kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Інтегрований урок " Все про воду"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Світ походит від води, - говорив Фалес Мілетський, один із стародавніх мудреців. А й справді, історія землі - це перш за все історія води. У воді виникло життя. Різноманітна і щедра, беззахисна і сильна вода безперервно змінювала і змінює обличчя нашої планети.  То тече в річках і океанах, то парою піднімається в хмари, то вкриває водойоми льодом.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Інтегрований урок " Все про воду" »

Інтегрований урок у 8 класі підготувала Мізенко Л.В.

Тема : Вода-найпоширеніша речовина на землі

Вода – мати життя, і вона заслуговує нашої

поваги, нашої подяки і нашої любові.

О.Айванхов Откровення вогню і води


Мета: - УЗАГАЛЬННЯ ЗНАННЬ УЧНІВ ПРО ВОДУ ЯК НАЙПОШИРЕНІШУ РЕЧОВИНУ НА ЗЕМЛІ, ЇЇ ФІЗИЧНІ Й ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ НА ОСНОВІ ВИКОРИСТАННЯ МІЖПРЕДМЕТНИХ ЗВ’ЯЗКІВ; ФОРМУВАННЯ УЯВЛЕННЯ ПРО ЄДНІСТЬ ЖИВОЇ І НЕЖИВОЇ ПРИРОДИ; РОЗВИТОК ВМІННЯ АНАЛІЗУВАТИ І РОБИТИ ВИСНОВКИ ПРО РОЛЬ ВОДИ В ЖИТТІ ЖИВИХ ОРГАНІЗМІВ ТА В ПРИРОДІ ; ВИЯВЛЕННЯ ЛІКУВАЛЬНИХ ТА ПРОФІЛАКТИЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ВОДИ;

- АКТИВІЗАЦІЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНІСТЬ УЧНІВ, РОЗВИТОК ІНТЕРЕСУ ДО ВИВЧЕННЯ ПРИРОДНИЧИХ НАУК; ФОРМУВАННЮ ЖИТТЄВИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ УЧНІВ В ПРОЦЕСІ РОБОТИ ТВОРЧИХ ГРУП;

- РОЗВИТОК ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ УЧНІВ, РАЕЛІЗАЦІЯ ІНДИВІДУАЛЬНИХ ТВОРЧИХ ПОТРЕБ УЧНІВ;

-ЗАЛУЧЕННЯ УЧНІВ ДО ПРОЦЕСУ САМОПІЗНАННЯ, САМООСВІТИ, САМОВДОСКОНАЛЕННЯ І САМОВИЗНАЧЕННЯ;

-ВИХОВАННЯ ДБАЙЛИВОГО СТАВЛЕННЯ ДО ВОДНИХ РЕСУРСІВ, ВЛАСНОГО ЗДОРОВ’Я, ЕКОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ УЧНІВ


Тип уроку:узагальнення і систематизація знань,умінь і навичок.

Форма проведення:

Хід уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Мотивація навчальної діяльності


З глибин землі, відчувши силу,

Води живої джерело

З під кручі цівкою забило,

Струмком співучим потекло.

У дружбі з ним квітують трави,

Зважнілі зерном колоски,

І спраглий день іде в заплави,

Черпа ту воду, п’є з руки.

Воно ж вирує в неспокої,

Відбивши сонце і блакить,

І вже, як сил душі людської,

Його не випить, не спинить.

(М.Масло)

Вчитель біології. Людина здавна мріяла про безсмертя. Мандрівники в заморських країнах, алхіміки в лабораторіях настирливо шукали еліксир життя та джерело вічної молодості. Та вони і не здогадувалися, що таємничий еліксир – це звичайна вода. Та сама вода, що заповнює моря і річки, випадає на землю дощами. Вода, без якої неможливе існування всього живого.

Вчитель фізики. Світ походить від води,- говорив Фалес Мілетський, один із стародавніх мудреців. А й справді , історія Землі – це перш за все історія води. У воді виникло життя . Різноманітна і щедра, беззахисна і сильна, вода безперервно змінювала і змінює обличчя нашої планети. То тече в річках і океанах, то парою піднімається в хмари, то вкриває водойми льодом.

Вчитель хімії. Що ж таке вода?Здається простішого запитання не можна придумати, бо вода – це звичайна рідина, яка давно всім відома, а навколо скільки води, що про які дива можна говорити? Постривайте, не поспішайте робити висновки, оскільки звичайнісінька вода є надзвичайно цікавою, невідомою речовиною. Вона заслуговує бути названою восьмим чудом світу.


ІІІ. Актуалізація опорних знань


Вчитель біології. А зараз пропонуємо вам, використовуючи ваші попередні знання та досвід, виконати диктант „ Так чи ні”.


1.Вода найпоширеніша речовина на Землі.(+)

2.Вода є всюди: в морях, в океанах, повітрі, грунті.(+)

3.Вода може перебувати лише у двох станах.(-)

4.Вода стає твердою при переході через нуль градусів по Цельсію.(+)

5.Вода входить до складу всіх живих організмів.(+)

6.При температурі 100 градусів молекули води відриваються одна від одної та утворюють пару, об’єм при цьому збільшується.(+)


Вчитель фізики. На попередніх уроках за бажанням учнів були створені творчі групи. Вони отримали завдання : розкрити сутність та значення води з точки зору однієї з природничих наук. Кожна група представлена теоретиками та практиками. Представимо ці групи: хіміки,фізики,біологи,географи, екологи, медики.


Вчитель хімії. З чого ж нам почати? Почнемо із Книги книг .У Біблії є такі рядки:

Невдячні ізраїльтяни прийшли до Мойсея і почали дорікати йому:„ Навіщо ти вивів нас з Єгипту?Т и хочеш заморити нас в пустелі?Вони так гнівалися, кажучи це , що Мойсей зрозумів, що вони ладні побити його камінням. „Щ о ж мені робити з народом моїм?”- питав він у Бога. Тоді Бог сказав:„ Візьми жезл твій, підійди до скелі, вдар по ній жезлом своїм- і потече вода звідти”. Ударив Мойсей по скелі і з неї щедро полилася вода.

Так говорить Біблія. А що скажуть про походження води на Землі наші географи?


Виступ творчої групи „Географи-теоретики”

1.Частина вчених стверджує, що вода прийшла з космосу. Гіпотеза їх така: у всіх напрямках у космосі мчать потоки частин з величезною енергією. В цих потоках дуже багато протонів- ядер атомів водню. Пронизуючи верхні шари земної атмосфери, протони захоплюють з неї електрони, перетворюючи на атоми водню й негативно сполучаються з киснем атмосфери, утворюючи воду. Щороку майже півтори тони космічної води потрапляє у вигляді опадів на Землю. Якщо полічити, то виявиться, що води, яка утворилася „ космічним” шляхом за всю історію Землі, якраз вистачить, щоб народилися всі океани планети.

2.Геохіміки переконані, що вода має цілком земне походження. Породи, що складають земну мантію, яка лежить між ядром й земною корою, під впливом тепла від радіоактивного розпаду ізотопів місцями розплавлялася. З них виділялися леткі складові:

азот, хлор, сполуки вуглецю, сірки, а найбільш водяна пара. Підраховано, що за рік вулкани Землі викидають близько одного кубічного кілометра лави. А зважаючи на те, що вік земної кори сягає трьох мільярдів років, виверженої магми було досить для утворення не тільки суходолу , а й атмосфери.

3.Гіпотеза про вулканічне походження океанів і атмосфери може здатися неправдоподібною. Але , як відомо, над усіма діючими вулканами – а їх більше 600 – навіть коли вони спокійні, клубочаться хмари пари. Вивержена магма насичена водяною парою і газами, які складають основну масу речовини, що вивергається. На Алясці є „ Долина десяти тисяч димарів”, що утворилася після виверження вулкана Катмая. Вулкан давно мовчить, а долина кожної секунди викидає в атмосферу 20 тисяч тонн пари.


Вчитель біології. Хімічна формула води всім відома . Це рідина без кольру і запаху, що кипить при температурі 100 градусів , а замерзає при температурі 0 градусів. А що ж скажуть про воду наші хіміки?


Виступ творчої групи „Хіміки-теоретики”.

Вода є рідиною тому , що між молекулами існує водневий зв'язок, який з’єднує молекули між собою в агломерати. Цей зв'язок слабкий і руйнується за температури нуль градусів , коли утворюється лід та за температури 100 градусів, коли коли молекули відриваються одна від одної та утворюють пару. В обох випадках об’єм збільшується. Густина льоду менша, ніж густина води, тому лід завжди плаває по поверхні води. Молекула води утворює кристалічну гратку. Завдяки цьому ми спостерігаємо чудові візерунки на вікнах, дивуємося неповторною архітектурою сніжинок.

Вчитель фізики. Вода дуже дивна речовина . Її навіть можна назвати неслухняною рідиною. Вона не підкоряється багатьом фізико-хімічним закономірностям, які справедливі для інших сполук. З результатами своєї праці нас ознайомить група фізиків.


Виступ творчої групи фізиків-теоретиків.

Вода – одна з найбільш унікальних і загадкових речовин на землі. Тривалий час воду вважали неподільним елементом. Лише у 1776 році Кавендиш ( англ. вчений ), а потім у 1783 році Лавуазьє ( франц. вчений ) показали, що вода не простий елемент,а сполука водню й кисню. Життя не вистачить людині, щоб вивчити різноманіття властивостей однієї з найпростіших сполук у природі. Енергія води нас зігріває, плавить метал, рухає транспорт, добуває вугілля в шахтах, лікує та годує людей.

У чистому вигляді, тобто дистильована, вода не проводить електричного струму. Питома теплоємність води дуже висока- 4200Дж/кг, тому її застосовують у радіаторах автомобілів. Вона має високу теплопровідність, яка дорівнює 1500м/с, заломлює світло, тому великі водойми здаються блакитними. Вода повільно нагрівається і повільно охолоджується . Під час замерзання вода розширюється, об’єм її збільшується на 9%. Вода має найвищий(після ртуті)поверхневий натяг. Ця сила сприяє надходженню води із глибоких шарів грунту до коренів рослин.

Вчитель хімії. Воду завжди вважали джерелом усього живого. Вона слугувала середовищем, у якому в процесі довготривалої еволюції на нашій планеті розвивалися рослини і тварини. Вона стала носієм життя. До виступу запрошується група біологів-теоретиків.


Виступ творчої групи біологів-теоретиків.

З виникненням життя вода стала складовою частиною всіх живих організмів. Водою насичене довкілля: найменше її в мохах і лишайниках-5-7%, у насінні злакових культур-12-14%., багато води в соковитих плодах, м’якоті листя, в коріннях рослин. Наприклад, у плодах кавунів, огірків-90%води.У комах- 45-65%, ссавцях-60-68%, листі дерев-75_85%, картоплі-80%, помідорах.грибах-90-96%.Усе живе черпає життя із водних джерел. Водорості живуть у воді, тому буквально просякнуті нею(до 90%).Не менше води містять окремі морські організми. Наприклад, у медузі її 95%, рибі-80%.

Щороку рослинність земної кулі використовує для фотосинтезу близько 163 млрд.тонн води. Кров, лімфа, слина, міжклітинний сік, - усі ці рідини організму це водні розчини. Нестача води в організмі призводить до загибелі, її нестача найбільш згубна на клітинному рівні. У разі втрати людиною 1-1,5 л води у неї з’являється відчуття спраги. Якщо ж людина втрачає6-8%своєї маси за рахунок дефіциту води, то в її організмі порушується обмін речовин, зростає в’язкість крові,підвищується температура тіла, прискорюється пульс, червоніє шкіра, з’являється м’язова слабкість, головний біль,в’ялість. Втрата 21% води призводить до смерті. Втрата людським організмом води небезпечніша , ніж позбавлення його їжі. Без їжі людина може прожити 40 днів, а без води вмирає на восьму добу.


Вчитель біології. Вміст води у різних органах нашого організму суттєво відрізняється. Це залежить від швидкості обміну речовин, чим інтенсивніше він відбувається , тим більше води в ньому міститься.

Робота з таблицею „ Вміст води в органах людини”

У людському організмі вміст води до 70%.З віком кількість води в організмі зменшується після 50 років становить лише 61% у чоловіків і 54%- у жінок. Пропоную вам дізнатися, який вміст води міститься у вашому організмі і якою є добова потреба вашого організму у воді.

Завдання :визначити вміст води у вашому організмі та добову потребу у воді, користуючись інструктивною карткою.

Вчитель фізики. З давнини люди намагалися проникнути в секрет унікальних властивостей води. Тому у багатьох народів існували перекази про цілющу воду, яка зцілювала рани, оживляла мертвих . Що ж приготувала для нас творча група медиків?

Виступ творчої групи медиків-теоретиків.

Про цілющі властивості властивості мінеральних вод знали ще стародавні люди. Подорожуючи по підземних лабіринтах та зустрічаючи на своєму шляху різні породи, вода руйнує і розчиняє їх . Збагатившись різними речовинами, вода перетворюється у справжній чарівний еліксир життя. За багатством і різноманітністю мінеральнх вод Україна посідає одне з перших місць серед європейських країн. Усім відомі „Березівська”,

„Морщинська”, „Миргородська”, „Трускавецька”, „Поляна квасова”.

Цікаві експерименти проведені у кількох країнах підтвердили, що вода здатна сприймати, копіювати і передавати інформацію, навіть таку, як людська думка, слово та емоції. Саме через це люди у найважчі хвилини свого життя, стикаючись з невирішеними проблемами, приходили до струмка, озера, річки і знаходили відповіді саме там.

Зрозумілими є й ритуали знахарів, які промовляли над водою слова давніх замовлянь, а потім давали її випити хворому. Інформація, яку вони передавали хворому разом з водою, допомагала організму людини впоратись з найважчою недугою краще будь-яких сучасних ліків. Вода омиває людину, відбирає з її клітин негативну інформацію, знімаючи наведену порчу, і приводить її біоенергетику до ладу.

Досить цікавими є досліди японського художника Емото Масару , який стверджував, що вода здатна реагувати на слова та письмові тексти. На листах паперу писалися різні слова_ як хороші, так і злі, потім ними обгортали склянки ємності таким чином, щоб слова були обернені до води. За твердженням Масару , вода могла прочитати і зрозуміти їх значення, змінивши відповідно свою структуру. Вода, якій демонстрували слова любові і вдячності утворювала красиві шестигранні кристали, а та котру лаяли, перетворювалась на огидні льодяні уламка . Навіть імена Мати Тереза і Гітлер вода сприймає по різному.


Вчитель хімії. А зараз я пропоную вам поповнити сили, підсилити активність мозку й зарядитися позитивними емоціями, випивши водички, яка стоїть у вас на партах. Але спочатку нехай кожен, наливши води до склянки, скаже щось гарне їй сам , а всі разом ми підсилимо оздоровчий ефект тим, що скажемо хором :„ Ура вода !Ми любимо тебе Здоров’я дала - спасибі вода!


Вчитель біології. Не дивно, що в давні часи люди наділяли воду чудодійними властивостями й навіть обожнювали її. А як ставиться людина до безцінного дару природи – води , зараз? Можливість висловити свою думку з цього приводу має група екологів.


Виступ творчої групи екологів-теоретиків.

Від спраги помираю над струмком…….. Ці слова Франсуа Війона можна віднести до сумнозвісного стану деяких річок у минулому і тепер. Брудна,багата на мікроби вода спричиняє захворювання на дизентерію, черевний тиф, хворобу Боткіна. За сучасними санітарними вимогами, хвороботворних мікробів у воді не повинно бути взагалі. Міські стічні води приносять у річки й водойми бактерії, а промислові стоки додають до води багато шкідливих для здоров’я сполук. За даними Держкомстату, кожен другий житель України змушений пити воду, що не відповідає гігієнічним вимогам.

В Україні проблема питної води стоїть дуже гостро, і причин цього досить багато.

По-перше, збільшується антропогенний вплив на водні ресурси України. По-друге, формування водозбору Дніпра і Десни відбувається в болотах Полісся, де з торф’яних шарів екстрагуються органічні сполуки. З них при хлоруванні води можуть утворюватися хлорорганічні сполуки мутагенної і канцерогенної дії. Якщо дітям дають пити воду з підвищеною концентрацією алюмінію, у них розвивається розумова відсталість По-третє, якість питної води залежить від матеріалу водопровідних труб та їхнього стану. На жаль,водогінні мережі України зношені на 50%, і практично жоден водопровід не подає воду без відхилень від прийнятих норм. По-четверте, на водогінних станціях питну воду найчастіше знезаражують методом хлорування. Скрізь, де є хлор, вода нежива, а саме така вода тече в наших водопроводах.

Пауза

У давнину вважали, що веселка – це вияв волі Божої. Колись в Україні говорили, що « веселка » - труба, якою пророб Ілля бере воду з річок і озер. У стародавній Греції веселку вважали посмішкою богині Іриди, яка провіщала мир між небом і землею. За уявленням давніх людей, веселка єднала небо і землю. А на мій погляд: веселка єднає воду і світло,це гра світла у струменнях води,сонячні сходи. Таке явище може існувати тільки на планеті, де є вода, нашій чудовій планеті Земля. А чи буває веселка в ночі? – Так, про повному Місяці в ночі також іноді спостерігається веселка,але вона не має яскравого забарвлення. Це так звана біла веселка.


Вчитель фізики. Недоброякісна, екологічно забруднена вода є причиною майже всіх хвороб людини. То ж постає логічне питання : яку воду необхідно пити , щоб при цьому зберегти своє здоров’я? Цим питанням займалася група біологів-практиків.


Виступ групи біологів-практиків

1.Вода з під крану. Навіть якщо використовувати очисні фільтри є небезпечною. Бо фільтри очищують воду від 2-3 типів забруднення і є безсилими проти мікробів.

2.Кипячена вода. Якщо воду кип’ятити кілька разів, то в ній водень заміниться дейтерієм. А це призведе до швидкого старіння організму. В цій воді не можуть жити мікроби, не проростає насіння, вміщені в ній пуголовки, черв’яки, риби гинуть через кілька годин.

3.Мінеральна вода. Обезвожує організм та роздратовує стінки кишечнику.

4.Бутильована вода. Має в собі консерванти, сурьму та інші небезпечні речовини.

5.Джерельна вода . Вважається корисною , Але може мати незбалансований склад мінералів та мікроелементів, що призводить до жовчокамянох хвороби та проблем з суглобами.

6.Артезіанська вода. Не має нітратів та радіонуклеїдів, але й немає корисної органіки, кисню, що може стати причиною онкозахворювань.

7.Дистильована вода. Виводить з організму непридатні мінеральні речовини, але не має необхідних організму речовин.

8.Тала вода. Багато лікарів вважають, що вона є найкориснішою. Вона чиста , в ній немає солей, важких металів, пестицидів. Відомо, що серед горців Кавказу довгожителів учетверо більше, ніж у Росії й Україні в цілому. Однією з причин є те, що вони п’ють свіжо талу воду, тобто воду гірських річок, що стікає з льодовиків . Особливо добре вона діє на людей, схильних до повноти. Після трьох місяців лікування талою водою, вони втрачають до 10-15 кг . Тала вода прекрасний лікувальний засіб від ангіни, грипу, хвороби нирок і печінки, її корисно пити для профілактики інсультів та інфарктів. Якщо вирощувати пшеницю, огірки поливати талою водою , вони дають вдвічі кращий урожай. Курчата та поросята, випоєні нею , помітно переганяють за ростом своїх братів, які пили звичайну воду.

Виступ фізиків- практиків

Вода має особливу властивість, яку називають « аномалією теплового розширення ». Під час нагрівання вода від 0 до 4 градусів С. її об’єм не збільшується, як у інших рідин, а зменшується, а досягнувши температури 4 градуси С.,починає зростати. Ця властивість води має важливе значення для клімату на землі і життя у водоймах. На дні великих озер вода цілорічно зберігає температуру не нижче 4 градуси С,що дає можливість живим істотам пережити сувору зиму.

1848 році всесвітньовідомий Ніагарський водоспад на кордоні Сполучених Штатів і Канади зупинився. 30 хвилин жодної краплини води не впало зі стрімчака, з якого зазвичай щохвилини стікає вниз 425000 метрів куб. води. Причиною був ураган, який зламав льодовий покрив озера Ері і нагромадив крижані брили просто перед стоком водоспаду. Ми підрахували, що за 30 хв. «простою» водоспаду людство не отримало 12750000 метрів куб. води.

Вчитель хімії. Творча група хіміків-практиків принесла до школи проби води:колодязної, річкової та ставкової. Як ви гадаєте, яка вода чистіша?Чому?

Як ви гадаєте який спосіб дає краще очищення:відстоювання, фільтрування чи дистиляція?Давайте спробуємо перевірити наше припущення.

Виступ хіміків-практиків

Учні проводять досліди, повідомляють про результати, роблять загальний висновок, який спосіб очищення води дає кращі результати.


ВІРШ УЧНЯ

Я наблюдал, как речка умирала,

Не день, не два, но только в этот миг,

Когда она от боли застогнала,

В ее сознанье кажется проник.

В печальный час, корда исчезла сила,

Когда вокруг не стало никого,

Природа в речке нам зобразила

Скользящий мир сознанья свого

(Н.Заболоцкий)


Вчитель біології. Сьогодні засоби масової інформації рясніють тривожними статистичними даними про „водне” нещастя, що насувається. Яка ж ситуація з водними ресурсами склалася в Донецькій області?Відповідь нам дадуть географи –практики.


Виступ творчої групи географів-практиків

Основними джерелами забруднення природних вод в Донецькій області є підприємства металургії-56%, коксохімічні заводи, шахти, комунальні господарства .Вони перетворюють водні об’єкти на суміш із нітритів, нітратів, фенолів, ціанідів, нафтопродуктів і інших токсичних компонентів.

Під впливом скидання шахтних вод, промислових стоків мінералізація вод Лугані, Кальміуса, Глечика і Міуса, Казеного і Кривого Торця у два рази більша, ніж в інших річках.Гідрохімічні дослідження підземних вод показали присутність небезпечних для здоров’я хімічних елементів:фтор-приводить до захворювання зубів. Багато ртуті в район Микитівки, Дебальцева, мишяку- у водах Авдєєвського коксохімзавода-вини викликають злоякісні пухлини шкіри, печінки, тонкого кишечнику, порушення генної системи, ріст кількості захворювань дерматиту в дітей; наявність бору- це хронічна інтоксикація; нітрати вражають печінку, викликають екземи; цинк – захворювань печінки, селезінки, легенів. У шахтних водах виявлено 28 мікроелементів, особливо небезпечні фтор, цинк, берилій.


Вчитель фізики. Не дарма кажуть у народі

Що де вода –там і життя.

Тож бережімо нашу воду-

Планети синє майбуття.

Наші екологи –практики отримали випереджальне завдання: розробити заходи по охороні і захисту води , запропонувати рекомендації по використанню води. Надаємо їм слово для виступу.


Виступ творчої групи екологів-практиків ( у вигляді презентаці)

Рекомендації по використанню води

1.Використовувати воду економно.

2.Систематично перевіряти крани.

3.Закривати крани, коли чистите зуби.

4.Поставити лічильник.

5.Повідомляти у відповідні установи про будь-які ознаки забруднення води або втрати води


Вчитель хімії. Нашому тілу катастрофічно не вистачає води. Те, що ми йому даємо замість цього , наше тіло водою не вважає Йому потрібна вода і тільки вода. Ні чай , ні кава, ні напої не тільки не насичують нас вологою в достатній кількості, а й створюють надзвичайно шкідливу ілюзію, що чого-чого , а води ми собі даємо більше, ніж треба. Це не так. Ми повинні постійно пити воду. Та не всі знають як це робити правильно. Про це нам розкаже група медиків-практиків.

Виступ творчої групи медиків-практиків

Готуючись до уроку ми опрацювали велику кількість матеріалу, різні методики. Проте найбільш цікавою нам здалася методика доктора Фірейдона Батманхеліджа. Відома болгарська цілителька Ванга сказала: „ Невіруючий людині важко допомогти ”. Так ось , система доктора Батманхеліджа – одна з небагатьох, яка допомагає абсолютно не віруючим в неї людям. Пропонуємо вам наступні правила вживання води :

1.Воду потрібно пити за півгодини до їжі та між прийомами їжі а також при найменшій появі спраги. Півгодини-це час, необхідний воді, щоб всмоктатися з шлунково-кишечного тракту, дібратися до найвіддаленіших клітин і частково повернутися у вигляді шлункового соку.

2.Після їжі намагайтеся пити воду не раніше чим через 2-2,5години.

3.Приймайте воду в достатній кількості. У Батманхеліджа щоденна норма – це 30 грамів на кілограм ваги. Це мінімальна норма, можно пити значно більше. Якщо міряти склянками, то універсальною міркою є дві склянки води . Прокинувся – випив 2 склянки води, перед сніданком – дві склянки, дві склянки перед обідом, вечерю віддав ворогу, але дві склянки все рівно треба випити. Один момент-не використовуйте двосклянкову мірку відразу, особливо якщо вам за шістдесят. Починайте зі склянки.

4.Почуття спраги і голоду на ранніх етапах дуже схожі. Якщо ви відчуваєте, що треба негайно щось перехватити, то частіше це означає саме спрагу, а не голод. Не бійтесь помилитися, випивши склянку води, замість того, щоб з’їсти шматочок їжі.

5.Воду треба заїдати щіпочкою солі. Бажано вживати морську неочищену сіль, в ній є натрій, калій і багато іншого. Сіль також затримує воду в організмі, не дає їй надто швидко його покинути.

Роль води у космосі

Весь час ви говорили про Землю і воду. А я, наприклад в майбутньому хочу стати космонавтом і мені дуже цікаво знати, як поводить себе вода у космічному кораблі. Допоможіть мені знайти відповідь на такі питання :



Вчитель біології. Сподіваємося ви добре засвоїли цю тему і дасте правильні відповіді на тестові завдання.


V. Перевірка засвоєння матеріалу


Тестова робота

VІ. Домашнє завдання







VІІ. Підсумки уроку


Вчитель фізики. Что такое вода? Минерал не имеющий цвета,

Не имеющий запаха, формы, но ты оглянись-

Это главное таинство, главное чудо Планеты,

Это главный исток, из которого вылилась Жизнь.


Вчитель хімії. У 1961 році Едвард Лоренц, один з вчених –метеорологів, сформулював „ Ефект метелика”. Він звучить так: „ Рух крила метелика в Перу через серію непередбачуваних подій може посилити рух повітря і, в підсумку, призвести до урагану в Техасі”. Ще на рубежі віків відомий математик Анрі Пуанкаре , дійшовши подібного висновку, писав:„ Цілком нікчемна причина, що вислизає від нас через свою крихітність , спричиняє значну дію, яку ми не можемо передбачити”.


Вчитель біології. У цих рядках наголошується особиста відповідальність кожної людини за все існуюче у Всесвіті. Вода - мати життя, і вона заслуговує на нашу подяку, повагу і любов.


Вчитель фізики. Очень хочеться верить, что люди еще повзрослеют,
что источник всей Жизни на этой Земле сохранят,

И в бездонном пространстве планета Земля голубая

Будет так же сиять, как и тысячелетья назад.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Химия

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
Інтегрований урок " Все про воду"

Автор: Мізенко Людмила Василівна

Дата: 06.04.2015

Номер свидетельства: 197739


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства