kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Конспект урока географии "Орталык Казакстан"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Орталық Қазақстанның өнеркәсіптері, көлік, ауыл шаруашылығы мен экологиялық проблемаларын жайлы білімдерін толықтыра түсу, алған білімдерін өз беттерінше толықтыруға, ізденімпаздылық қабілеттері мен шығармашылық қабілеттерін шыңдай түсуге, тақырыптық карталарымен жұмыс істей білуге дағдыландыру.
 

Барлық оқушылар істей алады:  Қазақстан аумағы бес экономикалық ауданын картадан көрсете алады.

Оқушылардың көпшілігі істей алады:  Қазақстанның аумақтарын атай алады.

Кейбір оқушылар істей алады: Экономикалық ауданның географиялық орналасу жағдайын көрсете алады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Конспект урока географии "Орталык Казакстан"»



Пәні:география

Сабақ:

Мектеп: №10 мектеп-лицей

Күні: 22.02.2017 ж

Мұғалімнің аты-жөні: Кребаева Меруерт

Сынып:

Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:

Сабақтың

тақырыбы:


Орталық Қазақстанның шаруашылықтың аумақтық ұйымдастырылуы. Ішкі айырмашылықтары.

Сабақ негізделген оқу мақсаты

Орталық Қазақстанның өнеркәсіптері, көлік, ауыл шаруашылығы мен экологиялық проблемаларын жайлы білімдерін толықтыра түсу, алған білімдерін өз беттерінше толықтыруға, ізденімпаздылық қабілеттері мен шығармашылық қабілеттерін шыңдай түсуге, тақырыптық карталарымен жұмыс істей білуге дағдыландыру.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар істей алады: Қазақстан аумағы бес экономикалық ауданын картадан көрсете алады.



Оқушылардың көпшілігі істей алады: Қазақстанның аумақтарын атай алады.



Кейбір оқушылар істей алады: Экономикалық ауданның географиялық орналасу жағдайын көрсете алады.




Тілдік мақсат

Оқушылар:

Не істей алады?

Қазақстанның қалаларын картадан көрсете алады.

Негізгі сөздер мен тіркестер (пәнге арналған сөздік және терминология):

Экономика, аудан т.б


Алдыңғы оқу



Жоспар


Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз

Ресурстар

Басы






І. Ұйымдастыру кезеңі

Cәлемдесу тренингі

ИТАЛИЯДА ҚҰШАҚТАСАДЫ

БРАЗИЛИЯДА ИЫҚТАРЫН ҚАҒАДЫ

МАКЕДОНИЯДА ШЫНТАҚТАСАДЫ

АВСТРАЛИЯДА ШАПАЛАҚТАП

ҚАЗАҚСТАНДА ҚОЛ АЛЫСАДЫ

  1. Ұйымдастыру кезеңі (1 мин): 
    а) оқушылар тізімі; 
    ә) кабинет жағдайы; 
    б) оқушыларды топқа бөлу

1,2,3 санау арқылы топқа бөлу.



II. Үй тапсырмасын сұрау. 

Сандар сөйлейді.
1. 1358 мың. ( халқы)
2. 3, 2 адам км ( орташа тығыздығы)
3. 428 мың км ( ауданы)
4. - 15 с ( қысы суық, орташа температурасы)
5. 250 мм ( жылдық жауын - шашын)
6. 160 ( Вегетациялық кезеңнің ұзақтығы)
7. 100% ( кокстелген көмір, Атасу, жезді марганецтің кен орындары)
8. 115, 1, 3 млн ( ұлт өкілдері, адам тұрады)
9. Ауданда 11, 1063, 4 мың, 479 мыңы ( қаласында, адам тұрады, оның Қарағанды қаласында )
10. 69% ( халықтың үлесі)
( әрбір дұрыс жауапқа оқушыларға жұлдызшалар таратылды)

Мадақтау әдісі арқылы бағалау.















Ортасы

























III. жаңа сабақ:


Жаңа сабақты ашуға мұғалім қысқаша мәлімет береді.

Топтарға мәтін беріледі. ( топтық жұмыс) Топ баяндамашылары жоба қорғайды. Екі жұлдыз бір ұсыныспен немесе бір тілекпен бағаланады.

1-топ. Орталық Қазақстанның өнеркәсі

2-топ. Орталық Қазақстанның көліктері

3-топ. Ауыл шаруашылығы мен экологиялық проблемасы


Сергіту сәті (ауа райын болжау)

1) Бүгін күн бұлтты.(Қолын жоғары көтеріп,біріктіреді)

2) Бүгін жаңбырлы.(Саусақтарын сыртылдатады)

3) Бүгін күн ашық.(Қолдарын жоғары көтереді)

4) Күн сәулесі нұрын төгіп тұр.(Қолдарын қосып,шаңырақ жасайды)

IV. Жаңа сабақты бекіту:


1-топқа. Не себепті Орталық Қазақстан ауданында ірі қара мал шаруашылығы жақсы дамыған?

2-топқа.

Оқулық мәтінін және картаны пайдаланып Жезқазған және Балқаш өнеркәсіп тораптарында қандай металл түрлерін балқытады?

Негізгі салалардың дамуына қандай салалар көмектесуде? жұмыстың қортындысын кесте құрып жаз


3-топқа.

Картамен жұмыс



Кестемен жұмыс



Оқулық


Фличарт


Маркер


Стикер

Соңы









Рефлексия

Не үйрендім?

Не білдім?

Нені білгім келеді?

Үйге тапсырма.

Аумақтық өндіріс аймақтарын ұйымдастыру және экономикалық аудан.



Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыстар, қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс
















Рефлексия

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

- Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

- Бүгін оқушылар не білді?

- Сыныптағы ахуал қандай болды?

- Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

- Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

- Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?


1.


2.


Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?


1.


2.


Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?









Получите в подарок сайт учителя

Предмет: География

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 9 класс

Скачать
Конспект урока географии "Орталык Казакстан"

Автор: Кребаева Меруерт Абдихановна

Дата: 27.02.2017

Номер свидетельства: 396048


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства