kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Химиялы? байланыс ж?не оны? т?рлері" та?ырыбына ?ыс?а мерзімді жоспар

Нажмите, чтобы узнать подробности

Б?л ?ыс?а мерзімді жоспар ?о?амды?-гуманиталы? ба?ытта?ы 10-сынып?а арнал?ан "Химиялы? байланыс ж?не оны? т?рлері" та?ырыбына арнал?ан. Саба? жоспары Блум таксономиясына салын?ан. Б?л саба?та т?рлі ?дістер пайдаланылды: ?зіндік ойын, ?шіншісі арты?, болжау ?дісі, синквейн ?дісі. Саба? барысында о?у мен о?ытуды? жеті модулі ?амтылып, ы?палдас?ан.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Химиялы? байланыс ж?не оны? т?рлері" та?ырыбына ?ыс?а мерзімді жоспар »

Химия пәнінің мұғалімі : Нартаева Гүлнұр Өмірзаққызы

Сабақтың тақырыбы : Химиялық байланыстың түрлері

Сабақтың мақсаты : Химиялық байланыспен танысу, коваленттік және иондық байланыстар ұғымдарын түсіну

Сабақтың міндеттері:

1. Оқушыларға байланыс, коваленттік және иондық байланыс туралы ұғындыру;

2. Химиялық байланыс бойынша формула және есептеулер құрастыру дағдыларын дамыту;

3. Оқушыларды ұқыптылыққа, ұйымшылдыққа, топпен жұмыс істеуге, еркін сөйлеуге тәрбиелеу.

Сабақтың әдісі : өзіндік ойын(жауаптары беріледі), үшіншісі артық, миға шабуыл

Сабақтың көрнекілігі : Интерактивті тақта, химиялық элементтердің периодтық жүйесі, электрондық оқулық, бағалау парақшасы

Пән аралық байланыс : математика,физика

Күтілетін нәтиже : Химиялық байланыстар ковалентті, иондық, сутектік және металдық болатынын меңгерді және оларды бір-бірінен айыра алады


Сабақтың кезеңдері

Сабақтағы әдіс-тәсілдер

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Пайдаланылған модульдер

Ұйымдастыру

Саналу арқылы топтасу

Оқушылармен амандасып, түгелдеу.

Бір-екіге саналу арқылы екі топқа бөлінеді.


Білу

1.Өзіндік ойын

№5 жаттығу орындау


Электронды оқулықтан қысқаша мағлұмат көрсету. Оқушыларға тапсырманы қағаз жүзінде таратып береді

Топ бойынша тапсырманы орындайды

ОЖӘ


Түсіну

Болжау әдісі

Оқушыларға қосылыстардың аттары беріледі, олардың формулаларын жазып, химиялық байланысын анықтап, дәлелдеме келтіруін сұрайды

Оқушылар мысалға қарап тапсырмаларды орындайды

ОЖӘ

АКТ

Қолдану

«Үшіншісі артық» әдісі

Оқушыларға үш қосылыс беріледі, соның ішінде бірдей химиялық байланысқандарын анықтап, үшінші артығын табу тапсырады

Төрт топ өздеріне берілген қосылыстардың арасынан артығын анықтайды

ОЖӘ

ЖЕСО

Сыни тұрғыдан ойлау

Талдау


Оқушыларға тапсырманы түсіндіре отырып,қағаздарды таратып береді

Берілген сұрақтарға топ бойынша жауап береді, келесі топ тексереді

АКТ

ЖЕСО


Жинақтау

Синквейн әдісі

Химиялық байланыстың бір түрін береді

Әр топ өздеріне түскен химиялық байланыс түрі бойынша түрлі қосылыстар құрады

ОЖӘ

Бағалау

Бағалау шкаласы: топ бойынша және жеке оқушыға

Кестені таратып береді

Кестені толтырады

ОЖӘ

Сыни тұрғыдан ойлау

Қорытынды

Үйге:Химиялық байланыстың түрлері

Тақырыптың соңындағы 7,11- тапсырмаларды орындау



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Химия

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 10 класс

Скачать
"Химиялы? байланыс ж?не оны? т?рлері" та?ырыбына ?ыс?а мерзімді жоспар

Автор: Нартаева Гулнур Умирзаковна

Дата: 20.11.2014

Номер свидетельства: 133168


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства