kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Алюминийді? биологиялы? ж?не экологиялы? ма?ызы

Нажмите, чтобы узнать подробности

Открытый урок использовались в школьной  семинаре. Составлена интересно.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Алюминийді? биологиялы? ж?не экологиялы? ма?ызы»

27). Сабақ: Алюминийдің биологиялық және экологиялық маңызы. Қазақстандағы алюминий өндірісі.

Мектеп: «Ақсуат орта мектебі» КММ

Күні:

Мұғалім есімі:Туребаева Аружан

Сынып 9А

Қатысқандар саны: 10

Қатыспағандар саны

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Алюминийдің биологиялық және экологиялық маңызын зерттеу барысында алюминийдің қолдану аясын ажырата алады, биологиялық маңызын айта отырып, өмірмен байланыстырады, жаңылық ашуға ұмтылады, өзіндік зерттеу жүргізе алады.

Сабақ мақсаттары


Барлық оқушылар

Алюминийдің биологиялық және экологиялық маңызын біледі, Қазақстанда өндіріс ошақтарын ажыратып, қолданылу аясын түсінеді.

Оқушылардың басым бөлігі

Алюминийдің өндіріс ошақтарын анықтайды, тапсырмалар орындау барысында қолданады

Кейбір оқушылар

Алюминийдің өмірмен байланыстылығын қарастырады, зерттейді

Тілдік мақсат












Оқушылар алюминийдің өмірдегі маңызы жөнінде пікірталас ұйымдастырады

Негізгі сөздер мен тіркестер

Алюминий, алюминий минералдары, Қазақстандағы алюминий өндірісі

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған мақсаттар:

Алюминий минералдарын? Не үшін алюминийдің маңызын білуіміз керек?

Сіз неліктен.... екенін айта аласыз ба?

Сіздер неліктен алюминийдің бізге қажет екенін айта аласыз ба?

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Алюминийдің өндірісі

Алдыңғы оқу Осы тақырып бойынша оқушылар гүлдің құрылысымен танысты

Жоспар

Жоспарланған жаттығулар(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар,ескертпелерді жазыңыз )

Ресурстар

Жоспарланған уақыт



Басталуы 830-840

Сергіту сәті

«Жақсы тілек» барлығы бір сөзден бірінен-кейін бірі айтады.

«Атомдар және молекулалар» арқылы екі топқа жіктеу, топтар өз аттарын қояды жіне топ спикерін сайлайды.

Үй жұмысы: Электронды оқулық арқылы өтілген тақырыпқа байланысты үй жұмысын сқрау үшін сөзжұмбақ толтырады.


Бағалау «Қол белгілері арқылы»

Ой шақыру . «Интербелсенді тақта рақылы суреттер көрсету» көрсетілген суреттер бойынша оқушылар өз ойларын айтады. Сабақтың мақсатын құрастырады.

Интербелсенді тақта

Ортасы 840-900

Жаңа сабақ.

Топтық жұмыс Тапсырма «Алюминийдің биологиялық және экологиялық рөлі. Қазақстандағы алюминий өндірісі. » тақырыпты өз беттерімен оқып шығып, тақтада келтірілген мәліметтерді пайдаланып, еркін талқылауды пайдалану арқылы оқушыларды пікірталасқа тарту, постер құрып қорғайды

Бағалау парақшасына бағаларын өздері қояды

Постерді бағалау парақшасы (топтық бағалау).

Критерий бойынша бағалау

критерийлер

тобы

тобы

хабарлануы



көркемделуі


қателері



Жалпы орташа баға

\


- үздік

- орта

- төмен


Оқушыларды стикерлер арқылы деңгейіне байланысты 3 топқа жіктеу. Деңгейлік тапсырмалар беру

Сабақ қорытындысы

1- тапсырма А

  1. Алюминийдің қолданылуын ата?

  2. АІ+О2 = реакцияны аяқтап теңестір?

  3. Неліктен электр желісі алюминийден жасалынады?

2- тапсырма В

  1. Ас содасын, әк суын, ашыған сүт өнімдерін алюминий ыдыста ұзақ сақтауға болмайтын себебі неде?

  2. АІ2О32О =реакциясын аяқтап теңестір?

  3. Алюминий оксиді жөнінде әңгімелеп бер.

3- тапсырма С

  1. Алюминийдің құймасы оның өзіне қарағанда неліктен жиірек қолданылады?

  2. АІ2(SO4)3 + NaCI= теңдеуін аяқтап, теңестір?

  3. Алюминий гидроксидінің екідайлық қасиетін қалай түсінесің?

Бағалау

Бағалау парақшасы арқылы








Постер, өздері мақсатты құра алады

Аяқталуы900-915

Қорытынды

Конверттерге жасырылған деңгейлік есептерді шығару

А

Теңдеуді аяқтап теңестір

АІ + СІ=

В

Құрамында 30 г АІСІ3 бар ерітіндіге калий гидроксидінің ерітіндісін құйғанда тұнбаға түсетін алюминий гидроксидінің массасы қанша?

С

Массасы 15,2 г хром оксидін алюминиймен тотықсыздандырғанда, 9 г хром түзілді. Хромның теориялықпен салыстырғандағы шығымын пайызбен көрсетіңдер.

Рефлексия

«Конверттер»

Мен бүгін не жасап үйрендім

Мен сабақта қаншалықты жұмыс жасадым

Мен нені жақсы жасай алмадым

Келесі жолы мен не істей аламын


Қосымша ақпарат

Саралау-cіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделенлдіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?


Пәнаралық байланыс қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс құндылықтардағы байланыс

Сұрақ арқылы оқушыларға бағыт-бағдар беру, оқушылардың қабылдау деңгейіне байланысты деңгейлік тапсырмалар қолдану

Өзін-өзі тексеру, өзара тексеру, бағдаршам

Биология, география, физика

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынай ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

















Постерді бағалау парақшасы (топтық бағалау).

Критерий бойынша бағалау

критерийлер

тобы

тобы

хабарлануы



көркемделуі


қателері



Жалпы орташа баға

\


- үздік

- орта

- төмен

Постерді бағалау парақшасы (топтық бағалау).

Критерий бойынша бағалау

критерийлер

тобы

тобы

хабарлануы



көркемделуі


қателері



Жалпы орташа баға

\


- үздік

- орта

- төмен






































































































































1- тапсырма А

  1. Алюминийдің қолданылуын ата?

  2. АІ+О2 = реакцияны аяқтап теңестір?

  3. Неліктен электр желісі алюминийден жасалынады?

2- тапсырма В

  1. Ас содасын, әк суын, ашыған сүт өнімдерін алюминий ыдыста ұзақ сақтауға болмайтын себебі неде?

  2. АІ2О32О =реакциясын аяқтап теңестір?

  3. Алюминий оксиді жөнінде әңгімелеп бер.

3- тапсырма С

  1. Алюминийдің құймасы оның өзіне қарағанда неліктен жиірек қолданылады?

  2. АІ2(SO4)3 + NaCI= теңдеуін аяқтап, теңестір?

  3. Алюминий гидроксидінің екідайлық қасиетін қалай түсінесің?





А

Теңдеуді аяқтап теңестір

АІ + СІ=

В

Құрамында 30 г АІСІ3 бар ерітіндіге калий гидроксидінің ерітіндісін құйғанда тұнбаға түсетін алюминий гидроксидінің массасы қанша?

С

Массасы 15,2 г хром оксидін алюминиймен тотықсыздандырғанда, 9 г хром түзілді. Хромның теориялықпен салыстырғандағы шығымын пайызбен көрсетіңдер.











Мен бүгін не жасап үйрендім











Мен сабақта қаншалықты жұмыс жасадым

Мен нені жақсы жасай алмадым











Келесі жолы мен не істей аламын




Мен бүгін не жасап үйрендім











Мен сабақта қаншалықты жұмыс жасадым

Мен нені жақсы жасай алмадым











Келесі жолы мен не істей аламын












Мен бүгін не жасап үйрендім











Мен сабақта қаншалықты жұмыс жасадым

Мен нені жақсы жасай алмадым











Келесі жолы мен не істей аламын




Мен бүгін не жасап үйрендім











Мен сабақта қаншалықты жұмыс жасадым

Мен нені жақсы жасай алмадым











Келесі жолы мен не істей аламын












Мен бүгін не жасап үйрендім











Мен сабақта қаншалықты жұмыс жасадым

Мен нені жақсы жасай алмадым











Келесі жолы мен не істей аламын




Мен бүгін не жасап үйрендім











Мен сабақта қаншалықты жұмыс жасадым

Мен нені жақсы жасай алмадым











Келесі жолы мен не істей аламын












Мен бүгін не жасап үйрендім











Мен сабақта қаншалықты жұмыс жасадым

Мен нені жақсы жасай алмадым











Келесі жолы мен не істей аламын




Мен бүгін не жасап үйрендім











Мен сабақта қаншалықты жұмыс жасадым

Мен нені жақсы жасай алмадым











Келесі жолы мен не істей аламын












Мен бүгін не жасап үйрендім











Мен сабақта қаншалықты жұмыс жасадым

Мен нені жақсы жасай алмадым











Келесі жолы мен не істей аламын




Мен бүгін не жасап үйрендім











Мен сабақта қаншалықты жұмыс жасадым

Мен нені жақсы жасай алмадым











Келесі жолы мен не істей аламын












Мен бүгін не жасап үйрендім











Мен сабақта қаншалықты жұмыс жасадым

Мен нені жақсы жасай алмадым











Келесі жолы мен не істей аламын




Мен бүгін не жасап үйрендім











Мен сабақта қаншалықты жұмыс жасадым

Мен нені жақсы жасай алмадым











Келесі жолы мен не істей аламын















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Химия

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 9 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Алюминийді? биологиялы? ж?не экологиялы? ма?ызы

Автор: Туребаева Аружан Парахатовна

Дата: 01.05.2016

Номер свидетельства: 323721


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства