kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

«Ресейді? экономикалы? аудандары мен сырт?ы экономикалы? байланыстары»

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? та?ырыбы:  «Ресейді? экономикалы? аудандары мен сырт?ы                            
                                            экономикалы? байланыстары»
Саба?ты? ма?саты:   
Білімділік: Ресейді? экономикалы? аудандары мен сырт?ы экономикалы? байланыстары туралы  т?сінік беру, ?аза?станмен экономикалы? байланыстары туралы т?сіндіру
Т?рбиелік: О?ушыларды адамгершілікке, шапша?ды??а ?зін- ?зі ба?алай білуге, ?ділдікке, отанс?йгіштікке т?рбиелеу 
Дамытушылы?: о?ушыларды ?з бетінше ж?мыс жасау?а, м?тінді ?з бетінше ж?мыс жасау?а, м?тінен негізгі ?ымдар мен т?сініктерді  ажырату?а баулу 
Саба?ты? т?рі: аралас саба?    
Саба?ты о?ыту  ?дісі: Сыни т?р?ыдан ойлау стратегиялары
Саба?ты? к?рнекілігі: интерактивті та?та, м?тін

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
««Ресейді? экономикалы? аудандары мен сырт?ы экономикалы? байланыстары» »

Сабақтың тақырыбы: «Ресейдің экономикалық аудандары мен сыртқы

экономикалық байланыстары»

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Ресейдің экономикалық аудандары мен сыртқы экономикалық байланыстары туралы түсінік беру, Қазақстанмен экономикалық байланыстары туралы түсіндіру

Тәрбиелік: Оқушыларды адамгершілікке, шапшаңдыққа өзін- өзі бағалай білуге, әділдікке, отансүйгіштікке тәрбиелеу

Дамытушылық: оқушыларды өз бетінше жұмыс жасауға, мәтінді өз бетінше жұмыс жасауға, мәтінен негізгі ұымдар мен түсініктерді ажыратуға баулу

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақты оқыту әдісі: Сыни тұрғыдан ойлау стратегиялары

Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, мәтін

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру

1 мин

Рефлексия

Топтарға бөліну 1 мин

2. Үй тапсырмасын сұрау «Ойқозғау»

6 мин

Ортадағы қаламсап 3 мин

ББҮ – 3мин

3. Жаңа сабақ «Мағынаны ашу» кезеңі

18 мин

ББҮ 3 мин

ЖИГСО-15 мин

4. Жаңа сабақты бекіту «Ой толғау» кезеңі


16 мин

«Жуан және жіңішке сұрақтар 3 мин

«Галереяға саяхат»

10 мин

ББҮ стратегиясы 3 мин

6. Бағалау


2 мин

Бағалау парағы бойынша топ басшысытоптарға баға береді

7. Қортынды

2 мин

Рефлексия «Интервью»


1.Ұйымдастыру

Оқушыларды сабаққа жұмылдыру, назарын бағыттау.

Үй тапсырмасын сұрау

«Ортадағы қаламсап» стратегиясы

1.Ресейдегі ауыл шаруашылығы жер көлемі қанша?

2.Ресейдегі Жалпы ішкі өнімнің қанша пайызы өсімдік шаруашылығына тиесілі?

3. Ресейдің өсімдік шаруашылығы салаларын ата

4. Астық дақылдарын өсіру жөнінен Ресей нешінші орында?

5.Ресейдің зығыр өсіретін аудандарын ата

6. Солтүстік Сібір мен Қиыр Шығыстағы дәстүрлі мал шаруашылығы

7. Ресейдің ең негізгі көлік түрі

8. Ресейдегі әуежайлар саны

9. Ресейдегі байланыс түрлерін ата

10. Ресейдегі басты интернет орталығы болып саналатын қалаларды ата

2. «Қызығушылықты ояту» кезеңі 5-минут

ББҮ стратегиясы

Білемін

Оқушылар өткен сыныптарда алған білімдері бойынша ресей экономикасы мен экономикалық қатынастары туралы білімдерін ортаға салады.


3. Жаңа сабақ «Мағынаны ашу» кезеңі

ББҮ стратегиясы

Білгім келеді

Өздерінің не білгілері келетіні туралы айтып өтеді


ЖИГСО-15 мин

Оқушыларға түрлі түстерді атау арқылы топтарға бөлу

Ақ – Экономикалық аудандар

Сары – Сыртқа сауда

Қызыл – Туризм

Көк – Қазақстанмен экономикалық байланыстары

Мәтіндер таратылып мәтінмен танысады

Оқушылар түстер арқылы белгіленген топта мәтінмен танысып, өз үйіне қайтып келіп түсінгенін айтып береді


4. Жаңа сабақты бекіту «Ой толғау» кезеңі

1.«Жуан және жіңішке сұрақтар» 3 мин «cен маған мен саған»

2.«Галереяға саяхат» 10 мин

Әр топқа «РЕСЕЙ біздің тарихи көршіміз» тақырыбында сурет салу тапсырылады

Әр топ бағалайды

3.ББҮ стратегиясы

Білдім (үйрендім)

Осы сабақ барысында не білгендіктерін айтып өтеді


6. Бағалау

Бағалау парағына қойылған бағаны топ басшысы баяндап береді


7.Қортынды. Рефлексия Сөйлемді аяқта немесе интервью

Мақсаты : сабақты қорытындылау, сабақта қалай жұмыс жасағанын, не үйренгені туралы айту

Мазмұны: Оқушылар тақтада жазылған сөйлемдерді аяқтап жауап береді

Бүгін мен ............білдім

Маған қызық болғаны........…

Маған қиын болғаны…

Мен мынадай тапсырма орындадым…

Менің түсінгенім мынау......

Енді мен.....…жасай аламын

Менің сабақта түйгенім........

Менің сабақта қол жеткізгенім…

Мен үйрендім…

Сабақта менің қолымнан келді…....

Сабақта мен жасай алдым…

Мені таңқалдырғаны…

Сабақ маған өмірде ......…үйретті



















Бағалау парағы


Топтың аты:_______________________________


Бағалау критерилері:

«5» - өте жақсы

«4» - жақсы

«3» - орташа

«2» - нашар


Сабақтың әр кезеңіне баға қою


Оқушыны аты жөні







Ортадағы қаламсап







ЖИГСО-1







«Жуан және жіңішке сұрақтар»







«Галереяға саяхат»







ББҮ стратегиясы







Қорытынды баға












1.Ұйымдастыру

1 мин

Рефлексия

Топтарға бөліну 1 мин


2. Үй тапсырмасын сұрау «Ой қозғау»

6 мин

Ортадағы қаламсап

3 мин

ББҮ – 3мин


3. Жаңа сабақ «Мағынаны ашу»

18 мин

ББҮ 3 мин


ЖИГСО-15 мин


4. Жаңа сабақты бекіту «Ой толғау»


16 мин

«Жуан және жіңішке сұрақтар 3 мин

«Галереяға саяхат»

10 мин

ББҮ стратегиясы 3 мин


6. Бағалау


2 мин

Бағалау парағы бойынша топ басшысытоптарға баға береді


7. Қортынды

2 мин

Рефлексия «Интервью»





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: География

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 10 класс

Скачать
«Ресейді? экономикалы? аудандары мен сырт?ы экономикалы? байланыстары»

Автор: Балгалиева Айгуль Куановна

Дата: 06.03.2015

Номер свидетельства: 182877


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства