Просмотр содержимого документа
«Таби?и ??былыстарды? к?пт?рлілігі »
Пәні: Жаратылыстану
Сынып: 5 «Б» сынып
Мұғалім:Еркебекқызы Әсем
Тақырыбы:Табиғи құбылыстардың көптүрлілігі
Сабақтың мақсаты: а) білімділік: Табиғат құбылыстарының әр түрлілігі және жануарлар мен өсімдіктер арқылы табиғат құбылыстарын қалайбайқауға болатыны жөнінде түсіндіру; ә) тәрбиелік: Оқушыларды табиғатты аялауға,қоршаған ортаны жануарлар мен өсімдіктер әлемін қорғауға тәрбиелеу; б) дамытушылық: алған білімдерін жинақтап,тиянақтап,ойлау қабілеттерін дамыту,пәнге деген қызығушылықтарын арттыру; Сабақтың түрі: Саяхат Сабақтың әдіс тәсілдері: сұрақ – жауап,түсіндіру ,баяндау Сабақтың көрнекілігі: Итерактивті тақта , кесте ,трек – сызбалар,геодиктант,карта.
Сабақтың барысы
І. Ұйымдастыру кезеңі;
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау;
III. Жаңа сабақты түсіндіру;
IV. Жаңа сабақты бекіту;
V. Қорытындылау;
VI. Үйге тапсырма;
VII. Бағалау.
І. Ұйымдастыру кезеңі(оқушылармен амандасу, оқушыларды түгелдеу, топқа бөлу);
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау;
«Кім жылдам?»;
«Адасқан объектілерді табу»;
Сәйкестендіру тесті.
III. Cәйкестендіру тесті.
Өзіндік ерекшелігі Мұхит аты
Ең үлкен Тынық мұхиты
Ең суық Солтүстік Мұзды мұхиты
Ең жылы
Ең ұзын Аталан мұхиты
Ең мұзды Солтүстік Мұзды мұхиты
Ең ендісі Үнді мұхиты
Ең аралы көп Тынық мұхиты
III. Жаңа сабақты түсіндіру;
Табиғи құбылыстары 8-ге бөлінеді:
Метеорологиялық;
Жылу бөлу;
Дыбыс шығару;
Жарық шығару;
Электрлі;
Магнитті;
Химиялық;
Биологиялық;
2. Тест тапсырмалары
Тест тапсырмалары
1.Бізді қоршаған табиғат ... әсерінен ұдайы өзгереді: