kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ойын тактикасы.Волейбол

Нажмите, чтобы узнать подробности

ашық сабақ жоспары дене шынықтыру пәнінен сабақ жоспары 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ойын тактикасы.Волейбол»

Нұр-Сұлтан қаласы Сарыарқа ауданы № 7 мектеп-гимназиясы

Дене шынықтыру пәнінің мұғалімі: Чуваш Сунхар

Қысқа мерзімді сабақ жоспары



Мектеп: №7 мектеп-гимназиясы


Мұғалімнің аты-жөні: Чуваш Сунхар


Сынып: 8 сынып

Қатысқандар: 12


Қатыспағандар:

-

Сабақ тақырыбы:

Ойын тактикасы.Волейбол

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

8.1.2.2 Кең ауқымдағы қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың орындалу реттілігін түсіндіру және көрсете білу

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар орындай алады.

Волейбол ойынының қимыл қозғалыс комбинацияларын меңгере алады.

Олардың орындалу реттілігін көрсете алады.

Қозғалыс комбинацияларын түсіндіре алады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады.

Волейбол ойынында кең ауқымдағы қимыл-қозғалыс комбинацияларын ретімен жаттығу кезінде қолдана

алады.

Волейбол алаңында допты төменнен қабылдау жаттығуларын жасай алады

Допты жоғарыдан беру дағдыларына тез икемделе алады.


Оқушылардың кейбірі орындай алады.

Волейбол ойын тактикасының барлық қимыл қозғалыс комбинацияларын, жаттығуларын, жоғары деңгейде сауатты ойнай алады.

Волейбол алаңында допты төменнен қабылдауды, жоғарыдан доп беруді шебер орындай алады.

Ойын алаңында олардың орындалу комбинацияларын жете меңгере алады.


Тілдік мақсат:

Пәндік лексика және терминалогия:

Қазіргі заманның талабына сай 3 тілді меңгеру үшін

Волейбол-волейбол-Volleyball;

Доп-мяч-ball;

Тор-сетка-Grid;

Аут- аут-Out;

Доп беру –подач –Supply;

Ысқырық-свисток-Whictle;

Тосқауыл-блок-Bkock;


Коммуникативтік оқыту

Диалог:











Блум таксономиясы:

Білу,тану,түсіну


Талқылауға арналған сұрақтар:

Біздің мектептің балалары волейболдан Нұр-Сұлтан қаласы бойынша білесенді қатысадыма?

Волейбол ойынынан Қазақстандық құрама командасына ойнайтын ойыншыларды кім таниды?

Волейбол қимыл қозғалыс ойыны болғандықтан денсаулығымызға өте пайдалы екенін білесіздер ме?

Доп ойнаған кездегі волейбол ойынының жаттығулары және тәсілдері көп шыдамдылықты талап ететінін білесіздер ме?

Неліктен екенін айта аласыңдар ма?

Өзіміздің мектептің оқушылары неліктен соңғы жылдары бірінші орынды иеленіп жүр?


Ишара:




Рухани құндылықтар. Дағдылар.


«Мәңгілік Ел» бағдарламасынан:

Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық, ашықтық. Волейбол ойыны арқылы білім алушыларды елімізді сүюге, патриоттыққа тәрбиелеу.

АКТ қолдану.

https://www.youtube.com/watch?v=dae6H8f1t7Q



Пәнаралық байланыс:

Физика, биология, ағылшын тілі, орыс тілі

Жоспар

Сабақтың жоспарланған уақыт:

Жоспарланған іс-әрекет:



Ресурстар:

Сабақтың басы:

Психологиялық ахуал:

Белсенді оқыту

«Миға шабуыл»

әдісі :


Білім алушыларды спортзалға әкеліп, амандасып, оларға бүгінгі сабақтарына сәттілік тілеймін.

ТЖ «Миға шабуыл» әдісі

Екі топқа бөліп, болжау стратегиясы арқылы сабақ тақырыбы белгілі болады.


Спорт алаңы, ысқырық, доп, волейбол торы




Диалог:

«Бір минуттық әңгіме» әдісі.

жұптық жұмыс

ЖЖ «Бір минуттық әңгіме» әдісі Тақырып туралы оқушылардың білімін байқау.

Оқушыларды қарама-қарсы сызық бойымен қатарға тұрғызып, оқушылардың бір-бірінен ақпарат алу дағдысын қалыптастыру үшін жұптық жұмыс жасаймын.


-Волейбол қимыл қозғалыс ойыны болғандықтан денсаулығымызға өте пайдалы екенін білесіздер ме?

-Доп ойнаған кездегі волейбол ойынының жаттығулары және тәсілдері көп шыдамдылықты талап ететінін білесіздер ме?








«Қане, қайтала» әдісі


ЖДЖ. «Қане, қайтала» әдісі

Денені қыздырып алу үшін топтық түрмен саптық қатарда денені ширатып шынықтырып аламыз.

  • Аяғымызды иық деңгейінде ұстап, басымызды оңға 1-4, 1-4 солға айналдырамыз /8 рет/

  • Аяғымызды иық деңгейінде ұстап, қолымызды иығымызға ұстап, қолымызды иықтан алға 1-4, артқа 1-4 айналдырамыз /8 рет/

  • Аяғымызды иық деңгейінде ұстап, қолымызды белімізге қойып, белімізді оңға 1-4, 1-4 солға айналдырамыз /8 рет/

  • Аяғымызды ашып секірген кезімізде, қолымызды жоғары көтеріп алақанымызды бір-біріне тигіземіз /4 рет/


Сабақтың ортасы:

Блум таксономиясы:

Түсіну, қолдану




















Саралау:


1 топ

ЖЖ.«Қызығушылықты ояту» әдісі












өзіндік







2 топ

ТЖ«Қар кесегі» әдісі














жұптық




3 топ

ТЖ «Қатені тап» әдісі














топтық

























Сабақтың соңы:


Қалыптастырушы бағалау:



Блум таксономиясы:

Жинақтау бағалау





Оқушыларды әрі қарай үш топқа бөліп, волейбол ойының ойын тактикасына байланысты әр түрлі тапсырма береміз.


Білім алушыларды ойын алаңында орын ауыстыра білуге дағдыландыру.

Дескриптор:

І.

Қауіпсіздік ережесін сақтайды;

Орынын ауыстыруды үйренеді;

ІІ.

Қауіпсіздік ережесін сақтайды;

Допты төменнен алуды үйренеді;

ІІІ.

Қауіпсіздік ережесін сақтайды;

Допты жоғарыдан беруді үйренеді;


Ойын алаңындағы үш топ берілген үш тапсырманы қайталап волейбол ойнау қабілеті байқалып А,В,С деңгейлі оқушылар анықталады.

А. деңгейлі оқушылар :

+ Білім алушыларды ойын алаңында орын ауыстыра білуге дағдыланды.


- Білім алушылар ойын алаңында допты төмен алу әдісінің алғашқы элементтерін жасауды, бір мезгілмен допты төменнен алуды орташа меңгерді.


- Допты жоғарыдан беру, қабылдау әдісінің алғашқы элементтерін, допты жоғарыдан беруді қабылдауды аздап үйренді.

Тапсырма:

Оқушылар жеке жеке волейбол добын жоғарыдан беру және төменнен алу тапсырмасын қайталайды



В .деңгейлі оқушылар:

+ Білім алушылар ойын алаңында орын ауыстыра білуге жақсы дағдыланды.


+ Білім алушылар ойын алаңында допты төмен алу әдісінің алғашқы элементтерін жасауды, бір мезгілмен допты төменнен алуды меңгерді.


- Допты жоғарыдан беру, қабылдау әдісінің алғашқы элементтерін, допты жоғарыдан беруді қабылдауды орташа үйренді.

Тапсырма:

Білім алушылар допты жоғарыдан беру тапсырмасын қайталайды


С деңгейлі оқушылар:

+ Білім алушылар ойын алаңында орын ауыстыра білуге өте жақсы дағдыланды.


+Білім алушылар ойын алаңында допты төмен алу әдісінің алғашқы элементтерін жасауды, бір мезгілмен допты төменнен алуды жақсы меңгерді.


+ Допты жоғарыдан беру, қабылдау әдісінің алғашқы элементтерін, допты жоғарыдан беруді қабылдауды сауатты орындады.

Тапсырма:

С тобындағы оқушылар А және В тобындағы оқушыларға көмекке келеді


Тапсырмаларды оқушылардың жас ерекшелігіне сай, дене жаттығу, қимыл қозғалыс комбинацияларын орындауға және волейбол ойынына қызығушылығын арттыру үшін беремін. Тапсырма барысында оқушылар өзіне қажетті жаттығуларды меңгеріп, топта ынтымақтасып бірігіп жұмыс жасайды.

Дескриптор:

І.

Қауіпсіздік ережесін сақтайды;

Орынын ауыстыруды үйренеді;

ІІ.

Қауіпсіздік ережесін сақтайды;

Допты төменнен алуды үйренеді;

ІІІ.

Қауіпсіздік ережесін сақтайды;

Допты жоғарыдан беруді үйренеді;

Рефлексия:

«Табыс сатысы» стратегиясы:

Сатының 1-ші баспалдағы

Мен ..........білемін,

2-ші баспалдағы

Мен ......... түсінемін,

3-ші баспалдағы

Мен.......... жасай аламын.

Кері байланыс:

ауызша комментарий

«Асығың алшысынан түссін» әдісі арқылы бағаланады.

Спорт алаңы, ысқырық, доп, волейбол торы





















































































































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Физкультура

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
Ойын тактикасы.Волейбол

Автор: Чуваш Сунхар

Дата: 06.11.2021

Номер свидетельства: 590623


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства