kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

« Атмосфера» тақырыбына корытынды- қайталау сабағы.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Атмосфера тақырыбын қайталап. Өткен сабақты қорытындылау.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«« Атмосфера» тақырыбына корытынды- қайталау сабағы.»

Сабақтың тақырыбы:

« Атмосфера» тақырыбына корытынды- қайталау сабағы.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік мақсаты:

«Атмосфера» тақырыбы бойынша оқушылардың білім-біліктерінің меңгерілуі және мүмкіндік деңгейін анықтау.Оқушылардың атмосфера үнемі өзгеру үстінде екендігі жайлы дүниетанымдық көзқарастарын қалыптастырып, олардың білімдерін жүйелеу және қорытындылау.

2 .Дамытушылық мақсаты:

Әр түрлі білім көздерімен жұмыс жасауды әрі қарай дамыту, дүниетанымдық қабілеттерін дамыту, белсенділіктерін арттыру, танымдық қызығушылықтарын жетілдіру.

3. Тәрбиелік мақсаты:

Экологиялық тәрбие беру, ауаны қорғауға, қастерлеуге тэрбиелеу. Халықтық Этнопедагогика элементтері арқылы үлттық сана-сезімдерін ояту.

Сабақтың оқу көрнекіліктері:

Жарты шарлар картасы, атмосфераның құрлысы және ауаның ластануы көрсетілген плакаттар, қанатты сөздер, үлестірмелер, атмосфералық құрал-жабдықтар суреті.

Сабақтың түрі: қортынды сабақ типі, жарыс сабақ түрі.

Сабақтың әдістері: жекелей, топтық жүмыстар, деңгейлік тапсырмалар, шығармашылық тапсырмалар, ойын, сарамандық жүмыстар орындау.

Сабақтың пәнаралық байланысы: Дүниетану-3-4 кл., жаратылыстану-5кл., математика, сурет( бейнелеу өнері), әдебиет.

Сабақтың барысы:

Балалар, бүгінгі сабақта біз сендермен « Атмосфера» тарауын қорытындылаймыз. Сабағымыз жарыс түрінде өтеді.

1-кезең «Бой сергіту» (2 топқа сұрақтар бере отырып, алған білімдерін тиянақтау. Сұрақтар саны - 10).

1. Шың дегеніміз не?

2. Биіктігіне қарай жазықтар нешеге бөлінеді ?

3. Атмосфера қандай қабық ?

4. Атмосфераның тәуліктік амплитудасы дегеніміз не ?

5. Метеорологиялық станция не істейді ?

6. Флюгер қандай құрал ?

7. Термометр қандай құрал ?

8. Бұлттардың қандай түрлері бар ?

9. Барометр қандай құрал ?

10. Қанша жылу белдеу бар ? Атап шық.

2-кезең. Не? Қалай ? Қандай ?.

Не? Қалай ? Қандай?

Атмосфера Атмосфераның Атмосфераның

дегеніміз не? қабаттарында тіршілік үшін

Оның құрамы. температура қандай маңызы

қалай өзгереді? бар ?


3-кезең. Графикалық бақыла

Тәуліктік орташа температураны анықта.

Күні





Орташа

температура


1

7

13

19


20.04.

+5

-2

+10

+9


Айлық орташа температураны анықта.

Мысалы, қыркүйектегі тәуліктік орташа температуралар жиынтығы +210ºС болды делік.

Жылдық орташа температураны анықта.

І

ІІ

ІІІ

ІV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Жылдық орташа температура

-14

-11

-3

2

10

18

22

20

12

6

-5

-12



4-кезең. «Бәйге ойыны».

10 20 30 1. Бұлт қандай түрлерге бөлінеді ? 10

2. Жауын-шашынның қандай түрлері бар ? 10

10 20 30 3. Бриз бен муссонның қандай ұқсастығы бар ? 10

4. Жел қалай пайда болады ? 20

10 20 30 5. Ауа райы деген не ? 20

6. Ауа массаларының қандай түрлері бар ? 20

7. Ауа массасы деген не ? 30

8. Климат деген не ? 30

9. Жер қандай климаттық белдеулерге бөлінеді ? 30

5-кезең. Сәйкесін тап.

1. Оттек -78 %

2. Көмірқышқыл газы -21%

3. Азот - 0,03 %

4 Тропосфера қалыңдығы -50-55 шқ

5. Стратосфера қалыңдығы -760 мм

6. Қалыпты атмосфералық қысым - 17 шқ

6-кезең. « Биік шың » топ жетекшілеріне сұрақ.

І тобы

1. Атмосфераның төменгі қабаты.

2. Ауаның құрамында ең көп мөлшерде кездесетін газ.

3. Ең кіші материк.

4. Нөсер жаңбыр қай бұлттан жауады ?

5. Жазда ертеңгілік байқалатын су тамшысы

6. Ауа қысымын өлшейтін құрал.

ІІ тобы

  1. Атмосфераның ең соңғы қабаты.

  2. 200 метрден асатын жазық қалай аталады ?

  3. Ақ жауын қандай бұлттан жауады ?

  4. Пішіні жүнге, мақтаға ұқсайтын бұлт.

  5. Желдің бағытын анықтайтын құрал қалай аталады ?

  6. Жердің ішкі құрылысын ата.

Үйге тапсырма: «Атмосфера » қабаты туралы қосымша материалдар жинақтап келу.

Бағалау:


Чкалов орта мектебі















Тақырыбы:


« Атмосфера» тақырыбына корытынды- қайталау сабағы.







Өткізген: Тукеева Р.К.

















2011- 2012 оқу жылы


Сабақтың тақырыбы:

«Жас географтар» сайысы

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік мақсаты:

География сабағы бойынша оқушылардың білім-біліктерінің меңгерілуі және мүмкіндік деңгейін көтеру. Оқушылардың ойын жинақтап, дүниетанымдық көзқарастарын қалыптастырып, олардың білімдерін жүйелеу және қорытындылау.

2 .Дамытушылық мақсаты:

Әр түрлі білім көздерімен жұмыс жасауды әрі қарай дамыту, дүниетанымдық қабілеттерін дамыту, белсенділіктерін арттыру, пәнге деген қызығушылықтарын арттыру.

3. Тәрбиелік мақсаты:

Сайыс барысында өзін көрсетуге, ашық және толық өзара әрекеттесуге, тапқырлыққа, шапшаңдыққа тәрбиелеу.

Сабақтың оқу көрнекіліктері:

Жарты шарлар картасы,

Сабақтың түрі: Сыныптан тыс жарыс сабақ .

Сабақтың әдістері: топтық жүмыстар, мақал-мәтел, халықтық болжамдар айту, жүмбақ шешу,

Сабақтың пәнаралық байланысы: Химия, биология, тарих, физика сабақтары.

Сабақтың барысы:

Оқушылар сабағымыз сайыс түрінде өтеді.

І Таныстыру

ІІ Кім тапқыр

ІІІ Географиялық пошта

ІV «Ойлы болсаң озып көр»

V Жанды сұрақ

VI Географиялық сөзжұмбақ

VII Қорытынды бөлім










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: География

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
« Атмосфера» тақырыбына корытынды- қайталау сабағы.

Автор: Тукеева Раушан Кенесовна

Дата: 05.01.2017

Номер свидетельства: 375640


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства