Просмотр содержимого документа
«Та?ырыбы: О?т?стік жарты шар материктерін ?айталау »
Сынып: 7
Пән: География
Мұғалім:Иманбаева Т.Х.
Тақырыбы:Оңтүстік жарты шар материктерін қайталау.
Мақсаттары:
1.Тарау бойынша алған білімдерін жинақтап, жүйелеп, қорытындылау үшін ойындар арқылы оқушылардың танымдық белсенділігін арттыруға, ойлау қабілетін дамыту .
2.Топта жұмыс істей білуге, ынтымақтастыққа, ізденімпаздыққа тәрбиелеу
Сабақ түрі: сайыс сабақ.
Әдіс тәсілдер: топпен жұмыс,
Көрнекі-құралдар: жарты шарлар картасы, схема,плакаттар.
Сабақ барысы:
І. Қызығушылықты ояту
Әр елдің сәлемдесу дәстүрлері бойынша амандасу
Оңтүстік Америка халықтарының амандасуы
Оң қолын маңдайына ұстаса - ойлаймын
Ерніне қойса - айтамын
Жүрегіне қойса - сыйлаймын
ІІ.Қайталау сабағы . Бүгін бізде қайталау сабағы, оны сайыс түрінде өткіземіз.Ол мына аялдамалар арқылы өту, яғни алдарыңда тұрған материктерге тоқтаймыз . (жұмбақ шешу арқылы табамыз).
І аялдама : «Мергендер» сұраққа жауап. (Африка материгі)
ІІ аялдама : «Сандық ішінде не бар?» тест жұмысы.(Оң. Америка)
ІІІ аялдама : «Адасқан объектіні тап» (Антарктида)
Ал ендеше сабағымызды бастайық . Қолдарыңдағы қағаздардан материктердің сұлбасын жасаңдар.Ол сендердің топтарың болады. Яғни Африка мен Австралия топтары.
І аялдама : «Мергендер» сұраққа жауап.
Оңтүстік Америкадағы ең үлкен елді ата. (Бразилия)
Африка материгінде аласа адамдар қалай аталады?( Пигмейлер)
Антарктикада сөнбеген жанартау бар ма? Ең ірісін ата (Эребус)
Австариядағы адамның атымен аталатын арал. (Тасмания)
Өте ерте заманда оңтүстік жарты шарда созылып жатқан материк . (Гондвана)
Антарктидадағы ең суық температура қанша ? (тоқсан)
Африка материгі шығады
ІІ аялдама : «Сандық ішінде не бар?» тест жұмысы.(Оң. Америка)
Әр топқа тест жұмысы беріледі.
ІІІ аялдама : «Адасқан объектіні тап» (Австралия)
Картамен жұмыс
Берілген объектіні тап
ІV аялдама : «Кескін картамен жұмыс»
компютермен жұмыс.( Антарктида).
ІІІ.Рефлексия Әркімнің туған жері Жерұйық. Өздеріңнің туған жерлеріңе Асан қайғы сияқты баға беріңдер.
Үй тапсырмасы: түгел қайталау
Кескін картамен жұмыс.
Сынып: 8
Пән: География
Мұғалім: Иманбаева Т.Х.
Тақырыбы: Өткен тақырыпты қайталау
Мақсаттары:
Қазақстанның жер бедеріндегі жазықтар жайлы алған білімдерін тексеру.
Жазықтар , олардың Қазақстан аумағында орналасу туралы білімдерін қалыптастыру.
Оқушылардың карталарды пайдалана отырып, жер бедеріне сипаттама беру іскерліктерін қалыптастыруды одан әрі дамыту.
Сабақ түрі: ойын сабақ
Әдіс тәсілдер: әңгіме, сұрақ-жауап, топпен жұмыс
Көрнекі-құралдар: Қазақстанның физикалық картасы.
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі. Балалар бүгін бізде қайталау сабағы, алдарыңда түрлі түсті қағаздар, кімнің түстері бірдей солар бір топ болады , сонда бізде екі топ шықты.
Туған өлкенің жазықтарын қайталау үшінбіз саяхатқа шығамыз.
«Қазақстан - 2050» пойызымен батыстан саяхатқа шыамыз. Алдымызда төрт аялдама кездеседі.
І. Тест тапсырмасы
ІІ. Жұмбақтас
ІІІ. Бәйге
ІV.
Ал ендеше аттанайық
Құрметті жолаушылар ! «Қазақстан - 2050» пойызы бірінші аялдамаға келіп тоқтады .№ 1кассадан келіп билет алуды ұмытпайық.
Тест тапсырмасы
Қазақстанның жер бедері.
А) Қазақстанның ең биік жері 1. Қарақия
Б) Қазақстанның ең төмен жері 2. Тянь-Шань
В) Ең төмен ойыс қайда орналасқан 3. Маңғыстау
Г) Ең биік нүкте қайда орналасқан 4. Алтай
Д) Қазақстан жеріндегі ең төмен ойпат 5. Каспий маңы