Жер бетінде болатын үдерістердің нәтижесінде туындайтын төтенше жағдайлар (семинар)
Жер бетінде болатын үдерістердің нәтижесінде туындайтын төтенше жағдайлар (семинар)
Білімділік: Жер бетінде болатын үдерістердің нәтижесінде туындайтын төтенше жағдайлар туралы түсінік беру. оқушылардың ортада ашылып сөйлеу қабілеттін арттыру;
Дамытушылық: Оқушылардың бойында білім, көзқарас, сенім жүйесін қалыптастырып, сол арқылы олардың қоршаған ортаға деген жауапкершілік қарым-қатынасын жан жақты дамыту.
Тәрбиелік: Оқушыларды табиғатты қорғауға, аялауға өздерінің ондағы тіршілік иелеріне қамқорлық жасауға тәрбиелеу
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Жер бетінде болатын үдерістердің нәтижесінде туындайтын төтенше жағдайлар (семинар)»
Сыныбы:7
Күні: 12.10.2015 Сабақтың тақырыбы : Жер бетінде болатын үдерістердің нәтижесінде туындайтын төтенше жағдайлар (семинар) Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Жер бетінде болатын үдерістердің нәтижесінде туындайтын төтенше жағдайлар туралы түсінік беру. оқушылардың ортада ашылып сөйлеу қабілеттін артырып
Дамытушылық: Оқушылардың бойында білім, көзқарас, сенім жүйесін қалыптастырып , сол арқылы олардың қоршаған ортаға деген жауапкершілік қарым-қатынасын жан жақты дамыту.
Тәрбиелік: Оқушыларды табиғатты қорғауға, аялауға өздерінің ондағы тіршілік иелеріне қамқорлық жасауға тәрбиелеу
Сабақтың түрі: Семинар
Сабақтың әдісі: Топпен жұмыс
Пәнаралық байланыс: қазақ тілі,тарих
Сабақтың көрнекілігі: табиғи және техногенді апаттардың түрлері, рефераттар интерактивті тақта .
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі. а) оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. б) оқушыларға сабақтың мақсаты мен міндетін түсіндіру.
ІІ..Үйге тапсырмасын тексеру
1.Мұхит дегеніміз не?
2.Жер шарында қанша мұхит бар?
3. Үнді мұхитының ең терең жері?
4.Тынық мұхитынының ең терең жері?
5.Тынық мұхитының көлемі?
6.Үнді мұхитының көлемі?
«Ең ерекше»
Ең үлкен-Тынық
Ең суық-Солтүстік Мұзды
Ең жылы-Тынық
Ең ұзын-Атлант
Ең кіші-Солтүстік Мұзды
Ең аралы көп-Тынық
Ал ,енді оқушылар біз дүниежүзілік мұхиттармен таныстық.Осы мұхиттарда қандай табиғат апаттары болып тұрады?
Мына бейнебаянға назар аударайық. Қалай ойлайсыздар, бүгінгі сабағымыз қандай тақырыпқа арналмақ?
ІІІ.Жаңа сабақты түсіндіру.
І топ-Жер сілкінісі
ІІтоп-Цунами
ІІІтоп-Жанартау
І – тапсырма: Әр топ презентацияларын қорғайды.
ІІ – тапсырма: Ақпарат дайындау. «Ақпараттар алаңы»
І топ
ЖЕР СІЛКІНІСІ ЭПИЦЕНТР МШК-64 СЕЙСМОГРАФ
ЖЕР СІЛКІНУ ҰЗАҚТЫҒЫ СЕЙСМОЛОГИЯ 9-12 БАЛЛ
ІІ топ
ЦУНАМИ ПАЙДА БОЛУ СЕБЕПТЕРІ ИНДОНЕЗИЯ ЖАПОНИЯ
ТЫНЫҚ МҰХИТЫ ТАЙЛАНД ЧИЛИ
ІІІ топ
ЖАНАРТАУ ЖАНАРТАУ ТҮРЛЕРІ ЭТНА МЕРАПИ ВЕЗУВИЙ ЭРЕБУС
ІІІ тапсырма
Картамен жұмыс
Табиғат апаттары ошақтарын картаға түсіру.
ІҮ.Сабақты қорытындылау.
Басқа қандай табиғатта төтенше жағдайлар бар?
Неліктен олар төтенше деп аталады?
Төтенше жағдайларды қандай топтарға бөлер едіңіз?
Қазақстан жерінде табиғат апатты жиі болатын аймақтар?