kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Күрделі есептер шешу жолдары"тақырыбындағы ашық сабақ

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ашық сабақ оқушылардың химия пәнінен алған білімдерін тереңдете түседі

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Күрделі есептер шешу жолдары"тақырыбындағы ашық сабақ»

Аудандық семинар үшін түзілген

ҚМЖ

Тексерілді:

Оқу ісі жөн директор орынбасары Э Абдуқадиров

Сабақ тақырыбы : «Күрделі есептер шешу жолдары»

Мақсаты: 1. Деңгейлі тапсырмалар шешу арқылы әрбір оқушының

Химия пәніне қызығушылығын арттыру, ой-өрісін және танымдық қабілетін дамыту,өз ойын еркін жеткізуге үйрету

2.Күрделі есептер шешумен білімін тереңдету және дарындылығын арттыруға талпыныс жасау.

3.Шығармашылыққа баулу арқылы алған теориялық білімдерін өмірде орынды қолдануға дағдыландыру.

4.Химиялық терминдерді, игерілген материалды Мемлекеттік тілде қолдана білуіне,блингвал оқытуды сабақтарда қолдануына ықпал ету.

Күтілетін нәтиже:

1. Деңгейлі тапсырмалар шешу арқылы әр бір оқушының қабілеті және кызығушылығы артады.

2.Күрделі есептер шешу арқылы білімін тереңдету және дарындылығын арттыру іске асырылады.

3.Шығармашылық тапсырмаларды шешу арқылы алған теориялық білімдерін өмірде орынды қолдануға дағдыланады.

4.Химиялық терминдерді, игерілген материалды Мемлекеттік тілде қолдана біледі, блингвал оқуды қолданады.

Түйінді идея: Дарынды оқушылардың қабілеті ашылады және дамиды.

10 «А»сынып

Уақыты

Кезеңдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқыту үшін бағалау

және

оқуды бағалау

Ресурстар

2 минут








3минут











Кіріспе бөлімі

Ұйымдастыру кезеңі

Писихологиялық дайындық

Ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру «Ыстық тілек»

1.Оқушылар көңіл күйлеріңіз қалай?



Топ ережесін құру

Топқа бөлу:

«Мозаикалық»әдіс арқылы топтарға бөлу

Өз міндеттерін бөліседі және орындайды.

  1. Топ басшысы

  2. Баяндаушы

  3. Бақылаушы

  4. Уақыт сақшысы

  5. Хатшы

Оқушылар шеңбер құрып, қол ұстасып, бір – біріне ыстық лебіздерін білдіреді




Оқушылар топ ережесін құрып, плакатқа кезекпен жазады . Тақтада ілінген түрлі-түсті стикерлер арқылы топқа бөлінеді


Мадақтау, ынталандыру




Журнал





Плакат,

түрлі –түсті

маркерлер,

стикер қағаздар



8минут


Үй тапсырмасын сұрау.

«Ыстық орындық» түскен топ сұрақтарға жауап береді, екінші топ сұрақтар қояды.

«Ыстық орындық» стратегиясы арқылы

Табыс критерийлер

Бағалау критерийлері :

1)Жауаптың толық болуы

2)Ойын нақты,еркін, дәлелді жеткізе білуі

3)Химиялық терминдерді Мемлекеттік тілде қолдана білуі


1-деңгей сұрақтары..

1.Коваленттік байланыс түрлерін ата.

2.Полюсті және полюссіз коваленттік байланысты

сипатта

3.Иондық байланыс дегеніміз не?

4 Металдық байланыс дегеніміз не?

5.Иондық байланыс қандай заттар ортасында

түзіледі?


2-деңгей сұрақтары.

1 .Сүтектік байланыс не?

2. .Сүтектік байланыс қайсы заттарда болады?

3.Сүтектік байланыс қандай Физикалық

. қәсиеттерге әсер етеді?

4.Сүтектік байланыс H2Oда бар ма неге, себебін

түсіндір.


3-деңгей сұрақтары..

1.Полюсті және полюссіз коваленттік байланысты заттарды тап

F2 ,HCl,Cl2, NaCl, H2O, O 2 ,H 2

2. Атом орбиталдардың

гибридтенуін түсіндір.

Өтілген тақырыптартарға сөздік

Коваленттік-ковалент

Иондық-ионли

Сүтектік-водород

Металдық-металл

Байланыс-боғланиш

Гибридтену-гибридланиш

Полюсті-қутбли

Полюссіз-қутбсиз


«Ыстық орындық» сөзі түскен топ үй жұмысын айтады, қалған топ ашық – жабық сұрақтар қояды



Оқушылар ігерілген материалдарға сөздікті айтады

Табыс критерийлері :

1)Жауаптың толық болуы

2)Ойын нақты,еркін,дәлелді

жеткізе білуі

3)Химиялық терминдерді

Мемлекеттік тілде қолдана

білуі

Бағалау критерий бойынша

формативті бағаланады


ынталандыру

Стикер,қима

қағаздар

,смайликтер



Стикер,

қима қағаздар

,смайликтер

20минут

Негізгі бөлім

.Янги мавзу баени

1-босқич топшириқлари.


1.24 г углеродни еққанда атмосферага қандай ва қанча миқдорда газ ажралади, ажралган газ ( CO2)ни Ca(OH)2га юттирганда тушган чукма массаси қанча грамм?

2.H2S→ SO2 → SO3 4.48 литр водород сульфид гази ёқилганда хосил булган олтингугурт (VI) оксидининг хажмини топинг. Реакция унуми 80%


2- босқич топшириқлари

1. Таркибида 20 % қушимчаси бор 500 г охоктошни қиздирганда хосил булган сундирилмаган охак массасини топинг

2. Магний карбонатининг 294 киллограмини қиздирганда 120 киллограм магний оксиди хосил булди. Назарий қиймат билан солиштирганда магний оксидининг чиқимини топинг


3- босқич топшириқлари

1. Мис пластинкаси кумуш нитрат эритмасига солинди. Бироздан кейин пластинкани олиб, қурутиб улчаганда массаси 3.04 г га ортган. Мис пластинкага утирган кумуш массасини ва эриган мис массасини топинг.

2. Рух билан темирнинг 18 г аралашмаси 8,415 литр хлор билан таьсирлашди, шу аралашманинг таркибини % аниқланг

3. Рух билан магний 0.89г аралашмасига сульфат кислота таьсир эттирилганда 0,448 литр водород гази ажралди, шу аралашмадаги металларнинг массасини топинг.

4. Рух билан магний 5,65г аралашмасига сульфат кислота таьсир эттирилганда 3,36 литр водород гази ажралди, шу аралашмадаги металларнинг массасини топинг.






Оқушылар берілген тапсырмаларды топпен талқылайды, ынтымақтасып жұмыс жасайды, ЖАДАкөмегімен пікір алмасады, өздеріне бекітілген міндеттерін орындап, есептерді шешеді.


Дәптермен жұмыс жасайды.


.




























Табыс критерийлері:

1.Есепті дұрыс шешуі

2.Жаңа сабақтың ашылуы

3.Ойын еркін айта білуі

4.Мемлекеттік тілде

Терминдерді қолдана

білуі

Бағалау критерийі:

1.Жаңа тақырып

Бойынша сын тұрғысынан

Ойлауы,

жан-жақты ізденуі

2.Өзіндік болжам

жасай білуі

3.Өз пікірін қорғап

сын тұрғысынан

талқылауға қатысуы

4.Өзіндік көзқарасын

көрсете білуі

5.Басқалармен пікір

алмасуы

(бағалау парағы)

2 жұлдыз, 1 тілек

формативті бағалау

бойынша бағаланады

.


Смайликтер

Жұлдызшалар





Оқулықтар,

интернеттен

алынған

мәліметтер

Бағалау парағы







Түрлі- түсті

маркерлер,

Үнтаспа ,АКТ


.

Кітап,

смайликтер











Интербелсенді

тақта







Жаңа тақырып бойынша сөздік


Қоспа-аралашма

Қонған-утирган

Ерітінді-эритма

Массалық үлес-массаулуш

Массалық құрам-масса таркиби

Мырыш-рух

Сілті-ишқор

Күкірт қышқылы-сульфат кислота

Бастапқы заттар-бошланғич моддалар

Артық мөлшер-ортиқча миқдор




Оқушылардың

Сөздік қоры

артады





Формативті

бағаланады.




Смайликтер









Сергіту сәті.

«жас ақын»




Оқушылар интерактивті тақтаға қарап жас ақындың өлеңін тыңдайды


Ынталандыру









2минут

Бағалау

Бағалау критерийлері.

Кері байланыс



Рефлексия.Не үйрендім?Не қиын болды?Не істеймін? т.б.

Кері байланысты жазбаша

түрінде алу

Жұлдызшалар

санына

Қарай

суммативті

бағаланады



Мұғалім Усманалиева С


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Химия

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 10 класс

Скачать
"Күрделі есептер шешу жолдары"тақырыбындағы ашық сабақ

Автор: Усманалиева Сайера

Дата: 01.02.2017

Номер свидетельства: 386323


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства