kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"?аза?станны? климаты"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Мені? 8-сыныпта  ?ткізілген «?аза?станны? климаты» атты ?айталау саба?ымды ?ріптестеріме ?сынып отырмын.О?ыту технологияларыны? бірі-СТО жобасыны? стратегияларын тиімді ?олдана  отырып, саба?та о?ушыны? п?нге деген ?ызы?ушылы?ын арттыру.Саба? барысында о?ушылар алын?ан теориялы? ма?л?маттарды талдап, негізгі ??ымдарды ме?герді.Топта бірлесіп ж?мыс істеу ар?ылы, ?з ойларын орта?а салу ар?ылы ?ортынды шы?арады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"?аза?станны? климаты"»

Сабақтың тақырыбы: Қазақстанның климаты. (8-сынып қайталау сабағы)

Жунусов Еламан Кабдушевич,

Солтүстік Қазақстан облысы

Есіл ауданы

Кинорежиссер Аяған Шәжімбаев

атындағы №3 Явленка орта мектебінің


география пәні мұғалімі.

Менің 8-сыныпта өткізілген «Қазақстанның климаты» атты қайталау сабағымды әріптестеріме ұсынып отырмын.Оқыту технологияларының бірі-СТО жобасының стратегияларын тиімді қолдана отырып, сабақта оқушының пәнге деген қызығушылығын арттыру.Сабақ барысында оқушылар алынған теориялық мағлұматтарды талдап, негізгі ұғымдарды меңгерді.Топта бірлесіп жұмыс істеу арқылы, өз ойларын ортаға салу арқылы қортынды шығарады. Сабақтың мақсаты:

1.Климаттық жағдайлардың географиялық ендік пен Күн сәулесінің түсу мөлшеріне тәуелділігін,жер бетінде ауа температурасы мен қысымның, ауа массалары мен жауын-шашынның таралуы арасындағы байланыстарды климаттық карталар мен географиялық білімге сүйене отырып қайталау.

2.Проблемалық жағдай туғыза отырып, оқушылардың ойлау қабілетін дамыту.

3.Оқушыға топ ішінде жұп болып, жеке жұмыс істеуге баулу, өз ойын ортаға салып ойын жеткізуге, сөйлеу мәдениетін дамыту.

Көрнекі-құралдар: Қазақстанның климатына арналған тақырыптық карталар, кескін карта, диаграммалар, интерактивті тақта, электрондық оқулық.

Сабақ барысы.

І.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың сабаққа қатысуларын қадағалап, белгілеу. Назарларын сабаққа аудару.

ІІ. Қызығушылықты ояту.

1.Өлең жолдары «Климат»

Ауа райы көңілді, Жаңбырменен жуынып,

Күміс жаңбыр төгілді. Көгілдір көк күлімдер.

Мөлдір аспан ашылып, Көз ұшында-тұман, бұлт,

Бұлт пердесі сөгілді. Шоқы сүйіп дірілдер.

2.Ассоциация құрастыру.



Климат



ІІІ. Мағынаны ашу.

1. Климат қалыптастырушы факторлар



Күн радиациясы Атмосфера циркуляциясы Жердің төсеніш беті

  1. Оқушыларды топтарға бөліп, тапсырмалар беру.

Оқушыларды 1,2,3-ке санау арқылы үш топқа бөлемін. Алдын ала дайындаған қобдишаға салынған нөмірлер арқылы топ басшылары сайланады.

І топ. Қазақстан аумағындағы күн радиациясының түрлерін анықтау.(тура, шашыранды, жиынтық, жұтылған, шағылысқан)

- циклон

- антициклон (мағынасын түсіндіру)

ІІ топ. Қазақстан климатына қандай ауа массаларының типтері әсер етеді?

  • климат

- ауа массалары (анықтамасын айту)

ІІІтоп. Қазақстан аумағында ауа температурасы мен жауын-шашынның таралуын анықтау.

- ылғалдану коэфициентін анықтау К=Ж:Б

- шілде және қаңтар айының орташа температурасын көрсететін карта бойынша әрбір ауданға тән температураларды анықтап, картаны толтырыңдар. (оқушылар электрондық оқулық бойынша жұмыс істейді).

І топ. Интерактивті тақтада көрсетілген «Қазақстан аумағындағы жиынтық күн радиациясы» картасына сипаттама беріп, күн радиациясының түрлеріне тоқтала кетеді.

ІІ топ. Ауа массасына анықтама беріп, республика аумағындағы негізгі типтеріне сипаттама береді.


ІІІтоп. Қазақстан аумағында ауа температурасы мен жауын-шашынның таралуын анықтап, Венн диаграммасы бойынша Петропавл қаласы мен Қызылорда қаласының климат диаграммасына салыстырмалы сипаттама береді.




Айырмашылығы





ІІІ.Ой толғаныс.

1.Климатқа байланысты бес жолды өлең құрастыру.

- зат есім

- екі сын есім

- үш етістік

- сөйлем (4, 5 сөзден)

- зат есімге синоним

Мысалы:

Ауа райы

Суық, боранды

Тоңдырады, үсітеді, қатырады

Қыстың тамаша бір күндері

Климат.


2.Үйге тапсырма. Климаттың адам баласының шаруашылық әрекетіне әсері. (хабарлама дайындау)




Мектеп

Зәулім,биік

Білім береді, тәрбиелейді, өсіреді

Мектеп-ол білім ордасы

Екінші үй.

ІІІ.Ой толғаныс.

1.Климатқа байланысты бес жолды өлең құрастыру.

- зат есім

- екі сын есім

- үш етістік

- сөйлем (4, 5 сөзден)

- зат есімге синоним

Мысалы: Мектеп

Зәулім,биік

Білім береді, тәрбиелейді, өсіреді

Мектеп-ол білім ордасы

Екінші үй.












Получите в подарок сайт учителя

Предмет: География

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 8 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
"?аза?станны? климаты"

Автор: Жунусов Еламан Кабдушевич

Дата: 17.01.2016

Номер свидетельства: 278081


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства