kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

География п?нінен "Атмосфералы? ?ысым" та?ырыбында?ы саба? жоспары

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? та?ырыбы: "Атмосфералы? ?ысым"

Саба?ты? ма?саты: атмосфералы? ?ысымны? пайда болуы мен  биіктік бойынша ?згеруін, о?у дісін о?ып ?йрену.

К?тілетін н?тиже: атмосфералы? ?ысымны? пайда болуын аны?тайды;

?ысымды аны?тау?а т?жірибе жасай алады.

атмосфералы? ?ысым  биіктік ж?не уа?ыт бойынша ?згеруін талдайды.

есептер шы?ара алады.

Керекті жабды?тар: о?улы?, электронды о?улы?

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«география п?нінен "Атмосфералы? ?ысым" та?ырыбында?ы саба? жоспары »

Сыныбы

6 20.02.15.

Біліп,Сабақтың тақырыбы

Атмосфералық қысым. §25

Мақсаты

Атмосфералық қысымның пайда болуы мен биіктік бойынша өзгеруін, өлшеу әдісін оқып үйрену.

Күтілетін нәтиже

атмосфералық қысымның пайда болуын анықтайды;

-қысымды анықтауға тәжірибе жасай алады;

-атмосфералық қысым биіктік және уақыт бойынша өзгеруін талдайды;

-есептер шығара алады.

Керекті жабдықтар

Оқулық, электронды оқулық

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе




Сынып оқушыларына жағымды ахуал туғызу.



Оқушылар атмосфераға байланысты 4 топқа бөлінеді.

Тұсаукесер








«Келісемін, келіспеймін» стратегиясы бойынша үй тапсырмасын пысықтау




«Мадақтау» арқылы бағалау.

Оқушылар жұптарымен 1 мин. өткен тақырыпты талқылап алады. Уақыт өткен соң оқушылар үй тапсырмасы бойынша ойларын айтады.

Негізгі бөлім




- Мағынаны тану

Оқушыларға оқулықтан мәтінмен танысу ұсынылады. Ойлан, жұптас, бөліс

Жаңаны меңгеруге алдымен уақыт 7мин беріледі. Меңгерген соң жұптарымен талқылайды.Оқушылар ойына келген жауаптарды немесе идеяларды барынша көп жазады. (ойлан). Одан кейін олар өз идеяларын әріптестерімен біріктіреді. Талқылау барысында сұрақ-тармен жетеленіп отырады.

-Ой толғау

1. топтық жұмыс.

1-топ. Атмосфералық қысым туралы түсінік.

2-топ. Атмосфералық қысымның пайда болуына тәжірибе.

3-топ. Қысымның биіктік бойынша өзгеруі.

4-топ. Атмосфералық қысымды өлшеу.








Берілген тақырыптағы мәтіндерді оқып талқылау, постерде түсіндіру.


Бағалау критерилері:

1.Тақырыптың ашылуы

2. Түсіндірілуі

3. Маңыздылығы

1-топ. Атмосфералық қысым туралы түсінік.

-ауа қабатының салмақ түсіруі;

1см2 – ге ауа қабаты қандай салмақ түсіреді

-Орта бойлы адамға ...... салмақ түсіреді. -Қысым .... кг немесе ...... т.

-Адам 15 т-дан астам қысымды қалай көтереді деп ойлайсың?

2-топ. Атмосфералық қысымның пайда болуына тәжірибе.

  • қағаз неге орнынан қозғалмайды;

  • қандай себеп бар, қалай түсіндіре алар едің

3-топ. Қысымның биіктік бойынша өзгеруі.

  • Ауаның негізгі салмағы, қайда түседі екен?

  • 5км биіктік пен 15 км-ден жоғарыдағы қабатына тиесілі ауа салмағын салыстыр.

Неліктен деп ойлайсың?

  • Қалыпты атмосфералық қысым.

  • Атмосфералық тысым биіктік бойынша өзгеруі.

  • Тмосфералық қысым тек биіктікке байланысты өзгере ме?

  • Адам денсаулығына қысымның әсері\

4-топ. Атмосфералық қысымды өлшеу

  • Атмосфералық қысымды өлшейтін құрал.

  • Сынап барометрін не үшін қолданады

  • Анерод барометрі құралының маңызы, құрылысын сипаттап көр.




-қорғау:

1.Спикердің жобаны қорғауын қадағалайды.

2.Жобаны топтардың бірін-бірі бағалауын ұсынады (бағдаршам арқылы)


Спикер жобаны қорғайды.

Уақыт белгілеуші спикердің уақыттан асып кетпеуін қадағалайды.

Жобаны қорғайды.

Қорытынды
















Сабақты бекіту : Логикалық ойлау қабілетін шыңдау мақсатында, есеп шығару.

1-тапсырма. .1. Төменде көрсетілген жоғары қысымның астын түзу сызықпен, төменгі қысымды ирек сызықпен , қалыпты қысымды екі сызықпен сызыңдар:

2. Кез келген биіктіктегі қысымды анықтау.

2-тапсырма.

Есеп: А нүктеде 760 мм, Б нүктеде 460 мм. Екі нүктенің салыстырмалы биіктігін анықта.

2-тапсырма.

Есеп: Жердегі атмосфералық қысым 750 мм с.б. , 5 км биіктегі қысым қанша?



Кері байланыс:

Рефлексия парағы таратылады.






750, 760, 765, 768, 752, 769.


Жер бетінде тұрақты қысым . 2000 м биіктіктегі қысымды анықта











Барлығы түсінікті сұрағым жоқ.


Түсіндім.Бірақ сұрағым бар.


Түк түсінген жоқпын.




Үйге тапсырма: §25.Күн сайын ауа райы күнтізбесіне қысым мөлшерін жазу






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: География

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
география п?нінен "Атмосфералы? ?ысым" та?ырыбында?ы саба? жоспары

Автор: Куанышкалиева Кымбат Жакиновна

Дата: 23.02.2015

Номер свидетельства: 177692


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства