Просмотр содержимого документа
«Серія уроків. Тема легка атлетика. 9 клас»
План-конспект уроку № 1-2
з легкої атлетики (5 рік навчання)
для учнів 9-х класів
Дата проведення: 9-А: 9-Б:
Мета уроку: зміцнення здоров’я, розвиток рухових здібностей, вдосконалення техніки вправ з легкої атлетики, виховання моральних, вольових та естетичних здібностей, вміння працювати в колективі.
Завдання уроку:
Безпека життєдіяльності
первинний інструктаж з безпеки життєдіяльності (БЖ) на уроці з фізичної культури;
правила техніки безпеки (ТБ) на уроках легкої атлетики: БЖ на уроках легкої атлетики
ЗФП:
1. Стройові прийоми; різновиди ходьби та бігу;
2. ЗРВ на місці
3. Розвиток сили
4. СФП: спеціальні бігові вправи
розвиток фізичних якостей спортивними іграми;
Технічна підготовка
5. Вдосконалювати техніку виконання бігу
6. Вдосконалювати техніку виконання стрибків у довжину
Виховувати колективізм, активність, працелюбство
Тип уроку: навчальний Метод проведення: індивідуальний, груповий, поточний, фронтальний
Місце проведення: спортивний майданчик Час проведення: 90 хв.
Обладнання i інвентар: секундомір, бігова доріжка, стрибкова яма, гімнастична перекладина,
футбольні та волейбольні м’ячі
Інтенсивність фізичного навантаження
ударів за 1 хвилину
ударів за 15 секунд
у спокої
60 - 80
15 - 20
легке фізичне навантаження
до 140
до 35
середнє фізичне навантаження
141-160
35 - 40
значне фізичне навантаження
більше 160
більше 40
максимальний пульс: 220 – вік
50 - 52
Хід уроку
Зміст уроку
Дозування
Організаційно – методичні вказівки
ОМГ
ПМГ
СМГ
I. Підготовча частина:
31 хв.
первинний інструктаж з безпеки життєдіяльності (БЖ) на уроці з фізичної культури
5 хв.
шикування, перекличка
вимірювання пульсу за 15 сек. ( більше 20)
повідомлення завдань уроку
2 хв.
опитати самопочуття;
спортивна форма; зовнішній вигляд;
правила техніки безпеки (ТБ) на уроках легкої атлетики
організований перехід на спортивний майданчик
5 хв.
інструктаж з БЖ на уроках легкої атлетики
Завдання 1
стройові прийоми
шикування та перешикування
30с
30с
30с
чіткість та правильність виконання
різновиди ходьби
30с
30с
30с
дистанція 2м.
біг, стрибки
3 хв.
3 хв.
1.5 хв.
дистанція 2 м; слiдкувати за диханням, темп повiльний, СМГ виконує біг з чергуванням ходьбою
ходьба
1 хв.
1 хв.
1 хв.
відновлення дихання
перешикування із колони по 1 в колону по 4
1 хв.
1 хв.
1 хв.
Завдання 2: ЗРВ на місці
6 хв.
6 хв.
4 хв.
В. п. - основна стійка руки на пояс
Нахили голови вперед, назад, вліво, вправо
3 р
3 р
3 р
спина пряма
В. п. - основна стійка руки на пояс
1-4-чотири кругові рухи головою вліво
5-8-те ж вправо
3 р
3 р
3 р
амплітуда рухів
В. п.- вузька стійка ноги нарізно, руки перед собою в замок. 1- руки вперед в замок
2- піднятись на носки, руки вгору в замок
6 р
6 р
4 р
спина пряма
В. п.- вузька стійка ноги нарізно, права рука вгору
1-2- два відведення прямих рук назад
3-4-теж зі зміною положення рук
6 р
6 р
4 р
прямі руки
В. п. - вузька стійка ноги нарізно, руки перед грудьми: 1-2 - два відведення зігнутих рук назад; 3-4 - те ж прямих
3 р
3 р
3 р
руки не опускати
В. п.- вузька стійка ноги нарізно, руки до плечей
1-4- чотири кругові рухи рук вперед
5-8- назад
4 р
4 р
4 р
амплітуда рухів
В. п. - вузька стійка ноги нарізно, руки до плечей. Кругові рухи руками вперед, назад
3 р
3 р
3 р
амплітуда рухів
В. п.- вузька стійка ноги нарізно, руки вперед в замок, долонями назовні
1-2- два повороту тулуба вліво
3-4- те ж вправо
4
4 р
4 р
спина пряма
В. п.- вузька стійка ноги нарізно, руки на пояс
1 - 2 -два нахилу тулуба вліво
3-4- те ж вправо
те ж з підняттям руки вгору
3р
3р
3 р
3 р
3 р
3 р
спина пряма
В. п.- широка стійка ноги нарізно
1-2-два нахилу тулуба вперед руки вперед долонями назовні 3-4- те ж вниз
4 р
4 р
3 р
під час нахилу вперед намагатися руками торкнутися підлоги при цьому ноги в колінах не згинати
В. п. - широка стійка ноги нарізно, руки на пояс: 1- нахил тулуба до лівої ноги
2 - нахил тулуба до правої ноги
3 – нахил тулуба уперед; 4 – В.п.
4 р.
4 р.
3 р.
ноги в колінах не згинати
В. п.- випад лівою ногою вперед
1-8- вісім коливань
1-8- те ж зі зміною положення ніг
2 р
2 р
1 р
тулуб тримати прямо
В. п.- випад вліво, рук вперед в замок долонями назовні
На кожний рахунок виконати перекат на іншу сторону
8 р
8 р
4 р
намагатися не вставати
В. п.- вузька стійка ноги нарізно, руки вперед
Махи ногами з діставанням різнойменної руки
8 р
8 р
4 р
нога пряма
В. п. - вузька стійка ноги нарізно, руки на пояс:
1-3 – три стрибки на місці
4- стрибок з поворотом на 360 градусів
6 р
6 р
____
стрибки з поворотом виконувати у різні сторони; СМГ виконує дихальні вправи
Завдання 4
спеціальні бігові вправи:
6 хв.
6 хв.
3 хв.
дистанція-3м, техніка
біг з високим підніманням стегна
2*20м
2*20м
1*15м
техніка виконання
біг з закиданням гомілки назад
2*20м
2*20м
1*15м
техніка виконання
біг стрибками
2*20м
2*20м
1*15м
техніка виконання
біг з прискоренням
2*20м
2*20м
1*15м
техніка виконання
вимiрювання пульсу за 15 сек.
1 хв.
1 хв.
1 хв.
більше 35
II. Основна частина:
53 хв.
Завдання 3:
підтягування в висі:
хлопці-на високій перекладині
дівчата – на низькій перекладині
12 хв
хл:3*6р
дів:3*10р
10 хв
хл:3*6р
дів:3*8р
6 хв.
____
безпека життєдіяльності
СМГ виконує дихальні вправи
вимiрювання пульсу за 15 сек.
1 хв.
1 хв.
1 хв.
більше 40
Завдання 5
біг 30 м: біг по дистанції, фінішування
14 хв.
14 хв.
7 хв.
____
безпека життєдіяльності;
техніка виконання;
СМГ виконує дихальні вправи
Завдання 6
стрибки в довжину з розбігу способом «прогинаючись»
18 хв.
18 хв.
8 хв.
____
безпека життєдіяльності;
техніка виконання;
СМГ виконує дихальні вправи
Завдання 4
розвиток фізичних якостей спортивними іграми: навчальна гра футбол, волейбол
8 хв.
8 хв.
4 хв.
____
правила ТБ під час занять футболом, волейболом: інструктаж з БЖ на уроках спортивних ігор;
СМГ виконує дихальні вправи
III. Заключна частина:
6 хв.
вправи на вiдновлення
2 хв.
темп повільний
вимiрювання пульсу 15 сек.
1 хв.
більше 25
вишикування, пiдведення пiдсумкiв уроку
1 хв.
опитати самопочуття
повiдомлення ДЗ:
1 хв.
виконувати вправи для розвитку сили
організований перехід до роздягальні
1 хв.
План-конспект уроку № 3-4
з легкої атлетики (5 рік навчання)
для учнів 9-х класів
Дата проведення: 9-А: 9-Б:
Мета уроку: зміцнення здоров’я, розвиток рухових здібностей, вдосконалення техніки вправ з легкої атлетики, виховання моральних, вольових та естетичних здібностей, вміння працювати в колективі.
Завдання уроку:
Безпека життєдіяльності
бесіда: правила техніки безпеки (ТБ) під час позаурочнихфізкультурних занять
ЗФП:
1. Стройові прийоми; різновиди ходьби та бігу;
2. ЗРВ на місці
3. Розвиток швидкості
4. СФП: стрибкові вправи
розвиток фізичних якостей спортивними іграми;
Технічна підготовка
5. Вдосконалювати техніку виконання бігу
6. Вдосконалювати техніку виконання стрибків у довжину
Виховувати колективізм, активність, працелюбство
Тип уроку: навчальний Метод проведення: індивідуальний, груповий, поточний, фронтальний
Місце проведення: спортивний майданчик Час проведення: 90 хв.
Обладнання i інвентар: секундомір, бігова доріжка, стрибкова яма,
футбольні та волейбольні м’ячі
Інтенсивність фізичного навантаження
ударів за 1 хвилину
ударів за 15 секунд
у спокої
60 - 80
15 - 20
легке фізичне навантаження
до 140
до 35
середнє фізичне навантаження
141-160
35 - 40
значне фізичне навантаження
більше 160
більше 40
максимальний пульс: 220 – вік
50 - 52
Хід уроку
Зміст уроку
Дозування
Організаційно – методичні вказівки
ОМГ
ПМГ
СМГ
I. Підготовча частина:
28 хв.
бесіда: правила техніки безпеки (ТБ) під час позаурочних фізкультурних занять
3 хв.
шикування, перекличка
вимірювання пульсу за 15 сек. ( більше 20)
повідомлення завдань уроку
2 хв.
опитати самопочуття;
спортивна форма; зовнішній вигляд;
правила техніки безпеки (ТБ) на уроках легкої атлетики
організований перехід на спортивний майданчик
4 хв.
інструктаж з БЖ на уроках легкої атлетики
Завдання 1
стройові прийоми
шикування та перешикування
1 хв.
1 хв.
1 хв.
чіткість та правильність виконання
різновиди ходьби
1 хв.
1 хв.
1 хв.
дистанція 2м.
біг, стрибки
3 хв.
3 хв.
1.5 хв.
дистанція 2 м; слiдкувати за диханням, темп повiльний, СМГ виконує біг з чергуванням ходьбою
ходьба
30с
30с
30с
відновлення дихання
перешикування із колони по 1 в колону по 4
30с
30с
30с
Завдання 2: ЗРВ на місці
6 хв.
6 хв.
4 хв.
В. п. - основна стійка руки на пояс
Нахили голови вперед, назад, вліво, вправо
3 р
3 р
3 р
спина пряма
В. п. - основна стійка руки на пояс
1-4-чотири кругові рухи головою вліво
5-8-те ж вправо
3 р
3 р
3 р
амплітуда рухів
В. п.- вузька стійка ноги нарізно, руки перед собою в замок. 1- руки вперед в замок
2- піднятись на носки, руки вгору в замок
6 р
6 р
4 р
спина пряма
В. п.- вузька стійка ноги нарізно, права рука вгору
1-2- два відведення прямих рук назад
3-4-теж зі зміною положення рук
6 р
6 р
4 р
прямі руки
В. п. - вузька стійка ноги нарізно, руки перед грудьми: 1-2 - два відведення зігнутих рук назад; 3-4 - те ж прямих
3 р
3 р
3 р
руки не опускати
В. п.- вузька стійка ноги нарізно, руки до плечей
1-4- чотири кругові рухи рук вперед
5-8- назад
4 р
4 р
4 р
амплітуда рухів
В. п. - вузька стійка ноги нарізно, руки до плечей. Кругові рухи руками вперед, назад
3 р
3 р
3 р
амплітуда рухів
В. п.- вузька стійка ноги нарізно, руки вперед в замок, долонями назовні
1-2- два повороту тулуба вліво
3-4- те ж вправо
4
4 р
4 р
спина пряма
В. п.- вузька стійка ноги нарізно, руки на пояс
1 - 2 -два нахилу тулуба вліво
3-4- те ж вправо
те ж з підняттям руки вгору
3р
3р
3 р
3 р
3 р
3 р
спина пряма
В. п.- широка стійка ноги нарізно
1-2-два нахилу тулуба вперед руки вперед долонями назовні 3-4- те ж вниз
4 р
4 р
3 р
під час нахилу вперед намагатися руками торкнутися підлоги при цьому ноги в колінах не згинати
В. п. - широка стійка ноги нарізно, руки на пояс: 1- нахил тулуба до лівої ноги
2 - нахил тулуба до правої ноги
3 – нахил тулуба уперед; 4 – В.п.
4 р.
4 р.
3 р.
ноги в колінах не згинати
В. п.- випад лівою ногою вперед
1-8- вісім коливань
1-8- те ж зі зміною положення ніг
2 р
2 р
1 р
тулуб тримати прямо
В. п.- випад вліво, рук вперед в замок долонями назовні
На кожний рахунок виконати перекат на іншу сторону
8 р
8 р
4 р
намагатися не вставати
В. п.- вузька стійка ноги нарізно, руки вперед
Махи ногами з діставанням різнойменної руки
8 р
8 р
4 р
нога пряма
В. п. - вузька стійка ноги нарізно, руки на пояс:
1-3 – три стрибки на місці
4- стрибок з поворотом на 360 градусів
6 р
6 р
____
стрибки з поворотом виконувати у різні сторони; СМГ виконує дихальні вправи
спеціальні бігові вправи:
6 хв.
6 хв.
3 хв.
дистанція-3м, техніка
біг з високим підніманням стегна
2*20м
2*20м
1*15м
техніка виконання
біг з закиданням гомілки назад
2*20м
2*20м
1*15м
техніка виконання
біг стрибками
2*20м
2*20м
1*15м
техніка виконання
біг з прискоренням
2*20м
2*20м
1*15м
техніка виконання
вимiрювання пульсу за 15 сек.
1 хв.
1 хв.
1 хв.
більше 35
II. Основна частина:
56 хв.
Завдання 3
повторний біг на відрізках 30
12 хв
3*30
10 хв
2*30
6 хв.
____
безпека життєдіяльності
СМГ виконує дихальні вправи
вимiрювання пульсу за 15 сек.
1 хв.
1 хв.
1 хв.
більше 40
Завдання 5
біг 200-600м
14 хв.
14 хв.
14 хв.
безпека життєдіяльності;
техніка виконання;
СМГ виконує дихальні вправи
Завдання 4
СФП: спеціальні стрибкові вправи
3 хв.
3 хв.
2 хв.
_____
безпека життєдіяльності;
СМГ виконує дихальні вправи
техніка виконання;
Завдання 6
стрибки в довжину з розбігу способом «прогинаючись»
18 хв.
18 хв.
8 хв.
____
безпека життєдіяльності;
техніка виконання;
СМГ виконує дихальні вправи
Завдання 4
розвиток фізичних якостей спортивними іграми: навчальна гра футбол, волейбол
8 хв.
8 хв.
4 хв.
_____
правила ТБ під час занять футболом, волейболом: інструктаж з БЖ на уроках спортивних ігор;
СМГ виконує дихальні вправи
III. Заключна частина:
6 хв.
вправи на вiдновлення
2 хв.
темп повільний
вимiрювання пульсу 15 сек.
1 хв.
більше 25
вишикування, пiдведення пiдсумкiв уроку
1 хв.
опитати самопочуття
повiдомлення ДЗ:
1 хв.
виконувати вправи для розвитку швидкості
організований перехід до роздягальні
1 хв.
План-конспект уроку № 5-6
з легкої атлетики (5 рік навчання)
для учнів 9-х класів
Дата проведення: 9-А: 9-Б:
Мета уроку: зміцнення здоров’я, розвиток рухових здібностей, вдосконалення техніки вправ з легкої атлетики, виховання моральних, вольових та естетичних здібностей, вміння працювати в колективі.
Завдання уроку:
бесіда: значення оздоровчого бігу для здоров’я людини
ЗФП:
1. Стройові прийоми; різновиди ходьби та бігу;
2. ЗРВ в русі
3. Розвиток витривалості
4. СФП: спеціальні вправи для метань
розвиток фізичних якостей спортивними іграми;
Технічна підготовка
5. Вдосконалювати техніку виконання бігу
6. Вдосконалювати техніку виконання метання малого м’яча на дальність з розбігу
Виховувати колективізм, активність, працелюбство
Тип уроку: навчальний Метод проведення: індивідуальний, груповий, поточний, фронтальний
Місце проведення: спортивний майданчик Час проведення: 90 хв.
Обладнання i інвентар: секундомір, бігова доріжка, малі м ячі,
футбольні та волейбольні м’ячі
Інтенсивність фізичного навантаження
ударів за 1 хвилину
ударів за 15 секунд
у спокої
60 - 80
15 - 20
легке фізичне навантаження
до 140
до 35
середнє фізичне навантаження
141-160
35 - 40
значне фізичне навантаження
більше 160
більше 40
максимальний пульс: 220 – вік
50 - 52
Хід уроку
Зміст уроку
Дозування
Організаційно – методичні вказівки
ОМГ
ПМГ
СМГ
I. Підготовча частина:
28 хв.
бесіда: значення оздоровчого бігу для здоров’я людини
3 хв.
шикування, перекличка
вимірювання пульсу за 15 сек. ( більше 20)
повідомлення завдань уроку
2 хв.
опитати самопочуття;
спортивна форма; зовнішній вигляд;
правила техніки безпеки (ТБ) на уроках легкої атлетики
організований перехід на спортивний майданчик
4 хв.
інструктаж з БЖ на уроках легкої атлетики
Завдання 1
стройові прийоми
шикування та перешикування
1 хв.
1 хв.
1 хв.
чіткість та правильність виконання
різновиди ходьби
1 хв.
1 хв.
1 хв.
дистанція 2м.
біг, стрибки
3 хв.
3 хв.
1.5 хв.
дистанція 2 м; слiдкувати за диханням, темп повiльний, СМГ виконує біг з чергуванням ходьбою
ходьба
1 хв.
1 хв.
1 хв.
відновлення дихання
Завдання 2: ЗРВ в русі
6 хв.
6 хв.
4 хв.
В. п. - руки на пояс Нахили голови вперед, назад, вліво, вправо
6 р
6 р
4 р
спина пряма
В. п. -руки перед собою в замок
1 - руки вперед в замок, долонями назовні
2 - руки вгору в замок, долонями назовні,
4 р.
4 р.
3 р.
спина пряма
В. п. - права рука вгору 1-2 - два відведення прямих рук назад 3-4 - те ж зі зміною положення рук
6 р
6 р
4 р
прямі руки
В. п. - руки перед грудьми 1-2 - два відведення зігнутих рук назад 3-4 - те ж прямих
6 р
6 р
4 р
не опускати руки
В. п. - руки в сторони 1-4 - чотири кругові рухи руками вперед 5-8 – те ж назад
4 р
4 р
2 р
амплітуда рухів
В. п. - руки перед грудьми на кожен крок виконати поворот тулуба у сторону
10 р
10 р
6 р
тулуб тримати прямо
В. п. - руки на пояс на кожен крок виконати нахил тулуба вперед до ноги, що стоїть попереду
12 р
12 р
6 р
ноги не згинати
В. п. - руки на пояс ходьба випадами, руки за голову
10 р
10 р
5 р
тулуб тримати прямо
В. п. - руки уперед ходьба з махами ногами з діставанням різнойменної руки
розвиток фізичних якостей спортивними іграми: навчальна гра футбол, волейбол
8 хв.
8 хв.
4 хв.
____
правила ТБ під час занять футболом, волейболом: інструктаж з БЖ на уроках спортивних ігор;
СМГ виконує дихальні вправи
III. Заключна частина:
6 хв.
вправи на вiдновлення
2 хв.
темп повільний
вимiрювання пульсу 15 сек.
1 хв.
більше 25
вишикування, пiдведення пiдсумкiв уроку
1 хв.
опитати самопочуття
повiдомлення ДЗ:
1 хв.
виконувати вправи для розвитку витривалості
організований перехід до роздягальні
1 хв.
План-конспект уроку № 7-8
з легкої атлетики (5 рік навчання)
для учнів 9-х класів
Дата проведення: 9-А: 9-Б:
Мета уроку: зміцнення здоров’я, розвиток рухових здібностей, вдосконалення техніки вправ з легкої атлетики, виховання моральних, вольових та естетичних здібностей, вміння працювати в колективі.
Завдання уроку:
бесіда: олімпійська Україна
ЗФП:
1. Стройові прийоми; різновиди ходьби та бігу;
2. ЗРВ в русі
3. Розвиток гнучкості
4. СФП: спеціальні вправи для метань
розвиток фізичних якостей спортивними іграми;
Технічна підготовка
5. Вдосконалювати техніку виконання рівномірного бігу
6. Вдосконалювати техніку виконання метання малого м’яча на дальність з розбігу
Виховувати колективізм, активність, працелюбство
Тип уроку: навчальний Метод проведення: індивідуальний, груповий, поточний, фронтальний
Місце проведення: спортивний майданчик Час проведення: 90 хв.
Обладнання i інвентар: секундомір, бігова доріжка, малі м ячі,
футбольні та волейбольні м’ячі
Інтенсивність фізичного навантаження
ударів за 1 хвилину
ударів за 15 секунд
у спокої
60 - 80
15 - 20
легке фізичне навантаження
до 140
до 35
середнє фізичне навантаження
141-160
35 - 40
значне фізичне навантаження
більше 160
більше 40
максимальний пульс: 220 – вік
50 - 52
Хід уроку
Зміст уроку
Дозування
Організаційно – методичні вказівки
ОМГ
ПМГ
СМГ
I. Підготовча частина:
28 хв.
бесіда:олімпійська Україна (олімпійський тиждень:досягнення українських олімпійців на міжнародній арені, значення НОКУ для розвитку спорту)
3 хв.
шикування, перекличка
вимірювання пульсу за 15 сек. ( більше 20)
повідомлення завдань уроку
2 хв.
опитати самопочуття;
спортивна форма; зовнішній вигляд;
правила техніки безпеки (ТБ) на уроках легкої атлетики
організований перехід на спортивний майданчик
4 хв.
інструктаж з БЖ на уроках легкої атлетики
Завдання 1
стройові прийоми
шикування та перешикування
1 хв.
1 хв.
1 хв.
чіткість та правильність виконання
різновиди ходьби
1 хв.
1 хв.
1 хв.
дистанція 2м.
біг, стрибки
3 хв.
3 хв.
1.5 хв.
дистанція 2 м; слiдкувати за диханням, темп повiльний, СМГ виконує біг з чергуванням ходьбою
ходьба
1 хв.
1 хв.
1 хв.
відновлення дихання
Завдання 2: ЗРВ в русі
6 хв.
6 хв.
4 хв.
В. п. - руки на пояс Нахили голови вперед, назад, вліво, вправо
6 р
6 р
4 р
спина пряма
В. п. -руки перед собою в замок
1 - руки вперед в замок, долонями назовні
2 - руки вгору в замок, долонями назовні,
4 р.
4 р.
3 р.
спина пряма
В. п. - права рука вгору 1-2 - два відведення прямих рук назад 3-4 - те ж зі зміною положення рук
6 р
6 р
4 р
прямі руки
В. п. - руки перед грудьми 1-2 - два відведення зігнутих рук назад 3-4 - те ж прямих
6 р
6 р
4 р
не опускати руки
В. п. - руки в сторони 1-4 - чотири кругові рухи руками вперед 5-8 – те ж назад
4 р
4 р
2 р
амплітуда рухів
В. п. - руки перед грудьми на кожен крок виконати поворот тулуба у сторону
10 р
10 р
6 р
тулуб тримати прямо
В. п. - руки на пояс на кожен крок виконати нахил тулуба вперед до ноги, що стоїть попереду
12 р
12 р
6 р
ноги не згинати
В. п. - руки на пояс ходьба випадами, руки за голову
10 р
10 р
5 р
тулуб тримати прямо
В. п. - руки уперед ходьба з махами ногами з діставанням різнойменної руки
10 р
10 р
5 р
махова нога пряма
спеціальні бігові вправи:
6 хв.
6 хв.
3 хв.
дистанція-3м, техніка
біг з високим підніманням стегна
2*20м
2*20м
1*15м
техніка виконання
біг з закиданням гомілки назад
2*20м
2*20м
1*15м
техніка виконання
біг стрибками
2*20м
2*20м
1*15м
техніка виконання
біг з прискоренням
2*20м
2*20м
1*15м
техніка виконання
вимiрювання пульсу за 15 сек.
1 хв.
1 хв.
1 хв.
більше 35
II. Основна частина:
56 хв.
Завдання 3
вправи для розвитку гнучкості:
вправи на розтягування
10 хв.
10 хв.
6 хв.
безпека життєдіяльності
правильність виконання
В. п. – сід ноги нарізно
1-4 – чотири нахили до лівої ноги
1-4 – чотири нахили до правої ноги
1-4 – чотири нахили уперед
3 р
3 р
2 р
ноги не згинати
В. п. – сід ноги нарізно, ліва нога зігнута
1-4 – чотири нахили до лівої ноги
1-4 – чотири нахили до правої ноги
1-4 – чотири нахили уперед
2 р
2 р
2 р
ноги не згинати
В. п. – сід ноги нарізно, права нога зігнута
1-4 – чотири нахили до лівої ноги
1-4 – чотири нахили до правої ноги
1-4 – чотири нахили уперед
2 р
2 р
2 р
ноги не згинати
В. п. – сід ноги нарізно
1-4 – чотири нахили до лівої ноги
1-4 – чотири нахили до правої ноги
1-4 – чотири нахили уперед
3 р
3 р
2 р
ноги не згинати
В. п. – сід 1-3 – нахил уперед, руки уперед, затриматись
розвиток фізичних якостей спортивними іграми: навчальна гра футбол, волейбол
9 хв.
9 хв.
4 хв.
____
правила ТБ під час занять футболом, волейболом: інструктаж з БЖ на уроках спортивних ігор;
СМГ виконує дихальні вправи
III. Заключна частина:
6 хв.
вправи на вiдновлення
2 хв.
темп повільний
вимiрювання пульсу 15 сек.
1 хв.
більше 25
вишикування, пiдведення пiдсумкiв уроку
1 хв.
опитати самопочуття
повiдомлення ДЗ:
1 хв.
виконувати вправи для розвитку гнучкості
організований перехід до роздягальні
1 хв.
План-конспект уроку № 9-10
з легкої атлетики (5 рік навчання)
для учнів 9-х класів
Дата проведення: 9-А: 9-Б:
Мета уроку: зміцнення здоров’я, розвиток рухових здібностей, вдосконалення техніки вправ з легкої атлетики, виховання моральних, вольових та естетичних здібностей, вміння працювати в колективі.
Завдання уроку:
ЗФП:
1. Стройові прийоми; різновиди ходьби та бігу;
2. ЗРВ в парах; вправи для формування та корекції постави
3. Розвиток спритності
4. СФП: стрибкові вправи
розвиток фізичних якостей спортивними іграми
Технічна підготовка
5. Вдосконалювати техніку виконання стрибків
Виховувати колективізм, активність, працелюбство
Тип уроку: навчальний Метод проведення: індивідуальний, груповий, поточний, фронтальний
Місце проведення: спортивний майданчик Час проведення: 90 хв.
Обладнання i інвентар: секундомір, сектор для стрибків у висоту
футбольні та волейбольні м’ячі
Інтенсивність фізичного навантаження
ударів за 1 хвилину
ударів за 15 секунд
у спокої
60 - 80
15 - 20
легке фізичне навантаження
до 140
до 35
середнє фізичне навантаження
141-160
35 - 40
значне фізичне навантаження
більше 160
більше 40
максимальний пульс: 220 – вік
50 - 52
Хід уроку
Зміст уроку
Дозування
Організаційно – методичні вказівки
ОМГ
ПМГ
СМГ
I. Підготовча частина:
26 хв.
шикування, перекличка
вимірювання пульсу за 15 сек. ( більше 20)
повідомлення завдань уроку
2 хв.
опитати самопочуття;
спортивна форма; зовнішній вигляд;
правила техніки безпеки (ТБ) на уроках легкої атлетики
2 хв.
інструктаж з БЖ на уроках легкої атлетики
Завдання 1
стройові прийоми
шикування та перешикування
1 хв.
1 хв.
1 хв.
чіткість та правильність виконання
різновиди ходьби
1 хв.
1 хв.
1 хв.
дистанція 2м.
біг, стрибки
3 хв.
3 хв.
1.5 хв.
дистанція 2 м; слiдкувати за диханням, темп повiльний, СМГ виконує біг з чергуванням ходьбою
ходьба
30с
30с
30с
відновлення дихання
перешикування із колони по 1 в колону по 4
30с
30с
30с
Завдання 2:
9хв.
9хв.
6хв.
вправи для формування та корекції постави
В.п. – о.с. руки на пояс
1-піднятись на носки; 2-опуститись
6 р
6 р
6 р
спина пряма
В.п. - стійка ноги нарізно, руки назад в замок
1-піднятись на носки, відвести руки назад, прогнутись у спині; 2 –в.п.
6 р
6 р
6 р
спина пряма
В.п. - стійка ноги нарізно
1-2- два нахили тулуба вліво, піднімаючи праву руку і опуская ліву; 3-4 те ж вправо
6 р
6 р
6 р
спина пряма
В.п. - стійка ноги нарізно, руки вниз в замок
1-2-два нахили тулуба вперед, руки вперед
3-4- те ж вниз, руки вниз
6 р
6 р
6 р
спина пряма
В.п. – о.с
1- піднятись на носки, руки через сторони вгору
2- 3 – присід, руки вгору; 4- в.п.
6 р
6 р
6 р
спина пряма
В. п. – стати на носки. Розвести п’яти, повернутись у в. п.
6 р
6 р
6 р
ЗРВ в парах
Клас розрахувати на 1-2 та розподілити по парах
1 хв.
1 хв.
1 хв.
В. п. – О.с., стоячи обличчям один до одного, взятись за руки
1-2- піднятись на носки, руки через сторони вгору - вдих
3-4-В.п. - видох
6 р
6 р
4 р
слідкувати за поставою, дивитись на руки
В. п. – стійка ноги нарізно, стоячи обличчям один до одного, руки на плечах партнера
1-3- пружні нахили уперед прогинаючись
4-В.п.
6 р
6 р
4 р
дивитись уперед, руки прямі
В. п. – стійка ноги нарізно, стоячи спиною один до одного, руки вгору з ‘єднані
1-2 – крок лівою, прогнутися
3-4 - В.п. 5-8 – те ж кроком правою
6 р
6 р
4 р
прямі руки, дихання не затримувати
В. п. – стійка ноги нарізно, стоячи спиною один до одного, руки з ‘єднані в сторони
1-2- два нахили тулуба вліво
3-4- два нахили тулуба вправо
6 р
6 р
4 р
слідкувати за поставою
В. п. – стійка ноги нарізно, стоячи спиною один до одного, руки з ‘єднані в сторни
1-2- два пороти тулуба вліво
3-4- два пороти тулуба вправо
6 р
6 р
4 р
слідкувати за поставою
В. п. – стійка ноги нарізно, стоячи спиною один до одного, руки з ‘єднані через ліктьовий сустав
1-2- два нахили тулуба вліво
3-4- два нахили тулуба вправо
4 р
4 р
2 р
амплітуда рухів
В. п. – стійка ноги нарізно, стоячи спиною один до одного, руки з ‘єднані через ліктьовий сустав
1-2- присісти; 3-4-встати у в.п.
6 р
6 р
4 р
спина пряма
В. п.- вузька стійка ноги нарізно, руки на пояс
1 - 2 -два нахилу тулуба вліво
3-4- те ж вправо
те ж з підняттям руки вгору
3р
3р
3 р
3 р
2 р
2 р
спина пряма
В. п.- широка стійка ноги нарізно
1-2-два нахилу тулуба вперед руки вперед долонями назовні
3-4- те ж вниз
8 р
8 р
4 р
під час нахилу вперед намагатися руками торкнутися підлоги при цьому ноги в колінах не згинати
спеціальні бігові вправи:
6 хв.
6 хв.
3 хв.
дистанція-3м, техніка
біг з високим підніманням стегна
2*20м
2*20м
1*15м
техніка виконання
біг з закиданням гомілки назад
2*20м
2*20м
1*15м
техніка виконання
біг стрибками
2*20м
2*20м
1*15м
техніка виконання
біг з прискоренням
2*20м
2*20м
1*15м
техніка виконання
вимiрювання пульсу за 15 сек.
1 хв.
1 хв.
1 хв.
більше 35
II. Основна частина:
58 хв.
Завдання 3
«човниковий» біг 4×9 м
12 хв.
4 р
10 хв.
3р
6 хв. ____
безпека життєдіяльності
СМГ виконує дихальні вправи
вимiрювання пульсу за 15 сек.
1 хв.
1 хв.
1 хв.
більше 40
Завдання 4
СФП: стрибкові вправи
3 хв.
3 хв.
2 хв.
____
безпека життєдіяльності;
СМГ виконує дихальні вправи
техніка виконання;
Завдання 5
стрибки:
- стрибки в довжину з місця
- стрибки у висоту з розбігу способом «переступання»
34 хв.
8 хв.
26 хв.
28 хв.
6 хв.
22 хв.
16 хв.
____
безпека життєдіяльності;
техніка виконання;
СМГ виконує дихальні вправи
вимiрювання пульсу за 15 сек.
1 хв.
1 хв.
1 хв.
більше 40
Завдання 4
розвиток фізичних якостей спортивними іграми: навчальна гра футбол, волейбол
7 хв.
7 хв.
4 хв.
____
правила ТБ під час занять футболом, волейболом: інструктаж з БЖ на уроках спортивних ігор;
СМГ виконує дихальні вправи
III. Заключна частина:
6 хв.
вправи на вiдновлення
2 хв.
темп повільний
вимiрювання пульсу 15 сек.
1 хв.
більше 25
вишикування, пiдведення пiдсумкiв уроку
1 хв.
опитати самопочуття
повiдомлення ДЗ:
1 хв.
виконувати вправи для формування та корекції постави
організований перехід до роздягальні
1 хв.
План-конспект уроку № 11-12
з легкої атлетики (5 рік навчання)
для учнів 9-х класів
Дата проведення: 9-А: 9-Б:
Мета уроку: зміцнення здоров’я, розвиток рухових здібностей, вдосконалення техніки вправ з легкої атлетики, виховання моральних, вольових та естетичних здібностей, вміння працювати в колективі.
Завдання уроку:
бесіда: вплив занять фізичнимивправами на основнісистеми та функціїорганізму
ЗФП:
1. Стройові прийоми; різновиди ходьби та бігу;
2. ЗРВ в парах; вправи для формування та корекції постави
3. Розвиток швидкісно-силових якостей
4. СФП: стрибкові вправи
розвиток фізичних якостей спортивними іграми
Технічна підготовка
5. Вдосконалювати техніку виконання стрибків
Виховувати колективізм, активність, працелюбство
Тип уроку: навчальний Метод проведення: індивідуальний, груповий, поточний, фронтальний
Місце проведення: спортивний майданчик Час проведення: 90 хв.
Обладнання i інвентар: секундомір, сектор для стрибків у висоту
футбольні та волейбольні м’ячі
Інтенсивність фізичного навантаження
ударів за 1 хвилину
ударів за 15 секунд
у спокої
60 - 80
15 - 20
легке фізичне навантаження
до 140
до 35
середнє фізичне навантаження
141-160
35 - 40
значне фізичне навантаження
більше 160
більше 40
максимальний пульс: 220 – вік
50 - 52
Хід уроку
Зміст уроку
Дозування
Організаційно – методичні вказівки
ОМГ
ПМГ
СМГ
I. Підготовча частина:
28 хв.
бесіда: вплив занять фізичними вправами на основні системи та функції організму
3 хв.
шикування, перекличка
вимірювання пульсу за 15 сек. ( більше 20)
повідомлення завдань уроку
2 хв.
опитати самопочуття;
спортивна форма; зовнішній вигляд;
правила техніки безпеки (ТБ) на уроках легкої атлетики
2 хв.
інструктаж з БЖ на уроках легкої атлетики
Завдання 1
стройові прийоми
шикування та перешикування
1 хв.
1 хв.
1 хв.
чіткість та правильність виконання
різновиди ходьби
1 хв.
1 хв.
1 хв.
дистанція 2м.
біг, стрибки
3 хв.
3 хв.
1.5 хв.
дистанція 2 м; слiдкувати за диханням, темп повiльний, СМГ виконує біг з чергуванням ходьбою
ходьба
30с
30с
30с
відновлення дихання
перешикування із колони по 1 в колону по 4
30с
30с
30с
Завдання 2:
8хв.
8хв.
5хв.
ЗРВ в парах
Клас розрахувати на 1-2 та розподілити по парах
1 хв.
1 хв.
1 хв.
В. п. – О.с., стоячи обличчям один до одного, взятись за руки
1-2- піднятись на носки, руки через сторони вгору - вдих
3-4-В.п. - видох
6 р
6 р
4 р
слідкувати за поставою, дивитись на руки
В. п. – стійка ноги нарізно, стоячи обличчям один до одного, руки на плечах партнера
1-3- пружні нахили уперед прогинаючись
4-В.п.
6 р
6 р
4 р
дивитись уперед, руки прямі
В. п. – стійка ноги нарізно, стоячи спиною один до одного, руки вгору з ‘єднані
1-2 – крок лівою, прогнутися
3-4 - В.п. 5-8 – те ж кроком правою
6 р
6 р
4 р
прямі руки, дихання не затримувати
В. п. – стійка ноги нарізно, стоячи спиною один до одного, руки з ‘єднані в сторони
1-2- два нахили тулуба вліво
3-4- два нахили тулуба вправо
6 р
6 р
4 р
слідкувати за поставою
В. п. – стійка ноги нарізно, стоячи спиною один до одного, руки з ‘єднані в сторни
1-2- два пороти тулуба вліво
3-4- два пороти тулуба вправо
6 р
6 р
4 р
слідкувати за поставою
В. п. – стійка ноги нарізно, стоячи спиною один до одного, руки з ‘єднані через ліктьовий сустав
1-2- два нахили тулуба вліво
3-4- два нахили тулуба вправо
4 р
4 р
2 р
амплітуда рухів
В. п. – стійка ноги нарізно, стоячи спиною один до одного, руки з ‘єднані через ліктьовий сустав
1-2- присісти; 3-4-встати у в.п.
6 р
6 р
4 р
спина пряма
В. п.- вузька стійка ноги нарізно, руки на пояс
1 - 2 -два нахилу тулуба вліво
3-4- те ж вправо
те ж з підняттям руки вгору
3р
3р
3 р
3 р
2 р
2 р
спина пряма
В. п.- широка стійка ноги нарізно
1-2-два нахилу тулуба вперед руки вперед долонями назовні
3-4- те ж вниз
8 р
8 р
4 р
під час нахилу вперед намагатися руками торкнутися підлоги при цьому ноги в колінах не згинати
спеціальні бігові вправи:
6 хв.
6 хв.
3 хв.
дистанція-3м, техніка
біг з високим підніманням стегна
2*20м
2*20м
1*15м
техніка виконання
біг з закиданням гомілки назад
2*20м
2*20м
1*15м
техніка виконання
біг стрибками
2*20м
2*20м
1*15м
техніка виконання
біг з прискоренням
2*20м
2*20м
1*15м
техніка виконання
вимiрювання пульсу за 15 сек.
1 хв.
1 хв.
1 хв.
більше 35
II. Основна частина:
56 хв.
Завдання 3
стрибки з місця в висоту
12 хв.
3*10р
10 хв.
3*8р
6 хв. ____
безпека життєдіяльності
СМГ виконує дихальні вправи
вимiрювання пульсу за 15 сек.
1 хв.
1 хв.
1 хв.
більше 40
Завдання 4
СФП: стрибкові вправи
3 хв.
3 хв.
2 хв.
____
безпека життєдіяльності;
СМГ виконує дихальні вправи
техніка виконання;
Завдання 5
стрибки:
- стрибки в довжину з місця
- стрибки у висоту з розбігу способом «переступання»
34 хв.
8 хв.
26 хв.
28 хв.
6 хв.
22 хв.
16 хв.
____
_____
безпека життєдіяльності;
техніка виконання;
СМГ виконує дихальні вправи
вимiрювання пульсу за 15 сек.
1 хв.
1 хв.
1 хв.
більше 40
Завдання 4
розвиток фізичних якостей спортивними іграми: навчальна гра футбол, волейбол
7 хв.
7 хв.
4 хв.
____
правила ТБ під час занять футболом, волейболом: інструктаж з БЖ на уроках спортивних ігор;
СМГ виконує дихальні вправи
III. Заключна частина:
6 хв.
вправи на вiдновлення
2 хв.
темп повільний
вимiрювання пульсу 15 сек.
1 хв.
більше 25
вишикування, пiдведення пiдсумкiв уроку
1 хв.
опитати самопочуття
повiдомлення ДЗ:
1 хв.
виконувати вправи для розвитку швидкісно-силових якостей