kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Химиялық элементтердің периодтық жүйесіндегі металдардың орны. Олардың атомдары мен кристалдарының құрылыс ерекшеліктері

Нажмите, чтобы узнать подробности

Химиялық элементтердің периодтық жүйесіндегі металдардың орны. Олардың атомдары мен кристалдарының құрылыс ерекшеліктері. 

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары):

Периодтық жүйедегі металдардың орнын және атомдары мен кристалдарының ерекшеліктерін білу.

Барлық оқушылар:

Металдарға сипаттама бере алады

Элементтердің таңбаларын жаза алады

Оқушылардың басым бөлігі:

Металдық байланысты жаза алады

Сыртқы энергетикалық деңгейін жазып бере алады

Кейбір оқушылар:

Металдың кристалдық торын жазып бере алады

Металдардың валенттілігін біледі

Оқушылар:

Сіз сабақ соңында оқушылардың нені меңгергенін қалайсыз?

Металдарды біліп,реакция теңдеуін,формуласын қатесіз жазып, заттардың қасиеттерін түсіндіреді

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Химиялық элементтердің периодтық жүйесіндегі металдардың орны. Олардың атомдары мен кристалдарының құрылыс ерекшеліктері»

«Бекітемін»

Мектеп директорының оқу ісі

жөніндегі орынбасары

.......................Амантаева Ғ.М

« 11 » желтоқсан2016 жыл


Сабақ тақырыбы: §28. Химиялық элементтердің периодтық жүйесіндегі металдардың орны. Олардың атомдары мен кристалдарының құрылыс ерекшеліктері


Мектеп:№277 орта мектеп

Күні:11.01.16ж

12.01.16ж

Мұғалімнің есімі: Жанузакулы Н.

Сынып: 9 «А»

9 «Ә»

Қатысқандар саны:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Периодтық жүйедегі металдардың орнын және атомдары мен кристалдарының ерекшеліктерін білу

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:

Металдарға сипаттама бере алады

Элементтердің таңбаларын жаза алады


Оқушылардың басым бөлігі:

Металдық байланысты жаза алады

Сыртқы энергетикалық деңгейін жазып бере алады


Кейбір оқушылар:

Металдың кристалдық торын жазып бере алады

Металдардың валенттілігін біледі

Тілдік мақсат

Оқушылар:

Сіз сабақ соңында оқушылардың нені меңгергенін қалайсыз?

Металдарды біліп,реакция теңдеуін,формуласын қатесіз жазып, заттардың қасиеттерін түсіндіреді


Негізгі сөздер мен тіркестер: элемент, энергетика,электрон, байланыс, топ, кристалдық тор


Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар:

Сіз металлдар жайлы не айта аласыз?

Периодтық жүйеде қанша металл бар екенін айтыңыз?

Жазылым бойынша ұсыныстар: натрий, магнийдің атомдар құрылысының сызбанұсқасын жазыңыз


Алдыңғы оқу


Бірнеше сөйлеммен оқушылардың такырып жайында білетіндерін жинақтау

Металдардың физикалық қасиетін біледі





ЖОСПАР

Жоспарланған

уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы

1 мин

3 мин

3 мин

2 мин

Сыныптағы әрекеттер тәртібі

1.Ұйымдастыру

Амандасу,түгелдеу

2.Шаттық шеңбері

Оқушлар бір-біріне жылы лебіз білдірді

3. Топтың ережесін жасау

Әр оқушы стикерге топ ережесін жазып, оқиды

4. 3 топқа бөлу

Карточка арқылы


9 сынып оқулық. Н. Нұрахметов, К.Жексембина, Н.Заграничная



карточкалар

Ортасы /Даму



15 мин







1 мин












10 мин










2 мин



2 мин


Жаңа сабақ

«ДЖИГСО» әдісі бойынша топқа тапсырманы беру. Тақырыпты оқиды, түсінеді, топта талқылайды,постер жасайды. Топ бір-біріне постер арқылы түсіндіреді.

Бағалау крийтерилері:

А) Постердің әдемілігі

В) Тақырыптың дұрыс қамтылуы

С)Түсіндіруі

Топ бір-бірін бағалайды

Бағдаршам арқылы.

Өте жақысы – жасыл түс

Жақсы – сары түс

Қанағаттанарлық – қызыл түс


Кері байланыс

«Алма» әдісі

Тақырыпты жақсы түсінсе толық желінген алманы көрсетеді

Тақырыпты жартылай түсінсе жартылай желінген алманы көрсетеді

Тақырыпты түсінбесе желінбеген алманы көрсетеді


Тапсырма рекцияны аяқтап толық және қысқартылған иондық теңдеуін жазыңдар

  1. HNO3 + Ba(OH)2

  2. AgNO3 + K3PO4

  3. BaCO3 + HCl →

  4. NaOH + FeCl2 →

  5. CaCO3 + HNO3 →

  6. Ca(OH)2 + HCl →


Бағалау крийтериі:

а) Реакцияның дұрыс аяқталуы

б) Реакцияның теңестірілуі

в) Толық индық теңдеудің дұрыстығы

г) Қысқартылған иондық теңдеудің дұрыстығы

Оқушылар топ ішінде бір-бірін бағалайды

Бағдаршам арқылы.

Өте жақысы – жасыл түс

Жақсы – сары түс

Қанағаттанарлық – қызыл түс

Кері байланыс:

БББ әдісі

Білемін Білдім Білгім келеді

стикерге жазып жапсырады





А4 қағаз, стикер,






















үлестірмелі материал

Аяқталуы/Пленарий

1мин



Үйге тапсырма беру

§28 оқу, 5 сұрақтан дайындап келу

Бағалау

Топ бүгінгі сабаққа қатысуын өздері бағалайды

Кері байланыс

«Алма» әдісі

Сабақты жақсы түсінсе толық желінген алманы көрсетеді

Сабақты жартылай түсінсе жартылай желінген алманы көрсетеді

Сабақты түсінбесе желінбеген алманы көрсетеді



Қосымша ақпарат


Саралау- сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлай-сыз? Сіз қабілеті жоғары оқу шыларға тапсырманы күр-делендіруді қалай жоспар-лайсыз?

Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы байланыс














Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз

Қорытынды бағамдау


Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1)


2)


Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқуды да, оқытуды да)?

1)


2)


Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Химия

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 9 класс

Автор: Жанузакулы Назарбек

Дата: 20.01.2017

Номер свидетельства: 381713


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства