күні | 18.02.2017 ж |
Сыныбы | 10 Б |
Пән мұғалімі | К.Таймасова |
Сабақтың тақырыбы | Темір және оның қосылыстары |
Сабақтың мақсаты: | Темірдің қасиеттері туралы жалпы білімдерін тереңдетету, реакция теңдеулерін жазуға дағдыландыру. Оқушыларға өз бетінше жұмыс істей отырып ойлау қабілеттерін дамыту, алған білімдерін өмірде пайдалана білуге бейімдейді . |
Оқытудың нәтижесі: | Оқушылар сабақтан соң: Темірдің қасиеттеріне тән реакция теңдеулерін жазады Топтық жұмыс барысында өз ойын ашық айтуға мүмкіндік алады. |
Дерек сөздер | Интертақта, оқулық, плакаттар, ситкерлер, маркерлер, химиялық стакандар, сынауықтар, сілті, қышқыл, тұздар. |
Сабақтың әдісі | СТО,АКТ |
Сабақтың барысы |
Сабақ кезеңдері | Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс- әрекеті |
Ұйымдастыру кезеңі | 2 мин | Психологиялық жағдай, оқушылар қол ұстасып, сабаққа жақсы көңіл –күй тілейді | Хормен көңіл күйіміз көтерінкі, сабақта білімімізді көрсетеміз |
Топқа бөлу | 2мин | Оқушыларға түрлі -түсті стикерлер тарқату | Стикерлерге жазылған формулаларға қарап үш топқа бөлінеді. |
Үй тапсырмасын еске түсіру | 5 мин | Ой қозғау әдісі | Сандарды сөйлету |
Түсіну | 10 мин | Ой толғаныс сатысы І топқа: Темір элементіне периодтық жүйе бойынша,атом құрылысына сипаттама беру ІІ топқа Темірдің физикалық қасиеттері мен табиғатта таралуы ІІІ топқа Темірдің адам өміріндегі маңызы мен қолданылуы | Топтар постермен жұмыс жасап, өздерінің ойларын флипчардқа фламастер арқылы түсіру |
Көрме | 5 мин | Галереяға саяхат жасау | Өздерінің жұмыстарын қорғау |
Білу | 6мин | Білімдерін жинақтау үшін интерактивті тақтада химиялық қасиеті, алынуы мен тұрмыстағы қажетіліктердегі пайдасын көрсету | |
Қолдану | 5 мин | Тәжірибе жүзінде жасау | Жасалған реакцияның теңдеулерін жазу |
Жинақтау | 5мин | Білімдерін жинақтау үшін кестені толтыруға беріледі | Оқушылар орындап, өздерінің білімдерін тексереді |
Бағалау | 2 мин | Критерий бойынша бағаланады | 1.Постердің мазмұнына 2. Постердің эстетикалық талғамға сай жасалуына 3. Уақыт бірлігі есептеледі |
Үйге тапсырма | 1 мин | Темір және оның қосылыстарын оқып 1-2 | Күнделіктеріне толтырады |
Рефлекция | 2 мин | 2 жұлдыз 1 тілек Бүгінгі сабақта алған әсерлеріңіз | Оқушылар қай топтың білімі жоғары, қай топқа тілек тілейтінін айтады |
Барлығы: | 45 минут | | |