kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ашы? саба?.Бразилия мемлекеті.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? ма?саты:

1)  Бразилия мемлекетіні? ?алыптасуи тарихы, таби?аты ж?не таби?ат ресурстары, хал?ы, ?нерк?сібі, ауыл шаруашылы?ы,

к?лік ?атынасы, сырт?ы экономикалы? байланыстары туралы білімдерін ?алыптастыру;

2) Бразилия?а сипаттама бере отырып, ?з беттерімен білім алып,

шы?армашылы? ?абілеттерін  арттырып, ?орытынды жасай білу;

3) ?з бетінше ізденіп, ж?мыс жасау?а, ?з ойын еркін айту?а т?рбиелеу

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ашы? саба?.Бразилия мемлекеті. »


Қостанай қаласы әкімдігінің білім бөлімі №9 орта мектебі ММ










Ашық сабақ

Тақырыбы: « Бразилия мемлекеті»













Орындаған:

География пәні мұғалімі:Айбасова Салтанат Айтжанқызы




Күні: 12.03.15 ж, сынып 11 «Б» (ЖМБ).

Сабақтың тақырыбы: §48 Бразилия

Сабақтың мақсаты:

1) Бразилия мемлекетінің қалыптасуи тарихы, табиғаты және табиғат ресурстары, халқы, өнеркәсібі, ауыл шаруашылығы,

көлік қатынасы, сыртқы экономикалық байланыстары туралы білімдерін қалыптастыру;

2) Бразилияға сипаттама бере отырып, өз беттерімен білім алып,

шығармашылық қабілеттерін арттырып, қорытынды жасай білу;

3) Өз бетінше ізденіп, жұмыс жасауға, өз ойын еркін айтуға тәрбиелеу.


Сабақтың көрнекілігі: Дүние жүзі саясм картасы, атлас, кесте, кескін карта.

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақтың әдісі: іздену

Сабақтың тәсілі: топпен, ұжымдық, жеке – дара.

Сабақтың барысы: I) Ұйымдастыру кезеңі.

II) Үй тапсырмасын тексеру.

§47 Латын Америкасының ауыл щаруашылығы, көлік қатынасы.

(өзара сұрақ - жауап).

1 топ сұрағы: Қант қамысы туралы не білесің?

2 топ сұрағы: Какао, банан экспорттауда қандай елдер алдыңғы орында?

3 топ сұрағы: Мақта талшығының 70% қандай елдерге тиесілі?

4 топ сұрағы: Әмбебап порттар және маманданған порттарды ата.

III) Жаңа сабақ.

а) ой шақыру.

1) Бразилия туралы не білесің?

2) Сабақтың тақырыбымен таныстыру.

ә) мағынаны тану (оқушылар мәтінді оқып, танысады §48).

1) топтық жұмыс

1 – топ: мемлекеттік қалыптасу тарихи, табиғат және табиғат ресурстары.

2 – топ: халқы, өнеркәсібі.

3 – топ: ауыл, мал шаруашылығы.

4 – топ: көліктік қатынасы, сыртқы экономикалық байланыстары.

2) дәптермен жұмыс: кесте толтыру.

3) картамен жұмыс: Бразилияның шекарасын анықтап, астанасы мен ірі қалаларын белгілеу.

IV) Сабақты бекіту:

«Ой қозғау» Бразилия туралы не білесің? Сын тұрғысынан ойлау БББ кесте толтыру.

Білем

Білдім

Білгім келеді




Тест

«Бразилия»


  1. «Пау – Бразилия» бұл:

  1. Алтын

  2. Асыл тастар

  3. Бағалы металдар

  4. Ағаш

  5. Амазонка

  1. Ел астанасы Рио – де – Жанейродан, Бразилияға көшірілді?

  1. XX ғ, 50 ж

  2. XX ғ, 60 ж

  3. XX ғ, 90 ж

  4. XXI ғ, 60 ж

  5. XX ғ, 70 ж

  1. «Батпақты жер» қай ойпатта кездеседі?

  1. Патагония

  2. Пантаная

  3. Амазонка

  4. Парани

  5. Бразилия

  1. Дүние жүзіндегі темір қоры жөнінен 1 – ші орындағы кен орны?

  1. Белен

  2. Сан – Луис

  3. Альтамира

  4. Каражес

  5. Мараби

  1. Экваторлық, субэкваторлық белдеулердегі ылғалды экваторлық ормандар бұл:

  1. террая

  2. льянос

  3. кампос

  4. терра роса

  5. сельва

  1. «Гевая» ағашынан алынады:

  1. табиғи каучук

  2. махагони

  3. ваниль

  4. араукария

  5. ананас

  1. Саванналар мен сирек ормандар бұл:

  1. Сельва

  2. Кампос

  3. Терра роса

  4. Льянос

  5. Террая

  1. «Терра роса» бұл:

  1. қара топырақ

  2. сұр топырақ

  3. қызыл топырақ

  4. күлгін топырақ

  5. ашық – қоңыр топырақ

  1. Мал шаруашылығы жөнінен қай елден кейінгі орында?

  1. Қытай

  2. АҚШ

  3. Үндістан

  4. Ресей

  5. Қазақстан

  1. Бразилия жерінің қанша бөлігін ормандар алып жатыр?

  1. ½

  2. 2/4

  3. 2/3

  4. 4/5

  5. 3/4

Тест жауабы:

1) д 6) а

2) в 7) в

3) в 8) с

4) д 9) с

5) е 10) с

Тест критерий (бағалануы)

10 – «5»

8 – 9 – «4»

7 – 5 – «3»

4 – н төмен – «2»

2) «Галереяға саяхат» әр топқа бір суреттен беріледі, сурет негізінде жауап жазып, қорытынды жасайды.

V) Қорытынды: видео материал «Бразилия» көру.

VI) Рефлексия: бүгінгі сабақтан алған әсерлерін әр оқушы өз ой – толғауын жазып, жауап ретінде қағазға стикер арқылы қыстырады.

VII) Бағалау: әр топ басшы бағалау парағын тапсырады, мұғалім жинақтап, қорытынды баға қояды.

VIII) Үйге тапсырма:

  1. §48 оқу

  2. сұрақтар мен тапсырмаларға жауап беру (207 бет).

  3. кескін картаға «Қаражас тау – кен орталығы (27 сурет)). (202 бет түсіру). Ауыл шаруашылығы картасы. (28 сурет, 206 бет оқып танысу).

  4. Америка елдері туралы мәліметтермен танысыңдар (207 бет) (интернет жүйесімен жұмыс істеуге арналған тапсырмалар).


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: География

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 11 класс

Скачать
Ашы? саба?.Бразилия мемлекеті.

Автор: Айбасова Салтанат Айтжан?ызы

Дата: 14.04.2015

Номер свидетельства: 201122


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства