Сабақ мақсаты: | Африка Биік таулы аймақтар туралы білімдерін қалыптастыру.Тақырыпты оқып үйрету,алдыңғы сабақтардан алған білімдерін шыңдау,тереңдету.Түрлі әдіс-тәсілдердің көмегімен оқушылардың жан-жақты ойлау қабілетін дамыту.Сабақ барысында өз елін сүюге,ұжымшылдыққа, жылдамдыққа, уақытты үнемдеуге, пәнге деген көзқарасты, білімдеріне деген құштарлыққа тәрбиелеу. |
Ұйымдас тыру бөлімі 2мин Үй тапсыр масын тексеру 8 мин Негізгі бөлім 30 мин Тапсырма: Қорытынды бөлім-5 мин Кері байланыс: Үйге тапсырма: Бағалау | Сабақтың тақырыбы, мақсаты, күтілетін нәтиже анықталады. бағалау бетшесі, бағалауға арналған ресурстар таратылады. «Мақсатқа жету» тренинг Парақшаларға жазылған биік таулар атауы. Алтай тауы Сауыр –Тарбағатай тауы Жетісу Алатауы Тянь-Шань тауы «Үздік хабарлама» арқылы үй тапсырмасын тексереміз. «Дөңгелек үстел» стратегиясы бойынша жұмыс жасау – 15 мин 1Кескін картамен жұмыс 2. Биік таулар туралы кестемен жұмыс Сабақты қорыта келе Биік таулар туралы бейнебаян. «Рұқсат парағы» Бүгін не үйрендіңіз? Ең маңыздысы не? Қандай сұрақтарың бар? «Сұрақтар жәшігі» | Дәптеріне жазады. Топтық жұмыс ережесін еске түсіреді. Оқушылар ортаға шығып, бүгінгі сабақта алдарына қойған мақсаттарын айтады( екі н/е үш оқушы айтады) тау аты жазылған парақшаларды алып, топтасады. Оқушылар 3 н/е 4 топқа бөлінеді «Байқаулар кестесі» бойынша хабарлама оқыған оқушылар бағаланады. Оқушылар оқулықтағы тақырыппен толық танысып, оқиды. Оқып болғасын оқыған тақырыптары бойынша топтағылар кезектесіп, алдарына берілген ақ қағазға жаза береді. Мұғалім белгі бергенде тоқтайды.Жазып болғасын топтарға бір рет айналдырады келесі топ қағаздың ортасындағы дөңгелекке бағалайды. Оқушылар кескін картамен жұмыс жүргізеді. Кесте толтырады Оқушылар көреді,тыңдайды. Кері байланыс ретінде стикерлерге жазып, жапсырады Бүгінгі тақырып туралы түсінбеген сұрақтарын жазып қалдырады. | ”Топтық жұ мыс ережесі“ жартақтасы Парақшалар «Байқаулар кестесі» Бағалау критерийлері мен дескрипторлары Оқулық, дидактикалық материалдар Бетшелер, оқулық Атлас,кескін карталар. «Рұқсат парағы» «Сұрақтар жәшігі» |