ОҚО, Түлкібас ауданы , Келтемашат ауылы, Ш. Уәлиханов атындағы шағын жинақты жалпы орта мектебінің тарих және география пәндерінің мұғалімі: Умаралиева Сандуғаш Пернеханқызы
Тақырыбы 29 | Испания, Нидерланды, Италия |
Мақсаты | Оқушылар тақырыптың негізгі маңыздылығын біледі, түснеді және шығармашылық қабілеттерін жетілдіру арқылы сөздік қорларын дамытуға пайдаланады |
Жалпы мақсат | Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру |
Күтілетін нәтиже | Оқушылар ойларын жүйелі жеткізе біледі, сөз қорларымен жұмыс істеу қабілеттерін дамиды. |
7 модульдің қолданылуы | АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”. |
Қолданылатын әдіс-тәсілдер | «Жөкей мен тұлпар», Тірек сызба, Сәйкестендіру кестесі, «Т-кестесі» |
Қолданылатын ресурстар | Маркерлер, портреттер, интер тақта, стикерлер, ноутбук, карта, А4 парақшалар. |
Ұйымдастыру кезеңі Тренинг | «Бумеранг» әдісі бойынша психологиялық ахуал қалыптастыру «Түрлі түсті резеңке» әдісі бойынша сыныпты 4 топқа бөлу топқа біріктіру | Оқушылар амандасады, шеңберге тұрып бір-бірімен амандасады. Әрбір оқушы суреттер арқылы өз жартысын тауып, шыққан сурет бойынша тиісті орнына отырады |
Сабақ кезеңдері | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті |
Білім Қызығушылық тарын ояту | «Жөкей мен тұлпар» арқылы Сұрақ жауапты пайдалану | Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы оқушыларды диалогқа түсіру ,Өткен тақырып аррналған а үй тасырмасын қайталау ға жөкейлерге сұрақтар, тұлпарларға жауаптар жасалып, карточкалар арқылы беремін | Оқушылардың мұндағы мақсаты жөкейлер өз тұлпарларын тауып жұптаса отырып диалог құрады білімдерін тексеру. жұппен жұмыс жасау, сабаққа деген ынталары артады |
Түсіну | «ЖИГСО» әдісі арқылы мәтінмен жұмыс | Жаңа сабақтың тақырыбын ашу үшін ой қозғау мақсатында оқушыларға сұрақ арқылы картамен жұмыс .ЖИГСО әдісі бойынша мәтінмен жұмыс жасау | Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса білу |
Қолдану | Тірек сызба бойынша тақырыпты ашу үшін сөздер қолдану | Жаңа сабақты түсініп мағанасын ашу , ой қозғау мақсатында оқушыларға тірек сөздер арқылы диалогқа түсіру, тірек сызба арқылы әр топқа арнайы сөздер беру, олар сол сұрақ арқылы түсініктері салмақты түрде айта біледі | Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса білу |
Сергіту сәті | Сергіту жаттығуын орындау | Оқушыларға «Атом, молекула-1,2,3» атты жаттығуын жасатамын | Мұғалім Атом молекула 1,2,3 дегенде жұптасып,топтасып бірігеді. |
Талдау | Сәйкестендіру кестесімен жұмыс жасау, қатесін табу арқылы тақырыпты талдау | Ортаға сәйкестендіру тапсырмасын беремін оқушылар қатесін табу арқылы сәйкестендіріп тақырыптың нәтижесін талдауын айтамын,өзара тексертемін. | Оқушылар сәйкестендіру кестесімен жұмыс жасайды, қатесін тауып, тақырыптың мазмұнын талдайды,топ арасында өз ара тексереді. |
Жинақтау | «Т-кестесін» толтыру арқылы сабақты жинақтайды | Тақырып бойынша білімдерін жинақтау үшін әр топқа тапсырма таратылады сол тапсырмаға жауап беріп тақырыпты жинақтауды тапсырамын. | Әр топ өзара тақырыпқа қатысты тапсырма беріп тақырыпты қалай түсінгендерін көрсету арқылы сабақты жинақтайды |
Бағалау | Өзін-өзі бағалау (2 мин) Басбармақ, бағалау парақшалары | Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату.Топтар арасында басмармақ әдісі арқылы формативті бағалау жүргіземін | Топтар арасында басмармақ әдісі арқылы формативті бағалау жүргізеді Бағалау парақшасымен топ басшылары топ мүшелерін бағалайды. |
Рефлексия | Желкенді кеме ұсыну | Оқушыларға желкенді кеме кері байланыс ұсынамын,сабақты қалай түсінгендіктерін түспен көрсетуді ұсынамын | Оқушыларкеменін желкенін сабақтан алған білімдерін түспен бояп көрсетеді. |