kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Тянь-Шань тауыны? физикалы?-географиялы? орнын аны?тау.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба? та?ырыбы: Тянь-Шань тауыны? физикалы?-географиялы? орнын аны?тау. (вариант бойынша бас?а да е? ірі тау ж?йелерін ау?а болады: Анды, Гималай, Орал, т.б.) Саба?ты? ма?саты: жоспар бойынша Тянь-Шань тауыны? физикалы?-географиялы? орнын физикалы? картасы бойынша аны?тау ж?не оны кескінді карта?а т?сіру. Т?рбиелік м?ні: ?здері т?ратын жергілікті тау ж?йесіне ?ызы?ушылы? ояту, оны карта бойынша аны?тап табу, тау туралы тере?деу білім алу. К?рнекілік ??ралдар: О?т?стік Америка ж?не Евразияны? физикалы? карталары, атластар. О?ыту ?дістері: ?зіндік. Саба? барысы: I. ?йымдастыру с?ті. II. Практикалы? ж?мыс туралы т?сініктеме. III. ж?мысты орындау с?ті. IV. Ж?мысты ая?тау с?ті.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Тянь-Шань тауыны? физикалы?-географиялы? орнын аны?тау. »

Сабақ тақырыбы: Тянь-Шань тауының физикалық-географиялық орнын анықтау. (вариант бойынша басқа да ең ірі тау жүйелерін ауға болады: Анды, Гималай, Орал, т.б.)

Сабақтың мақсаты: жоспар бойынша Тянь-Шань тауының физикалық-географиялық орнын физикалық картасы бойынша анықтау және оны кескінді картаға түсіру.

Тәрбиелік мәні: өздері тұратын жергілікті тау жүйесіне қызығушылық ояту, оны карта бойынша анықтап табу, тау туралы тереңдеу білім алу.

Көрнекілік құралдар: Оңтүстік Америка және Евразияның физикалық карталары, атластар.

Оқыту әдістері: өзіндік.

Сабақ барысы:

  1. Ұйымдастыру сәті.

  2. Практикалық жұмыс туралы түсініктеме.

  3. жұмысты орындау сәті.

  4. Жұмысты аяқтау сәті.

  5. Қорытынды.

  1. Ұйысдастыру сәті. Сәлемдесу. Сабаққа қатыспаған оқушыларды белгілеу. Сабаққа дайындалу.

  2. Өткен тақырыпты еске түсіру. («Қазақстанның жер бедері»). Орындайтын жұмысты түсіндіру.

  3. Жұмысты орындау сәті.

Тақтада міндетті түрде кестенің «шапкасы» жазылып тұрады. Мұғалім оқулық бойынша қалай орындайтындарын түсіндіреді. Оқулықтың 66-беті.

Жоспар


Орындайтын сәті

  1. Таудың аты, биіктігі


2.Географиялық орны:

а) материктегі

б) бөгеті мен ұзындығы


в) салыстырмалы түрде басқа объектілерге орналасқаны

  1. Картадан тауды тауып алып, биіктігі бойынша қандай тауға жататынын анықтау керек;


а) қандай материкте, қай жағында орналасқан;

б) қанша км-ге қай бөгет бойынша созылған, жақын жатқан меридиан мен параллельиді анықтау;

в) салыстырмалы түрде ірі өзендер мен жазықтарға т.б. қалай орналасқан.

Мысалы.

  1. Тянь-Шань тауы, биіктігі 6995 м, биік тауларға жатады;

  2. а) Евразия материгінің ортасында орналасқан;

б) батыстан шығысқа қарай 2 мың км-ге созылған, 700 және 950 меридиан, 400 және 450 параллель аралықтарында орналасқан;

в) Гималай, Тибет, Памир таулардан солтүстікте орналасқан, Арал теңізінен – оңтүстік-батыс жақта.


  1. Жұмысты аяқтау сәті.

  2. Қорытынды.



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: География

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
Тянь-Шань тауыны? физикалы?-географиялы? орнын аны?тау.

Автор: Оспанбаева Сания Озановна

Дата: 17.03.2015

Номер свидетельства: 187920


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства