kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

ҰЛЫБРИТАНИЯ. Мемлекеттік құрамы мен құрылымы. Табиғат жағдайлары мен ресурстары. Халқы

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ұлыбритания туралы сабақ жоспары. География пәнінен 11-сыныпқа арналған.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«ҰЛЫБРИТАНИЯ. Мемлекеттік құрамы мен құрылымы. Табиғат жағдайлары мен ресурстары. Халқы»


Пәні: География

Сынып: 11

Сабақтың тақырыбы

ҰЛЫБРИТАНИЯ. Мемлекеттік құрамы мен құрылымы. Табиғат жағдайлары мен ресурстары. Халқы

Сабақтың мақсаты

Мемлекеттің құрамы мен құрылымы, табиғат жағдайлары мен ресурстарын және халқын анықтайды.

Күтілетін нәтижесі

Мемлекеттің құрамы мен құрылымы, табиғат жағдайлары мен ресурстарын және халқына сипаттама береді, түсініктерін кеңейтеді

Сабақтың әдіс-тәсілдері

Жеке жұмыс «Кубик лақтыру», топтық жұмыс «Ментальді карта», «Алфавит тізбегі», СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Оқытудағы жаңа тәсілдер. ОүБ және оқуды бағалау.

Бағалау

Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтың бірін-бірі бағалауы.

Дереккөздер, ресурстар

Оқулық, компьютер, бейнефильм, презентация, Атлас

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

10 минут

КІРІСПЕ.


1.Оқушылармен амандасу. Түгелдеу.

«Сәлем -сөздің анасы»

Қазақша, орысша, ағылшынша сәлемдесу.

Қайырлы күн!

Добрый день!

Good afternoon! (гуд а:фтэну:н!)

2.Ой қозғау «Кубик лақтыру» ойыны.

1.ГФР өнеркәсіп өндірісінің көлемі жөнінен АҚШ пен Жапониядан кейінгі үшінші орынды алады.

2.Рур және Саар аудандарына қара металлургия кәсіпорындары орналасқан.

3.Жеңіл автомобиль жасаудан Германия дүние жүзінде Жапония, АҚШ-тан кейінгі үшінші орынды алады.

4.Автомобиль зауыттары, негізінен, Вольфсбург маңына шоғырланған. Бұл қаланы АҚШ-тағы Детройт тәрізді «автомобиль астанасы» деп те атайды

5.Химия өнеркәсібінің күшті дамуына байланысты Германияны «химиялық держава» деп те атайды.

6.Ауыл шаруашылығы құрылымында мал шаруашылығы жетекші орын алады: оның үлесіне салада өндірілетін жалпы өнімнің 4/5 бөлігі тиесілі.

7.Өсімдік шаруашылығындағы басты дақылдар – бидай, қарабидай, арпа мен сұлы, қант қызылшасы.

8.Тас жолдардың жалпы ұзындығы 481 мың км.

9.Германия әуежайлары арқылы 100 млн-ға жуық жолаушы, 2,5 млн т жүк тасымалданады.

10.Германияның басты сауда әріптестері – Франция мен Жапония, сонымен қатар Италия, Ұлыбритания, Нидерленд, Бельгия, Люксембург және АҚШ.

3.Өзін-өзі бағалау.

Мұғаліммен амандасады. Оқушылар кубикті қағып алу арқылы сұрақтарға жауап береді.






















Әр оқушы жауап берген сұрағына 1 ұпай қояды.

25 минут

НЕГІЗГІ БӨЛІМ.



1. Қызығушылықты ояту (2 минут).

а)Ең танымал спорт түрі футбол қайда пайда болғанын білесіздерме?

ә)Бейнефильм көрсету.

2.Тақырып туралы түсініктеме беру (3 минут).

3.Оқулықпен жұмыс. Оқулықты пайдаланып,

«Ментальді карта» құрастыру (7 минут).

І топ. Аумағының құрамы және экономикалық –геогафиялық жағдайы. Мемлекеттік құрылымы.

ІІ топ.Табиғаты және табиғат ресурстары.

ІІІ топ. Халқы.

4. Ой толғау. (15 минут).

5.Топтық бағалау «Менің сөзім» (1 минут).

«3»- орта

«4»-жоғары

«5»-өте жоғары

6.Дәптермен жұмыс. «Алфавит тізбегі» (3 минут).

Оқушылар тақырып бойынша алфавиттегі әріптерден басталатын сөйлемдерді жазып шығу.

Оқушылар сұраққа жауап әртүрлі нұсқада жауап береді.



Оқушылар топта жұмыс жасайды, оқулықты пайдаланып «Ментальді карта» құрастырады,


Оқушылар өздеріне берілген тақырыпты сипаттайды.


Топ оқушылары бірі-бірі бағалайды.


Тақырып бойынша алфавиттегі әріптерден басталатын сөйлемдерді тауып жазады.

5 минут

ҚОРЫТЫНДЫ.



1. Кері байланыс.«Көңіл-күй» картасы (2 минут).

Балалар бүгін біз сабақты қорытындылауда көңіл күй картасымен жұмыс жасаймыз сабақ барысында сіз кай аралда болдыңыз? Берілген аралдарға өздерінің көңіл-күйлерінің √ белгісін қоюыңызға болады.

2.Бағалау. «Бағалау парағы » оқушының өзін-өзі дұрыс бағалауы (2 минут).

3.Үйге тапсырма:Ұлыбританияның қалалары тақырыбына хабарлама жазу (1 минут).


Оқушылар өздерінің көңіл-күйлерінің √ белгісін қояды.

Мұғалімнің қойған бағасын күнделіктеріне қойдырдып алады.

Үй тапсырмасын дәптерге жазып алады.








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: География

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 11 класс

Скачать
ҰЛЫБРИТАНИЯ. Мемлекеттік құрамы мен құрылымы. Табиғат жағдайлары мен ресурстары. Халқы

Автор: Мусаева Гаухар Орналықызы

Дата: 27.09.2020

Номер свидетельства: 558607


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства