kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

8.2.1.2 - географиялық шартты белгілер мен карталарды сипаттайтын қосымша элементтерді қолдана отырып, тақырыптық карталарды оқиды

Нажмите, чтобы узнать подробности

Тақырыптық карталарды оқу

8.2.1.2 - географиялық шартты белгілер мен карталарды сипаттайтын қосымша элементтерді қолдана отырып, тақырыптық карталарды оқиды

8.2.1.3- Географиялық номенклатура нысандарын кескін картадан көрсетеді

Барлық оқушылар: Географиялық номенклатура нысандарын картадан көрсетеді, жоспардан жергілікті жердің суреттелген шартты белгілерін ажырата алады

Көпшілік оқушылар: Қазақстанның физикалық картасын пайдалана отырып географиялық нысандарының орнын кескін картаға түсіреді

Кейбір оқушылар: Тақырыптық карталардың түрлерін анықтай және талдай алады

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«8.2.1.2 - географиялық шартты белгілер мен карталарды сипаттайтын қосымша элементтерді қолдана отырып, тақырыптық карталарды оқиды»

4-күн, 3-сабақ 5-үлестірме материал


Сабақ жоспары

Ұзaқ мeрзiмдi жoспaрдың тарауы:

Мeктeп: Лoзoвoе oртa мектебi

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Айбасов Ж.Р

Сынып:8

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Тақырыптық карталарды оқу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.2.1.2 - географиялық шартты белгілер мен карталарды сипаттайтын қосымша элементтерді қолдана отырып , тақырыптық карталарды оқиды

8.2.1.3- Географиялық номенклатура нысандарын кескін картадан көрсетеді


Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: Географиялық номенклатура нысандарын картадан көрсетеді, жоспардан жергілікті жердің суреттелген шартты белгілерін ажырата алады

Көпшілік оқушылар: Қазақстанның физикалық картасын пайдалана отырып географиялық нысандарының орнын кескін картаға түсіреді

Кейбір оқушылар: Тақырыптық карталардың түрлерін анықтай және талдай алады





Бағалау критерийі

-Картадан нысандарды көрсетеді

-Шартты белгілерді ажыратады

-Нысандарды кескін картаға түсіреді

-Жобалар орындайды

-Картографиялық сызбаларды талдайды

Тілдік мақсаттар

терминдер

Оқушылар орындай алады:Берілген мәтінді,тапсырманы түсініп оқиды;мұғалімнің және оқушылардың түсіндірмесін тыңдайды; берілген тапсырмаға қорытынды жазады; жазылған қорытындысын сынып алдында еркін жеткізе алады. Пәнге қатысты лексика мен терминология:Картаның масштабы, картаның негізгі элементтері, картаның көркемделуі, карта бойынша сипаттама беру, географиялық номенклатура

Құндылықтарға баулу




Құндылықтарға баулу арқылы зерттеу жұмыстарында оқушылардың топпен, өз бетімен жұмыс жасау, іздену, шығармашылық қабілеттері артады

Пәнаралық байланыс

Картография, математика

Алдыңғы білім


Тақырыптық карталар және оларды қосымша сипаттайтын элементтер

Сабақ барысы

Сабақ

тың жоспар

ланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы

7 мин


Ұйымдастыру: оқушылармен амандасу.түгендеу

Арқаға сурет тренингі арқылы оқушылар ортаға шығып жағымды ахуал туғызу


Топқа бөлу.Жетондар арқылы 4 топқа бөлу :Еуразия материгінің географиялық обьектілері арқылы бөлу.

1 – Сахалин

2 – Гималай

3- Босфор

4- Арабия

Әр топ өз топбасшыларын тандайды. Топ ережелерін сақтайды



Үй тапсырмасы. Өткізілген тақырып бойынша тест жүргізу


Бағалау. Әр топ басқа топтың жауаптарын бағалайды.Өзіндік және өзара бағалау



1.Оқулық, атластар,кескін карталар



2.Әртүрлі фигурадағы жетондар











3.Тест сұрақтары

Сабақтың ортасы

28 мин

Жаңа тақырыпқа көшу.Мәтінмен жұмыс.Түйінді түсініктерді жазу

Дескриптор:

-Мәтінді оқиды,мазмұндайды

-Түсініктерді жазады


1-тапсырма.Ойлан тап”.Номенклатурамен жұмыс. Физикалық картадан Еуразия материгінің географиялық обьектілерін көрсету:

1 топқа. Шеткі нүктелері, материк жағалауындағы мұхиттар.

2 топқа.теңіздері, шығанақтар.

3 топқа. бұғаздар, аралдар.

4 топқажазықтары, таулары.


Дескриптор:

-географиялық обьектілерді физикалық картадан көрсету


Бағалау.”Қол шапалақтау” әдісі арқылы



2-тапсырма. Сарамандық жұмыс..Кескін картаға Қазақстанның ең басты географиялық нысандарын белгілендер


Дескриптор:

-Кескін картаға белгілейді



Бағалау. Өзіндік және өзара бағалау



Сергіту сәті . ”Дене мүшелеріне арналған жаттығулар”


3-тапсырма.”Жинақтау” әдісі.Топтық жұмыс.Әр түрлі формадағы тақырыптық карталардың түрлерін анықтап, келесі жоспар бойынша талдау жасандар

-Мазмұны

-Маңызы

-Ерекше белгілері




Бас бармақ” әдісі арқылы бағалау


Дескриптор:

-Картаның түрін анықтайды

-Талдау жасайды






1.Оқулық, дәптер






2. Дүниежүзінің физикалық картасы
























3. кескін карта















4.Бейнебаянhttps://youtu.be/744V_ESD7-Y


5. Интерактивті тақтадағы тақырыптық карталар түрлері






Сабақтың соңы

5 мин



Бекіту





Сабақ қорытындысы.

Тапсырма. “Эссеәдісі.

Оқылған мәлімет бойынша өз ойларына талдау жасау



Дескриптор:

-Эссе жазады

-Талдау жасайды



Бағалау:"қол шапалақтау",

"Мадақтау"


Кері байланыс:

Бағдаршам әдісі

Қызыл түс. Сабақта көп нәрсені түсінбедім,сабақта белсенді бола алмадым, жауап берген жоқпын

Сары түс. Бірнеше тапсырма орындадым, сабақта өзімді жақсы сезіндім

Жасыл түс. Сабақта көп жұмыс жасадым, белсенді болдым, барлығын түсіндім


Үй тапсырмасын беру. Мәтінді оқу. Қайталау






1.Дәптер

























2.Қызыл, сары және жасыл түсті жетондар


Саралау – Сіз оқушыларға қандай тәсілмен көмектесесіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Пәнаралық байланыстар.

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау. Ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдану

Оқушылардың білімін ескере отырып денгейлік тапсырмалар бердім .А-блогының тапсырмасы .Номенклатурамен жұмыс. В-блогының тапсырмасы.талдау және кесте толтыру.С-блогының тапсырмасы.Сарамандық жұмыс

Басбармақ", "шапалақтау", “Бір-бірін бағалау” “Өзіндік және өзара бағалау”кері байланыс: Бағдаршам, “Жинақтау” әдісі

Сабақ картография, математика пәндерімен байланыс болып келеді.


Сабақтағы шаралар барысында оқушыларға ешқандай қауіп төнбейді.


Сабақта дене мүшелеріне арналған жаттығу болды.


Бұл тақырыпта АКТ технологиялары аз қолданылған, көбінесе балалар оқулықпен, карталармен,атласпен көп жұмыс істейді

Сабақ бойынша рефлексия


Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы және қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?

Бағдаршам әдісі

Қызыл түс. Сабақта көп нәрсені түсінбедім,сабақта белсенді бола алмадым, жауап берген жоқпын

Сары түс. Бірнеше тапсырма орындадым, сабақта өзімді жақсы сезіндім

Жасыл түс. Сабақта көп жұмыс жасадым, белсенді болдым, барлығын түсіндім


Қорытынды бағалау



Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:


2:


Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:


2:


Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиындықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?

















































Саралау–Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау –Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері

Тапсырма: Білім деңгейі әр түрлі оқушыларға арналған тапсырмалар. Дереккөздер: Кейбір оқушылар басқа сыныптастарына қарағанда анағұрлым күрделі дерек көздермен жұмыс істей 

алады.

Қорытынды: Барлық оқушылар бір тапсырмаларды орындаса да олардың нәтижелері әр түрлі болады.Диалог және қолдау көрсету: Мұғалім оқушыларды ойланту үшін және бір қатар жауаптар алу үшін алдын ала дайындалған сұрақтар қояды. Бағалау: Оқушылар үнемі бағаланып отырады.Жіктеу: Талаптары әр түрлі оқушылар.

"Басбармақ", "шапалақтау", “Бір-бірін бағалау” “Өзіндік және өзара бағалау”кері байланыс: Бағдаршам

Топта жұмыс жасау кезінде қауіпсіздік ережесі



Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Сол жақ бағанда берілген ең өзекті сұрақтарға жауаптар,сабақ қорытындысы








Қорытынды бағамдауҚандай екі нәрсе табысбы болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1.2.Сабақ барысында мен сыныпнемесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымдыжетілдіруге көмектесетін не білдім?








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: География

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 8 класс.
Урок соответствует ФГОС

Автор: Айбас Жалғас Русланұлы

Дата: 09.09.2018

Номер свидетельства: 477373
