kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Розробка уроку з використанням ІКТ "Тваринництво. Зони спеціалізації." ( 9 клас )

Нажмите, чтобы узнать подробности

Навчальна: Ознайомити учнів із комплексною характеристикою тваринництва та рибного господарства України; продовжити формувати вміння працювати з тематичними картами атласу, статистичним матеріалом; визначити особливості й специфіку галузевого складу й розміщення галузей тваринництва; ознайомити учнів із зональною спеціалізацією сільського господарства, основними положеннями земельної реформи; навчити читати карту,

Розвиваюча: Розвивати навички й уміння порівнювати, аналізувати, робити висновки, відстоювати свою думку, працювати в групі, спілкуватися; розвивати вміння пояснювати спеціалізацію сільськогосподарських районів, використовуючи знання про природні умови території країни, використовуючи знання про природні умови території країни в цілому; закріпити знання про рослинництво й тваринництво України.

Виховна: Виховувати в учнів любов до батьківщини, до природи; цінувати і зберігати її; виховувати почуття патріотизму в кожного учня, та відповідальності за будь-які свої дії і вчинки; повагу до думки іншої людини; збагачувати внутрішній духовний світ учнів; формувати активну життєву позицію; впроваджувати елементи педагогіки співробітництва, що формуються на принципах самоконтролю, взаємоконтролю й самооцінки; виховувати патріотизм, національну самосвідомість.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Розробка уроку з використанням ІКТ "Тваринництво. Зони спеціалізації." ( 9 клас ) »

Ікатегорії Цибулько Т.С.

Хлібодарівська ЗОШ

Сучасний урок: « Тваринництво. Зональна спеціалізація сільського господарства України»


( 9 клас)

З проблеми : «Вибір і структурування навчально-виховного матеріалу в процесі викладання географії на засадах інтеграції та гуманізації »



Тема уроку :Тваринництво,. Зональна спеціалізація сільського господарства України.

Мета:

Навчальна: Ознайомити учнів із комплексною характеристикою тваринництва та рибного господарства України; продовжити формувати вміння працювати з тематичними картами атласу, статистичним матеріалом; визначити особливості й специфіку галузевого складу й розміщення галузей тваринництва; ознайомити учнів із зональною спеціалізацією сільського господарства, основними положеннями земельної реформи; навчити читати карту,

Розвиваюча: Розвивати навички й уміння порівнювати, аналізувати, робити висновки, відстоювати свою думку, працювати в групі, спілкуватися; розвивати вміння пояснювати спеціалізацію сільськогосподарських районів, використовуючи знання про природні умови території країни, використовуючи знання про природні умови території країни в цілому; закріпити знання про рослинництво й тваринництво України.

Виховна: Виховувати в учнів любов до батьківщини, до природи; цінувати і зберігати її; виховувати почуття патріотизму в кожного учня, та відповідальності за будь-які свої дії і вчинки; повагу до думки іншої людини; збагачувати внутрішній духовний світ учнів; формувати активну життєву позицію; впроваджувати елементи педагогіки співробітництва, що формуються на принципах самоконтролю, взаємоконтролю й самооцінки; виховувати патріотизм, національну самосвідомість.

Обладнання: атлас, підручник, карта «Господарство України», мультимедійна презентація» «Тваринництво». Відеоролик «Орієнтир -- розвиток м'ясного скотарства».

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. Організаційний момент

— перевірка готовності учнів до уроку (наявність на партах книжок, зошитів, атласів)

— перевірка присутніх

  • Визначення настрою дітей

  • Епіграф уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів

Географічний диктант

  1. Цю теплолюбну культуру широко застосовують як продовольчу, технічну, кормову.(кукурудза)

  2. Це головна зернова культура України (озима пшениця)

  3. У степовій зоні вирощують ¾ об’єму цієї технічної культури (соняшник)

  4. Провідна галузь сільського господарства України.(рослинництво)

  5. Найбільші посіви цієї технічної культури у Вінницькій, Тернопільській, Черкаській та Чернивецьких областях (цукровий буряк)

  6. ЇЇ вирощують по всій Україні, зайнято 1.5 млн. га, найбільбільше у Поліссі, збір більше 15 млн. т (картопля)

  7. Ці культури вирощують у Херсонській, Миколаївській, Одеській областях та Криму( баштанні)

  8. Ягідна культура 90відсотків вирощують у Херсонській, Миколаївській, Одеській, Закарпатській областях та Криму(виноград)



Взаємоперевірка (один у одного)

IІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності

Постановка проблемного питання «Хіба ревуть… як ясла повні

(записане на дошці)

« Коло Ідей » висловлювання первинних гіпотез.

Об’ява теми та мети уроку

Вчитель: Ми з вами пригадали вивчене на попередньому уроці. А на сьогоднішньому уроці ми з вами будемо вивчати тваринництво України, познайомимося з його структурою та географією, та вивчимо тваринницькі спеціалізовані АПК.

Бесіда :Історія розвитку тваринництва.



Практикум: Галузевий склад (робота з атласом)





Аналіз таблиці подивиться таблицю «Поголів’я продуктивної худоби в Україні», зробіть висновок, як змінилась кількість поголів’я худоби за період з 1980 по 2006 роки.

Діти: Значно скоротилось.

Вчитель: Вірно.



Проблемне питання: Як на вашу думку, які причини занепаду тваринництва в Україні?

Висловлення первинних гіпотез.

IV. Вивчення нового матеріалу

Тваринництво





Робота зі схемою. Паралельно з розповіддю вчителя кожен учень перемальовує зображену на плакаті схему «Тваринництво».

Вчитель: Тепер, знаючи основні галузі тваринництва і їх важливість, час відповісти, чому ж все таки, незважаючи на високе значення тваринництва, в нашій державі воно занепадає.

Бесіда за запитаннями:

Аналіз діаграм .



1. Скажіть, яка економічна система прийшла на зміну плановій і панує зараз? (Ринкова, яка орієнтується на потреби споживача, а отже виробляє і продає стільки, скільки населення здатне купити).

• Отже – це перша причина – перехід до ринкової економіки.

2. Пригадайте з минулої теми, який відсоток розораності території України (70% — 41.8 млн. га – відповідно, відбувається скорочення пасовищ – 11.4%, а це призводить до зменшення кормової бази).

• Друга причина – недостатнє забезпечення кормами.

3. Які умови потрібно створити для вирощування худоби? (Обладнані приміщення, кваліфіковані кадри, ветеринари, велика кількість енергії матеріалу і робочої сили)

• Третя причина – надмірна матеріало-, енерго_ та трудомістка галузь.

4. Від чого залежить якість продукції тваринництва? (Від їх здоров’я – робота селекціонерів, не збалансоване за вмістом худоби і птахів не дає господарствам змоги досягти високої продуктивності тварин, це призводить до збільшення термінів їх вирощування і вигодовування).

• Низька генетична якість тварин.

5. Висока ціна на корми.

6. Недостатнє фінансування.

7. Несприятлива кон'юнктура ринку.

Вчитель: В Україні склалися наступні тваринницькі АПК:

1. М’ясопромисловий.

Питання: яку продукцію він дає? (тваринництво м’ясного і м’ясомолочного комплексі, переробно-сировинне, виробництво устаткування для тваринницьких ферм і м’ясної промисловості, комбікормове виробництво, кормо виробництво, виробництво тари).

2. Молочнопромисловий. Об’єднує галузі з виробництва молока і продукції його переробки, маслоробна, сироробна і консервна галузі. Найбільше молока – Вінниця, Львів, Київ, Хмельницький.

3. Птахо промислова: Дає яйця, пір’я, перо.

Демонстрація відеоролика «Орієнтир -- розвиток м'ясного скотарства».



Зональна спеціалізація сільського господарства

Випереджальне завдання(за браком часу)

Під час розповіді вчителя учні працюють із тематичними картами атласу й заповнюють таблицю «Зональна спеціалізація сільського господарства».

Таблиця (використання підручника пар.30, завдання 2 ст 147)

Характеристика Полісся Лісостеп Степ

Географічне положення

Галузі сільськогосподарської спеціалізації

Відмінності в межах зони



Розповідь учителя.

Не всі регіони України мають одинакові економічні й природні умови для розвитку сільського господарства, тому різні області спеціалізуються на певних видах виробленої сільськогосподарської продукції.

Територія, на якій переважають ті або інші галузі сільського господарства, називаються сільськогосподарською зоною. У рівнинній частині України виділяють три сільськогосподарські зони, межі яких майже збігаються з межами природних зон і мають із ними загальну назву.

Поліська сільськогосподарська зона займає північну частину Львівської, Волинської, Рівненської, більшу частину Житомирської, переважну частину Київської, Чернігівської та Сумської областей, охоплюючи майже 19% площі країни. Дана зона характеризується помірним кліматом із достатньою зволоженістю та дерново-підзолистим ґрунтовим покривом.

Основний зональний тип сільського господарства Полісся – це скотарство й льонарство, вирощування картоплі й озимого жита. На Полісся приходиться більше ніж 90% виробництва рослини льону-довгунця, більше ніж 40% картоплі, молока й м’яса у Україні.

Лісостепова сільськогосподарська зона розташовується південніше від Полісся й займає близько 34% усієї площі України. У порівнянні з Поліссям ця зона характеризується набагато більшою розораністю земель, які відрізняються значною родючістю. В лісостепу виготовляється майже 70% цукрового буряка, 39% зерна та 46% картоплі. Вона найбільш інтенсивна сільськогосподарська зона, так на одиницю площі ріллі тут припадає найбільший обсяг виготовлення продукції.

Головний зональний тип господарства у лісостепу – скотарський, цукрово-буряковий і зерновий. Основною зерновою культурою являється озима пшениця, технічною – цукровий буряк. Великі площі займають також кукурудза, гречка, ячмінь, просо, із технічних – соняшник і рапс. На лісостеп також припадає значна частина товарного виробництва фруктів (вишень, слив, яблук, груш). Тут виготовляється майже половина молока, м’яса і яєць країни.

Степова сільськогосподарська зона займає величезні південні простори України. Вона займає 40% площі країни. Степова зона характеризується найвищою розораністю земель, з яких близько 90% становлять чорноземи. Степи дають близько 48% зерна, 81% соняшника, 100% рису й 96% винограду.

Степова зона є основним виробником товарного зерна (кукурудзи, озимої пшениці, ячменю). Тут також вирощують соняшник, льон-кучер, сою, арахіс, баштанні, лікарські й ефіроолійні культури. Добре розвинене садівництво й виноградарство. Недостатньо продуктивна кормова природна база стримує високий розвиток тваринництва.

Крім зазначених зональних сільськогосподарських зон, в межах України формуються так звані азональні комплекси – приміські господарства, орієнтовані на задоволення потреб населення міст у продуктах харчування.

Передгірні райони Карпат – жито, кукурудза, пшениця, картопля, льон; ВРХ.

Гірські райони Карпат – картопля; ВРХ.

Крим – вівчарство; садівництво, овочівництво, виноградарство, тютюнництво, ефіро-олійні культури.

V. Закріплення й узагальнення вивченого матеріалу

Бесіда.

1. Що таке сільськогосподарська зона?

2. На вирощуванні яких культур спеціалізується поліська зона?

3. На території якої зони сільське господарство є найбільш інтенсивним?

4. Які галузі сільського господарства найбільше розвинені в степовій зоні?

Рефлексія

VІ. Домашнє завдання

1. Закінчити заповнення таблиці (використання підручника пар.30, завдання 2 ст 147 якщо та не була закінчена на уроці).

2. Повторити конспект уроку.

3. Опрацювати текст підручника, § 29-30.

Підсумок уроку .

Оцінення учнів.

Визначення настрою в кінці уроку.




























Получите в подарок сайт учителя

Предмет: География

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 9 класс

Скачать
Розробка уроку з використанням ІКТ "Тваринництво. Зони спеціалізації." ( 9 клас )

Автор: Цибулько Тетяна Сергіївна

Дата: 18.06.2014

Номер свидетельства: 106739


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства