kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Материктер мен м?хиттар географиясы

Нажмите, чтобы узнать подробности

Білімділік: Солт?стік Америка климатыны? ерекшеліктерімен, климат ?алыптастырушы факторлармен ж?не климатты? белдеулермен танысады.

Дамытушылы?: Танымды? ?ызы?ушылы?ын арттыра отырып, шы?армашылы? ?абілеттерін дамытады.

Т?рбиелілік: Топпен ж?мыс жасай біледі, бір-бірін сыйлайды, к?мектеседі.

Солт.Америка материгіні? климат ерекшеліктерімен, климатты? картамен ж?мыс жасау  білімдері ?алыптасады, жа?а термин с?здіктермен танысады, п?нге деген ?ызы?ушылы?ы артады, шы?армашылы? ?абілеттері дамиды.

Картамен ж?мыс істей білу шеберлігі жал?астырылады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Материктер мен м?хиттар географиясы»

Пәні: география

Материктер мен мұхиттар географиясы

Сабақтың тақырыбы:

Солтүстік Американың климаты.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Солтүстік Америка климатының ерекшеліктерімен, климат қалыптастырушы факторлармен және климаттық белдеулермен танысады.

Дамытушылық: Танымдық қызығушылығын арттыра отырып, шығармашылық қабілеттерін дамытады.

Тәрбиелілік: Топпен жұмыс жасай біледі, бір-бірін сыйлайды, көмектеседі.

Күтілетін нәтиже

Солт.Америка материгінің климат ерекшеліктерімен, климаттық картамен жұмыс жасау білімдері қалыптасады, жаңа термин сөздіктермен танысады, пәнге деген қызығушылығы артады, шығармашылық қабілеттері дамиды.

Картамен жұмыс істей білу шеберлігі жалғастырылады.

Сабақта туындаған негізгі идеялар

Сын тұрғыдан ойлай отырып ой жүгірту және диалогтік оқыту барысында проблеманы шешу үдерістері қамтылады

Тапсырмалар


1.Сабақтың мақсаты мен мазмұнын таныстыру.

2.географиялық диктант, сәйкестендіру тестісі,кескін картамен жұмыс,

Сілтеме

Оқулық 7 сынып, 31 параграф, 126-129 беттер,

Сабақта қолданылатын материалдар:

  1. А-3 парағы

  2. Стикерлер

  3. Оқулық

  4. Слайдтар

  5. Жетондар

Оқыту әдісі

Оқыту тәсілдері:

Аралас сабақ

АКТ

СТО

Рефлексия

ОүБ

1.жұппен жұмыс

2.топтық жұмыс

3.картамен жұмыс

4. Б БҮ

Сабақтың барысы.

І. Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылардың зейінін сабаққа аудару, түгендеу, 4-топқа бөлу, топ ережесін еске түсіру.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

дискуссиялық карта (кім жылдам)

ІІІ. Жаңа сабақ

Өткен тақырып пен жаңа тақырыпты байланыстырып климат қалыптастырушы факторларды сипаттау

ІҮ. Тапсырма

Физикалық картаны пайдаланып Солтүстік Американың климаттық белдеулеріне сипаттама беру (кесте толтыру)

Ү. Сергіту сәті

Тренинг ұйымдастыру

Ү. Пысықтау

Солт.Американың климаты бойынша түсінігін қағазға түсіру

ҮІ. Қорытынды

Картамен жұмыс, номенклатура

ҮІІ. Үй тапсырмасы

Солтүстік Американың климатын оқу, кескін картаға түсіру.

Солтүстік Американың климаттық белдеулеріне сипаттама беру.

Климаттық белдеу

Солтүстік Америка

1.Арктикалық белдеу

2.Субарктикалық климаттық белдеу

3.Қоңыржай белдеу.

4.Субтропиктік климаттық белдеу.

5.Тропиктік белдеу.

6.Субэкваторлық белдеу.

7.Экваторлық белдеу.


Арктикалық аралдарда қалыптасқан

І топ. Географиялық диктант.

Ірі қазаншұңқырларды алып жатқан _________________________________

___________________________ бір-бірімен қысқа өзендер жүйесімен жалғасып жатыр. Орталық жазық түгелімен мұздықтар өңдеп, тасымалдаған жыныстар-________________жабылған.

ІІ топ. Географиялық диктант.

Материктің батыс бөлігін бойлай Жер шарындағы ұзын бойлай Жер шарындағы ұзын тау жүйесі болып есептелетін ____________________________________________________ созылып жатыр.

__________________ испан тілінен аударғанда «_________» деген мағынаны білдіреді. Мұндағы үшкір шыңдар тізбегінен тұратын тау жоталары ______________________________________________________ деп аталады.

ІІІ топ. Географиялық диктант.

Кордильераның ішкі бөліктерінде жанартаулар атқылауынан түзілген ___________________________________ орналасқан. Мұнда 3000-нан астам

______________________________________________________________ бар.

Солтүстік Американың нң биік нүктесі ________________________ оның солтүстігінде орналасқан, мұндағы тауларды қалың мұз басып жатыр.

ІVтоп. Географиялық диктант.

ХХ ғасырда Кордильера қойнауынан өзендер ағызып әкелгеншөгінді жыныстардан алтынды шайып алу кең етек алды. Мол алтынға кенеліп, тезірек баюды ойлаған мыңдаған адамдар материктің батысына қарай ағылды.1849 жылы алтын іздеушілердің осындай бір тобы аптап ыстық пен шөлге шыдамай қаза болған, жер кейіннен «______________________»деген атқа ие болды. Тарихта бұл кезең «__________________________________» деп аталды.

Сәйкестендіру

Географиялық обьект

арал

бұғаз

шығанақ

тау

шың

саяхатшы

үңгір

өсімдік

ең төмен нүкте

Х.Колумб










Мак-Кинли










Өлім аңғары










Беринг










Калифорния










Секвойя










Флинт-Мамонт










Гренландия










Аппалач










Бағалау парағы

Бағаланушы топтар

Үй тапсырмасы

(географиялық диктант)

сәйкестендіру

«Кім жылдам»

(Топ басшыларына)

Жаңа сабақ

(климаттық белдеуге сипаттама)

Қорытынды

ұпайы

1 топ






2 топ






3 топ






4 топ






Бағалау дискрипторлары:

0 – мүлдем ештеңе жасалмады

1 – жеткіліксіз

2 - сәтті




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: География

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 7 класс

Скачать
Материктер мен м?хиттар географиясы

Автор: Бекбаева М?лдір Жанат?ызы

Дата: 04.02.2016

Номер свидетельства: 288137


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства