Ой ?оз?ау(?ыс?аша видеобейне к?ріп, б?гін саба?та ?ай материк туралы ?нгіме болады екенін табады).
Саба?ты? ма?сатын о?ушылармен бірге ?ою
?р топ Африка туралы «білемін ж?не білгім келеді»- кестені толтырады
Білемін
Білгім келеді
Білдім
3. М??алім материктерді? географиялы? орнын сипаттауды? жоспарымен та?ыстырады.
Бірінші топ?а тапсырма-?з бетімен §44, картаны пайдаланып, Африканы? физикалы?-географиялы? орнына ба?а беру, осы с?ра? бойынша кластер ??ру ж?не оны ?ор?ау
Екінші топ?а-зерттелу тарихы
?шінші топ?а-Африканы? жа?алауында?ы м?хиттар мен те?іздер
?р топ кластерін ?ор?айды, бір біріне формативті ба?а береді- «Ма?таныш бутерброд».
ІІІ.Жа?а та?ырыпты бекітуге арнал?ан тест с?ра?тары:(?р о?ушы ?зі ж?мыс істейді)
Просмотр содержимого документа
«Африканы? физикалы?-географиялы? орны, материк жажа?алауын шайып жаткан мухиттер мен те?іздер. Африканы? зерттелуі»
Сабақтың тақырыбы:
Африканың физикалық-географиялық орны, материк жағалауын шайып жатқан мұхиттар мен теңіздер. Африканың зерттелуі.
Сабақтың тақырыбы:
Африканың физикалық-географиялық орны, материк жағалауын шайып жатқан мұхиттар мен теңіздер. Африканың зерттелуі.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік:Африка материгінің географиялық орнының ерекшеліктерін, табиғатын, ашылу тарихы туралы жаңа ақпарат беріп, білімдерін тереңдету.
Дамытушылық: оқушылардың өз бетінше іздене білу қабілетін дамытып, жан – жақты дамыған жеке тұлғаны қалыптастыру.
Тәрбиелік: ұжымдық қарым-қатынас, ынтымақтастық, бірлікке тәрбиелеу
Сабақтың нәтижесі:
Білу: Оқушы Африка материгінің географиялық орнының ерекшеліктерін, ашылу тарихы туралы біледі
Түсіну: Африканың табиғат ерекшеліктері географиялық орнына байланысты екенін түсінеді.
Қолдану: алған білімдерін картамен жұмыс істегенде қолдана алады.
Бағалау: Африка материгінің географиялық орнына баға береді
Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: Топпен, жұппен, жеке жұмыс, кластер құру.
Сабақта 7 модульдің кіріктірілуі: Cыни тұрғыдан ойлау, диалог арқылы оқыту,көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.
Сабақтың көрнекілігі: дүние жүзінің физикалық картасы, слайдтар, оқулық, атлас.
Сабақтың типі: жаңа білімді игеру сабағы.
Оқушылар 2топқа бөлінген
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Ой қозғау(қысқаша видеобейне көріп, бүгін сабақта қай материк туралы әнгіме болады екенін табады).
Сабақтың мақсатын оқушылармен бірге қою
Әр топ Африка туралы «білемін және білгім келеді»- кестені толтырады
Білемін
Білгім келеді
Білдім
3. Мұғалім материктердің географиялық орнын сипаттаудың жоспарымен таңыстырады.
Бірінші топқа тапсырма-өз бетімен §44, картаны пайдаланып, Африканың физикалық-географиялық орнына баға беру, осы сұрақ бойынша кластер құру және оны қорғау
Екінші топқа-зерттелу тарихы
Үшінші топқа-Африканың жағалауындағы мұхиттар мен теңіздер
Әр топ кластерін қорғайды, бір біріне формативті баға береді- «Мақтаныш бутерброд».
ІІІ.Жаңа тақырыпты бекітуге арналған тест сұрақтары:(әр оқушы өзі жұмыс істейді)