kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"марғаулар" технологиялық картасы

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы

Білім беру саласы: «Денсаулық»

Бөлімі: Дене шынықтыру

Тақырыбы: «Марғаулар»

Мақсаты:Тереңдікке секіру-аяқты сәл бүгіп,табанды толық жазып, жерге қону тәсілін бекіту.Дене түзілісін бақылау.Музыка ырғағына сәйкес қимылдар жасау,музыканың басталуына және аяқталуына назар аудару,соқтығыспай жүгіру, белгіге көңіл аудару дағдыларын жетілдіру.

Қолданылатын құрал-жабдықтар:әр балаға мысық бетперде, күшік бетпердесі,доп.

Билингвальды компонент:марғау-котенок,кішкентай-маленький,шеңбер-круг.

Оқу қызметінің түрлері

                    Педагогтың іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

Мотивациялық-қозғаушылық

Педагог төмендегі тапсырмаларды орындатады:

Түкті тоны шұб-шұбар,

Өзі жап-жас мұрты бар.

Ет пен сүтке өте құмар,

Бұл не?

-Бүгін сендер «марғаулар» боласыңдар.(Марғау петпердесін кигізу.)

«Марғаулар» жайлап адымдайды

«Кішкентай марғаулар»-(жұмсақ жүру),арқаны күжірейте жүру,белгі бойынша сәл отыру,тұрып жүруі жалғастыру,аяқтың ұшымен  аттай жүру.Қосарланып белгі бойынша бағытты өзгерте жүгіру.Көрнекі бағыт бойынша қатардан шеңбер құрып тұру.

«Марғаулар»: жайлап адымдау,кішкентай марғаулар-жұмсақ жүру, арқаны күжірейте жүру,белгі бойынша сәл отыру,тұрып жүруді жалғастыру,Қосарланып белгі бойынша жүру

Педагогты мұқият тыңдайды,дұрыс орындауға тырысады.

-Мысықтың баласы-марғау.

Ұйымдастырушылық-ізденістік

Өздігінен уқалау

Алақанды соғамыз,аздап қана соғамыз.

Алақанды қатты-қатты соғамыз.

Мен балаға барамын.Жақын келдім, алақанымды көрсетемін.

Жалпы дамыту жаттығулары

  1. «Табандарыңды көрсетіңдер» Б.қ.:н.қ.қол төмен,алақанды жоғары қаратып, қолды алға созып: «міне, табанымыз» деу, қолды артқа апарып: «табанды тығып қояйық» деу.5-6рет
  2.  «Аяқтар» Б.қ.н.қ.,қол белде. «Мысықтар,аяқтарыңды көтеріңдер»-тізеден бүгілген оң,сол аяқты кезек көтеру,жайлап жүру.5-6 рет.
  3.  «Марғаулар ұйықтап жатыр»

Еденде еркін қалыпта жату,пыр-пыр,бір-біріне арқаларын тигізіп ойнайды,аунайды.Оянғылары келмейді:пыр-пыр-пыр.

  1. «Марғаулар ойнайды»(тентек) Барлық мысықтар арқаларымен жатты пырылдап:мияу,бір-бірінің арқаларына сүйкеніп:мияу-мияу.

Табандарын тарбитып(табандарын жоғары-төмен тарбитып, аяқ,қолдарын айналдыру.)барлығы ойнап, пырылдап.

  1. «Бәріміз бірге тату-тәтті ойнайық.»Күшік тағайындалады.күшік қатты үреді:әуп-әуп.Мысықтарды үйге жібермейді.Мысықтарды ұстап алуға тырысады.бәріміз тату ойнайық.Құйрығымызды бұлғаңдатамыз.(денені қозғалту)

Негізгі қимыл-қозғалыс жаттығулары:

-Допты бастан асыра екі қолмен алға, жоғары (алысқа) лақтыру.

Қимылды ойын «Тауық пен балапандар»

Балалар- «балапандар»,педагог- «тауық»

Алаңның бір шетінде жіппен қоршап «тауық қора» жасап, тауық пен балапандар сол қорада жайғасады.Тауық жіптің астынан өтіп,балапандарына жем іздеп жүріп,барлығы серуендейді.Тауық: «Үлкен құс»деген кезде балапандар тауыққораға қарай жүгіреді.Педагог тек барлық бала жіптің астынан өтіп, серуендегеннен кейін ғана «Үлкен құс» деп белгі береді.

Жалпы дамыту жаттығуларын орындайды.

Педагогты мұқият тыңдап,тапсырманы орындайды.

Ойынға жаппай қатысад

Рефлексиялық-түзетушілік

Қорытынды бөлім.

Қимыл қозғалысы аз ойын «Серуенге»

Педагог балаларға : «Біз қазір серуенге шығамыз,кім кіммен тұрғысы келсе,сонымен қосарланып тұрыңдар»-дейді.Балалар бөлме ішінде қосарланып қол ұстасып қыдырып жүреді.Педагог белгісі бойынша өз орындарына қайтып келу.(педагог қосарланып тұруларына көмектеседі)

Ойын ойнайды

Күтілетін нәтиже:

Жаңғыртады:допты бастан асыра екі қолмен алға, жоғары лақтыру;

Түсінеді:жаттығулардың маңызын;

Қолданады:жаттығулар орындау кезінде шапшаңдық,мұқияттылық тәрізді сапалар

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"марғаулар" технологиялық картасы»

Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы

Білім беру саласы: «Денсаулық»

Бөлімі: Дене шынықтыру

Тақырыбы: «Марғаулар»

Мақсаты:Тереңдікке секіру-аяқты сәл бүгіп,табанды толық жазып, жерге қону тәсілін бекіту.Дене түзілісін бақылау.Музыка ырғағына сәйкес қимылдар жасау,музыканың басталуына және аяқталуына назар аудару,соқтығыспай жүгіру, белгіге көңіл аудару дағдыларын жетілдіру.

Қолданылатын құрал-жабдықтар:әр балаға мысық бетперде, күшік бетпердесі,доп.

Билингвальды компонент:марғау-котенок,кішкентай-маленький,шеңбер-круг.

Оқу қызметінің түрлері

Педагогтың іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

Мотивациялық-қозғаушылық

Педагог төмендегі тапсырмаларды орындатады:

Түкті тоны шұб-шұбар,

Өзі жап-жас мұрты бар.

Ет пен сүтке өте құмар,

Бұл не?

-Бүгін сендер «марғаулар» боласыңдар.(Марғау петпердесін кигізу.)

«Марғаулар» жайлап адымдайды

«Кішкентай марғаулар»-(жұмсақ жүру),арқаны күжірейте жүру,белгі бойынша сәл отыру,тұрып жүруі жалғастыру,аяқтың ұшымен аттай жүру.Қосарланып белгі бойынша бағытты өзгерте жүгіру.Көрнекі бағыт бойынша қатардан шеңбер құрып тұру.

«Марғаулар»: жайлап адымдау,кішкентай марғаулар-жұмсақ жүру, арқаны күжірейте жүру,белгі бойынша сәл отыру,тұрып жүруді жалғастыру,Қосарланып белгі бойынша жүру

Педагогты мұқият тыңдайды,дұрыс орындауға тырысады.

-Мысықтың баласы-марғау.













Ұйымдастырушылық-ізденістік

Өздігінен уқалау

Алақанды соғамыз,аздап қана соғамыз.

Алақанды қатты-қатты соғамыз.

Мен балаға барамын.Жақын келдім, алақанымды көрсетемін.

Жалпы дамыту жаттығулары

  1. «Табандарыңды көрсетіңдер» Б.қ.:н.қ.қол төмен,алақанды жоғары қаратып, қолды алға созып: «міне, табанымыз» деу, қолды артқа апарып: «табанды тығып қояйық» деу.5-6рет

  2. «Аяқтар» Б.қ.н.қ.,қол белде. «Мысықтар,аяқтарыңды көтеріңдер»-тізеден бүгілген оң,сол аяқты кезек көтеру,жайлап жүру.5-6 рет.

  3. «Марғаулар ұйықтап жатыр»

Еденде еркін қалыпта жату,пыр-пыр,бір-біріне арқаларын тигізіп ойнайды,аунайды.Оянғылары келмейді:пыр-пыр-пыр.

  1. «Марғаулар ойнайды»(тентек) Барлық мысықтар арқаларымен жатты пырылдап:мияу,бір-бірінің арқаларына сүйкеніп:мияу-мияу.

Табандарын тарбитып(табандарын жоғары-төмен тарбитып, аяқ,қолдарын айналдыру.)барлығы ойнап, пырылдап.

  1. «Бәріміз бірге тату-тәтті ойнайық.»Күшік тағайындалады.күшік қатты үреді:әуп-әуп.Мысықтарды үйге жібермейді.Мысықтарды ұстап алуға тырысады.бәріміз тату ойнайық.Құйрығымызды бұлғаңдатамыз.(денені қозғалту)

Негізгі қимыл-қозғалыс жаттығулары:

-Допты бастан асыра екі қолмен алға, жоғары (алысқа) лақтыру.

Қимылды ойын «Тауық пен балапандар»

Балалар- «балапандар»,педагог- «тауық»

Алаңның бір шетінде жіппен қоршап «тауық қора» жасап, тауық пен балапандар сол қорада жайғасады.Тауық жіптің астынан өтіп,балапандарына жем іздеп жүріп,барлығы серуендейді.Тауық: «Үлкен құс»деген кезде балапандар тауыққораға қарай жүгіреді.Педагог тек барлық бала жіптің астынан өтіп, серуендегеннен кейін ғана «Үлкен құс» деп белгі береді.








Жалпы дамыту жаттығуларын орындайды.



























Педагогты мұқият тыңдап,тапсырманы орындайды.


Ойынға жаппай қатысады


Рефлексиялық-түзетушілік

Қорытынды бөлім.

Қимыл қозғалысы аз ойын «Серуенге»

Педагог балаларға : «Біз қазір серуенге шығамыз,кім кіммен тұрғысы келсе,сонымен қосарланып тұрыңдар»-дейді.Балалар бөлме ішінде қосарланып қол ұстасып қыдырып жүреді.Педагог белгісі бойынша өз орындарына қайтып келу.(педагог қосарланып тұруларына көмектеседі)


Ойын ойнайды

Күтілетін нәтиже:

Жаңғыртады:допты бастан асыра екі қолмен алға, жоғары лақтыру;

Түсінеді:жаттығулардың маңызын;

Қолданады:жаттығулар орындау кезінде шапшаңдық,мұқияттылық тәрізді сапаларды;


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Физкультура

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Дошкольникам

Скачать
"марғаулар" технологиялық картасы

Автор: Сарсембаева Ақжарқын Ергалиевна

Дата: 12.02.2017

Номер свидетельства: 390952


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства