kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Карбон ?ыш?ылдары.

Нажмите, чтобы узнать подробности

О?ушылар?а карбон ?ыш?ылдары, ??рылымы мен ??рылысы, оны? туындылары туралы, жіктелуі, номенклатурасы мен изомериясы, алу жолдары, ??рамына кіретін элементтер ж?не бейорганикалы? ?ыш?ылдардан айырмашылы?ы туралы т?сінік беру.О?ушыларды? формулаларды атау, формула ??растыру, те?деу жазу, изомер жазу да?дыларын дамыту. О?ушыларды ж?птасып, топтасып ж?мыс жасай білуге да?дыландыру.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Карбон ?ыш?ылдары. »



Бауржанова Ардақ.

«Рыков атындағы орта мектебі»

коммуналдық мемлекеттік мекемесінің

химия пәні мұғалімі






Күні:_________

Сыныбы: 11 сынып. Пәні: химия.

Сабақтың тақырыбы: §9.3. Карбон қышқылдары.

§9.4. Қаныққан бір негізді карбон қышқылдары.

§9.5. Карбон қышқылдарының табиғатта кездесуі, алу жолдары.

Сабақтың мақсаты:

Б: Оқушыларға карбон қышқылдары, құрылымы мен құрылысы, оның туындылары туралы, жіктелуі, номенклатурасы мен изомериясы, алу жолдары, құрамына кіретін элементтер және бейорганикалық қышқылдардан айырмашылығы туралы түсінік беру.

Д: Оқушылардың формулаларды атау, формула құрастыру, теңдеу жазу, изомер жазу дағдыларын дамыту. Оқушыларды жұптасып, топтасып жұмыс жасай білуге дағдыландыру.

Т:ұқыптылыққа, тазалыққа, шапшаңдыққа баулу.

Сабақтың типі: аралас сабақ.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгендеу, сабақтың мақсатын айту, топқа бөлу.

Негізгі бөлім:

Үй тапсырмасын тексеру.

модель қорғау.

І топ: альдегидтердің аталуы, алу жолдары.

ІІ топ: альдегидтердің ФҚ, ХҚ.

ІІІ топ: құмырсқа альдегиді.

IV топ: сірке альдегиді.

модельдерін қорғайды.

бағалау.


І. «Қызығушылықты ояту» сатысы
Тақтадағы суретке қарап өздеріңіз сөйлем құраңыздар.Тақтада айран, қымыз, сүт тағамдарының, қарақаттың, лимонның, мүкжидектің, піспеген жеміс- жидектердің суреттері бейнеленген. Оқушылар осы суреттегі заттардың дәмдері қандай болады екен ?
Ендеше оқушылар біздің бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қышқыл дәм беретін заттар - КАРБОН ҚЫШҚЫЛДАРЫ.


«ДЖИГСО» стратегиясы бойынша оқыту.

І топ: карбон қышқылдары, жіктелуі.

ІІ топ: карбоксил тобының құрылысы.

ІІІ топ: атаулары, изомерленуі.

IV топ: табиғатта кездесуі, алу жолдары.

топпен оқып, талдайды, қорғайды.

195 бет №5

пентан қышқылының изомерлерін жазады.

Құрамында 4,35% сутек, 26,09% көміртек және 69,56% оттек болатын карбон қышқылының молекулалық формуласын есептеп шығарыңдар.

есеп шығарады.

ТЖ тапсырма орындау.


үйге тапсырма:

9.13-9.4-9.5 оқу. 195 бет №6,7

«табиғаттағы карбон қышқылдары» баяндама.


рефлексия.

нені білдім?

нені үйрендім?

нені білгім келеді?




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Химия

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 11 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Карбон ?ыш?ылдары.

Автор: Бауржанова Ардак Жумагалийкызы

Дата: 12.02.2015

Номер свидетельства: 171755


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства