істеу жəне жеке тапсырмаларды орындау арқылы өзіндік бағалау жасайды.

Барлық оқушыларды сабаққа тарту

А оқушының оқып үйренудегі нәтижесі:

  • Күкірт қышқылы және оның тұздары жайында барлық мәліметтерді қолданады;

  • Күкірт қышқылы және оның тұздары жайында тақырыбын алдыңғы тараумен байланыстыра отырып талдау жасай алады.

  • топтық жұмыста белсенді, жоғары деңгейлі сұрақтар қояды және жауап бере алады.

В оқушының оқып үйренудегі нәтижесі:

  • Күкірт қышқылы және оның тұздары жайында алған мәліметтерін қолдануға талпынады;

  • Күкірт қышқылы және оның тұздары жайында тақырыбын алдыңғы тараумен байланыстыра отырып талдау жасай алады.

  • топтық жұмыста белсенді, жоғары деңгейлі сұрақтар қоюға және жауап беруге талпынады.

С оқушының оқып үйренудегі нәтижесі:

  • Күкірт қышқылы және оның тұздары жайында кейбір мәліметтерді қолданады;

  • Күкірт қышқылы және оның тұздары жайында тақырыбын алдыңғы тараумен байланыстыра алады.

  • топтық жұмыстарға қатысады, төмен деңгейлі сұрақтар қояды және жауап бере алады.

Оқытуда қолданылатын модульдер:

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер; Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету; Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; Талантты және дарынды балаларды оқыту; Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу; Оқытуды басқару және көшбасшылық.

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер:

Шаттық шеңбері: «Менің есімде...», топқа (түрлі түсті стикер)жағдаяттық сұрақ, ойлан,жұптас, пікірлес,ДЖИКСО -1,критериалды бағалау, «БҮБ», өзін – өзі бағалау, Сергіту сәті.


Сабақ кезеңі/ уақыты.

Іс-әрекет


Бағалау


Мазмұны

Мұғалім

Оқушы

Дерек-көздер

Кіріспе


5 мин.




Шаттық шеңбері:

«Менің есімде...».

Мақсаты: тақырып бойынша түсінгенін, өз ойын еркін жеткізу.


Топқа бөлу:

Түрлі – түсті стикерлерді қолдану арқылы оқушылар мимикамен бір – бірін өздері іздейді.


Сәлеметсіздерме балалар, бүгінгі шаттық шеңбері «Менің есімде ...» деп аталады. Осы сабақтардан қандай іс-әрекеттер, жаңа тәсілдер және де тақырып бойынша не естеріңізде қалғаны жөнінде айтыңыздар.

  • Түрлі – түсті стикерлермен төрт топқа бөлініңіздер.


Балалар шаттық шеңберінде «Менің есімде ...» деп сабақтардан қандай іс-әрекеттер, жаңа тәсілдер және де тақырып бойынша не естерінде қалғаны жөнінде айтады

Түрлі – түсті стикерлер арқылы төрт топқа бөлінеді.

«Тамаша», «Жарайсың», «Керемет».





Түрлі – түсті стикерлер

Тұсаукесер

10 мин.





«Ой шақыру » жаңа тақырыпты ашу үшін әр топ оқушыларына «Жағдаяттық » сұрақ: не себептен,қайда орналасқан, неге сол жерде орналасқан, ІІІ периодында ҮІ топта, салыстырмалық молекулалық массасы 32г/моль бұл қандай элемент?

Мақсаты: өз ойын еркін, нақты жеткізу, сыни тұрғыдан ойлау қабілетін арттыру

  • Оқушылар өз жағдаяттарын, себептерін жауап бере отырып, кестеден сол элементті тауып, оның техникалық жағдайда қолдануын айта отырып,сол сөзді ауыл шаруашылығымен байланыстыра отырып тақырыпты анықтау, сіздерге талқылауға-5 мин, қорғауға-1 мин уақыт беріледі

Ауызша кері байланыс

оқушылар берілген тапсырманы топпен пікірлесіп тақырыпты өздері атайды

Бүгінгі тақырыбымыз: күкірт қышқылы және оның тұздары



«Өте жақсы», «Тамаша».


Постер, маркерлер

Негізгі бөлім

20 +5 мин.


1.Оқулықтан жаңа тақырыптың мәтінін топқа бөліп беремін.

Мақсаты: алдыңғы берілген тапсырманы байланыстыра отырып түсіндіру, сыни тұрғыдан ойлау қабілетін арттыру

І топқа: күкір қышқылының физикалық қасиеті, 74-75 бет

ІІ топқа: күкірт қышқылының химиялық қасиеті, 75-76 бет;

3.күкірт қышқылының тұздары, 76-77 бет;

ІҮ топқа: күкірт қышқылының қолданылуы, 77-78 бет;

  • Балалар сіздер күкірт қышқылына тән барлық қасиеттерді атап көрсеттіңіздер. Енді сіздерге келесі тапсырма алдарыңызда үлестірме қағазынадағы химиялық формулалар мен теңдеулерді орындаймыз. Сіздерге талқылауға-6мин, қорғауға-3мин.уақыт беріледі.

  • Ал енді оқушылар топпен ойласып интербелсенді тақтаға жазыңыздар.


Оқушылар алдыңғы берілген тапсырманы байланыстыра отырып, күкірт қышқылының қасиетері мен қолданылуын талдап, барлық қасиеттерін атап түсіндіреді.

Оқушылар әрбір себепті саралау барысында «неге?» сұрағын қоя отырып, мәселенің бастапқы себебін анықтайды.

«Өте жақсы», «Тамаша».


Нақты дәл жауап берген топқа, оқушыларға «күн», орташа жауап берген «күнді жартылай жауып тұрған бұлт», толықтыруды қажет деген топқа «бұлт» стақандар



«Тамаша»,

«Жақсы».


«Өте жақсы», «Тамаша».

Постер, маркерлер

2. Әр топқа берілген мәтін бойынша үлестірмелер беріледі.

Мақсаты:


Сергіту сәті:

Мақсаты: достық, сенімділік қасиеттерін қалыптастыру.



Қорытынды

5 мин.

Рефлексия. Кері байланыс жасауға жетелеу.


«Бағалау парақтары»

Мақсаты: оқышы сабақтан не оқып білгенін жинақтау


«Білемін, үйрендім, білгім келеді...»

Мақсаты: игерген білім жайында кері байланыс жасау.

Әр топқа бағалау парақшаларын критерийлер бойынша толықтырып, топ басшысы және өзара бірін-бірі бағалайды

Бағалау парағы:

Р/с

Топ мүшелері

Критерийлер


1

Үй тапсырмасы


2

Жағдаяттық сұрақ

(1 ұпай-кейбіреуіне,

2 ұпай- жартылай,

3 ұпай-толық)


3

Тақырып бойынша жаңа терминдерді меңгеруі

(1 ұпай-кейбіреуіне,

2 ұпай- жартылай,

3 ұпай-толық)


4

Тапсырмаларды меңгеруі, толық жауап беріп отыруы

(1 ұпай-кейбіреуіне,

2 ұпай- жартылай,

3 ұпай-толық)


5

Тест нәтижесі


6

Топта белсенділік танытып, топ ережесін сақтауы


7

Қорытынды баға




1-10 ұпай аралығы 3баға

11-20 ұпай аралығы 4 баға

20-25 ұпай аралығы 5 баға

Үй жұмысы. §16, 78 беттегі 5,6 тапсырмаларды дәптерге орындау.

Әр топ бағалау критерийлері және сабаққа қатысып жинақтаған бағалары бойынша топ басшысы бірін-бірі бағалайды,

«Блов баспалдағы» бағалау парақшалары арқылы өзін-өзі бағалайды

Бағалау парақшалары

«Блов баспалдағы»

«Бағалау парақтары»











































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Химия

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 9 класс

Скачать
К?кірт ?ыш?ылы ж?не оны? т?здары.

Автор: Асадова Мадина Турсынбаевна

Дата: 25.01.2016

Номер свидетельства: 282710


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства