kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Конспект-урока по лёгкой атлетике

Нажмите, чтобы узнать подробности

Визначити основні фази естафетного бігу на короткі дистанції, повторити та закрепити техніку бігу з низького старту; удосконалення техніки передачі естафетної палички. Заохочувати учнів до постійних занять фізичним вихованням та свідомого ставлення до зміцнення свого здоровя. Сприяти вихованню почуття відповідальності та колективізму засобами командних естафет та спортивних ігор.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Конспект-урока по лёгкой атлетике »

ПЛАН - КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ



Тема заняття: «Легка атлетика. Біг на короткі дистанції. Техніка естафетного бігу та передачі естафетної палички.»

Мета заняття:

Методична: Підвищення загальної працездатності організму і рівня технічної підготовленості школярів.

Дидактична:

Навчальна: визначити основні фази естафетного бігу на короткі дистанції; повторити та закріпити техніку бігу з низького старту; удосконалення техніки передачі естафетної палички.

Розвивальна: заохочувати учнів до постійних занять фізичним вихованням та свідомого ставлення до зміцнення свого здоров’я.

Виховна: сприяти вихованню почуття відповідальності та колективізму засобами командних естафет та спортивних ігор

Оздоровча: Сприяти укріпленню систем організму, які несуть головне навантаження при виконанні спеціальних легкоатлетичних вправ.


Вид заняття: практичне.


Тип заняття: навчально - тренувальний


Форми та методи проведення заняття: При організації занятій: фронтальний, групової, індивідуальний; при повторенні техніки: пояснення, показ, повторний, поточний, розчленованій.

Міждисциплінарні зв’язки:

  • забезпечуючи: фізичне виховання;

  • забезпечувані: безпека життєдіяльності, нормативні накази та акти з фізичного виховання.

Методичне забезпечення: навчальна та робоча програма з дисципліни «Фізичне виховання», методична розробка відкритого заняття.

Обладнання та інвентар: Естафетні палички, свисток, секундомір, волейбольний та баскетбольний м’ячі, волейбольна сітка.


Місце проведення: Спортивний майданчик.


Хід заняття


  1. Організаційний момент 2 хв.

Шикування, привітання, переклик студентів. Завдання та зміст занять. Визначення початкового рівня частоти серцевих скорочень за 15 сек.

  1. Мотивація 1 хв.

Позитивний вплив легкоатлетичних вправ на здоров'я і фізичний розвиток школярів.


  1. Ознайомлення учнів з темою і метою заняття 30 сек.

Повідомлення теми заняття «Легка атлетика. Біг на короткі дистанції. Техніка естафетного бігу та передачі естафетної палички».

  1. Активізація опорних знань 1 хв.

Визначення поняттям «фізична культура», «фізичне виховання», «особисте здоров’я». Техніка безпеки, якої додержуються учні під час бігу.

5 Практичне заняття

5.1 В підготовчій частині потрібно підготувати організм до майбутньої основної діяльності, підвищити загальну і спеціальну підготовку. Виконується шикування учнів, вітання, повідомлення задач заняття. Стройові вправи на місці - повороти, перебудови. Ходьба в русі: на носках, на п'ятах, на внутрішній та зовнішній частині стопи, перекатом з п'ятки на носок. Під час ходьби спину тримати рівно, положення рук змінювати за командою. Після ходьби переходити на біг. Далі виконується комплекс загально-розвивальних вправ для розігріву м’язів рук і плечового поясу, тулуба в русі. Вправи для розвитку сили м’язів ніг і укріплення зв’язкового апарату гомілкових і колінних суглобів: ходьба випадами, стрибки на одній нозі та на двох ногах з просуненням вперед. 7 хв.

Спеціальні бігові вправи:


  • біг з високим підніманням стегна;

  • біг із нахльостуванням гомілки.

  • правим боком приставним кроком;

  • лівим боком приставним кроком;

  • біг на прямих ногах уперед;

  • стрибками на правій нозі;

  • стрибками на лівої нозі;

  • стрибковий;

  • з прискоренням.

Темп середній. ЧСС 100 - 120 ударів/хв.. Дистанція між учнями 0,2 метра. 10 хв.

  • Після бігу - ходьба 2 кола для нормалізації дихання. Переміщення з колони по одному в колону по три. Виконуються загально-розвиваючі вправи на місці: кругові рухи головою, прямими руками, ривкові рухи, наклони та повороти тулуба, нахили та випади, махи прямими ногами. Всі вправи учні виконують за викладачем на чотири - вісім рухів. Велика увага приділяється вправам на розтягування м'язів ніг: нахилам, випадам далі, назад повертатися з веденням м'яча між гравцями, стати направляючим і так далі.

  1. Для того, щоб досягти основної мети заняття, учні виконують окремі задачі:45-50 хв.


  • техніка старту; 3 хв.

  • стартовий розбіг; 3 хв.

  • техніка бігу на короткі дистанції; 4 хв.

  • біг по дистанції; 5 хв.

  • техніка передача естафетної палички; 5 хв.

  • вибігання зі старту з естафетною паличкою; 5 хв.

  • передача естафетної палички в бігі по дистанції; 5 хв.

  • фінішування, гальмування. 5 хв.

  • рухлива гра 10 хв.

  1. В заключній частині 5 хв.

  2. Після побудови в колонну по одному знову перевіряється ЧСС (70 - 80 ударів).

Підсумки заняття викладач вказує позитивні і негативні моменти заняття.


План-конспект заняття


№ зп

Зміст заняття

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

Підготовча частина – 25 хвилин

1

Шикування, привітання, переклик учнів. Завдання та зміст занять. Визначення початкового рівня частоти серцевих скорочень за 15 сек.

3 хв.

Правила поведінки та техніка безпеки на заняттях л/а. Опитування учнів про самопочуття в стані покою і при навантаженні протягом занять. Чсс не тренувального учня: юнаки – 60-70; дівчата – 65-95 уд/хв.

2

Актуалізація опорних знань: надати визначення поняттям «фізична культура», «фізичне виховання», «особисте здоров’я»

1 хв.


3

Мотивація навчальної діяльності: значення занять легкоатлетичними вправами для людині різного віку

1 хв.


4

Стройові вправи (повороти на місці, перешикування в 2 шеренги). Різновиди ходьби: на носках, п’ятках, прискорення з поєднанням: 20м + 20м (120)

5 хв.

Чітке виконання команд. Основна увага на правильну поставу. Дихання вільне


5

Повільний біг 200 м

5 хв.

Дихання відкритим ротом і носом, 2 кроку – вдих, 2 кроку – видох. Після ходьби активний відпочинок: вправи на встановлення дихання.

6

Комплекс загально-розвивальних вправ для розігріву м’язів рук і плечового поясу, тулуба в русі і на місці. Вправи для розвитку сили м’язів ніг і укріплення зв’язкового апарату гомілкових і колінних суглобів: ходьба випадами, стрибки на одній нозі та на двох ногах з просуненням вперед (до 20 м)

10 хв.

Комплекс спеціально-підготовчих вправ учнів виконують за самопочуттям. Вправи виконувати з повної амплітудою. Інтервал відпочинку між вправами для ніг не більше 30 сек. Активний відпочинок: вправи на встановлення дихання

7

Ходьба:

1-2 – руки вгору (вдих); 3-4 – руки вниз (видих);

20 м

«Кроком руш!»

8

Перестроювання з колони поодинці в колону по чотири.

30''

Стежити за диханням. Дистанція і інтервал 2 кроки.

9

Загально-розвиваючі вправи на місці:

а) і. п. - вузька стійка, ноги нарізно, руки на пояс

1-4 - кругові рухи головою вправо;

5-8 - те ж уліво.



4-6 разів



Темп повільний


б) і. п. - вузька стійка, ноги нарізно, руки в сторони

1-2 - відведення зігнутих рук назад;

3-4 - те ж із прямими руками,

4-6 разів

Руки не опускати вниз.



в) і. п. вузька стійка, ноги нарізно, руки в сторони

1-4 кругові рухи руками вперед;

5-8 те ж назад;

4-6 разів

Руки прямі


г) і. п. - ноги на ширині пліч, руки на пояс

1 - крок правою ногою вперед, руки нагору в замок, прогнутися;

2.- і. п.

3-4 - те ж зі зміною положення ніг;

4-6 разів

Прогнутися


д) і. п. - ноги на ширині пліч, руки на пояс

1-2 – нахил тулуба уперед;

3-4 - нахил тулуба назад;

4-6 разів

Спина пряма


е) і. п. - ноги на ширині пліч, руки на пояс

1-2 – нахил тулуба уліво;

3-4 - нахил тулуба вправо;

4-6 разів

Спина пряма


ж) і. п. - ноги на ширині пліч, руки перед груддю зігнути у ліктях

1-2 – правою коленою дістаємо до лівого ліктя;

3-4 – те ж лівою.

4-6 разів

Не сутулитися, вище коліно


з) і. п. широка стійка, ноги нарізно, руки на пояс

1 - нахил до правої ноги.

2 - нахил;

3 - нахил до лівої ноги;

4 -і. п.

4-6 разів

Ноги в колінному суглобі не згинати


і) і. п. широка стійка, ноги нарізно, руки на пояс

1-2 – сід на праву ногу;

3-4 – сід на ліву ногу.

4-6 разів

Спина пряма, не сутулитися


к) і. п. широка стійка, ноги нарізно, руки на пояс

1-2 – випад лівою ногою уперед;

3-4 – випад правою ногою уперед.


Спина пряма, не сутулитися


л) і. п. - вузька стійка, ноги нарізно, руки на пояс

1-2 - стрибки на правій нозі;

3-4 - те ж на лівій нозі;

5 - стрибки на обох ногах уперед;

6 - стрибки на обох ногах назад;

7 - стрибки ноги в сторони;

8 - стрибки ноги разом і. п.

4-6 разів

Стрибати на носках


10

Вправи на поновлення дихання

30 сек.


11

Визначення чсс за 15 сек.

15 сек

120-140 уд/хв..

Основна частина – 45-50 хвилин

1

Визначення основних фаз естафетного бігу на короткі дистанції: старт, стартовий розбіг, біг по дистанції, передача естафетної палички, фінішування, гальмування

3 хв.

Коротка інформація про техніку естафетного бігу на короткі дистанції.

Інструкція 11-13

2

Вибігання із старту з різних початкових положень

2 рази

Спрямувати увагу на фази бігу. Інструкція 9

3

Біг короткими кроками с постановкою ноги з носка на всю стопу 10-15 м

1-3 підходу

Візуальне спостереження. Кількість підходів відповідно самопочуттю учнів.

4

Біг з високим підйомом стегна на місці 10-15 сек.

1-3 підходу

Увага на роботу рук. Кількість підходів відповідно самопочуттю учнів.

5

Пружинистий біг на передньої частині стопи 15-20 м

1-3 підходу

Виконувати без напруги, вільне. Кількість підходів відповідно самопочуттю учнів

6

Рівномірний біг з руками за тулубом 15-20 м

1-3 підходу

Винос стегна вперед-вверх, дихання відкритим ротом і носом. Кількість підходів відповідно самопочуттю учнів

7

Біг з прискоренням

2-3 підходу

Рівномірно набрати швидкість з послідовним гальмуванням.

Інструкція 7

8

Техніка передачі естафетної палички

7 хв.

студенти вибудовуються в дві шеренги з інтервалом і дистанцією 1м. Друга шеренга стоїть на 0,5м правіше за першу, так, щоб ліва рука передавального була за правою рукою того, що приймає.

Приймають по команді відводять вниз-вперед праву руку, одним з вказаних способом, а передавальний вкладає паличку. Після команди «Кругом!» студенти виконують вправу в зворотному порядку. Інструкція 13

9

Вибігання зі старту з естафетною паличкою

по 3 підходу

Інструкція 11

10

Передача естафетної палички в бігі по дистанції

по 2 підходу

1 спосіб передачі естафети є передача з перекладанням естафетної палички з однієї руки в іншу. Бігун передає естафету лівою рукою в праву руку приймаючого бігуна. Як тільки приймає одержує естафетну паличку, він перекладає її в ліву руку і таким же чином передає її наступному.

2 спосіб бігун, прийнявши паличку в праву руку, передає її в ліву наступного бігуна, який біжить, не перекладаючи палички, і передає на наступному етапі в праву руку.

Інструкція 12

11.

Рухлива гра

10 хв.

Дотримуватися правил гри

12.

Визначення рівня чсс за 15 сек.

15 с

Чсс 110-130 уд/хв.

Заключна частина – 5 хвилин

1.

Шикування в одну шеренгу, визначення рівня чсс, підсумок заняття.

3 хв.

Встановлення чсс: юнаки – 65-75, дівчата – 70-90 уд./хв.

2.

Прощання. Організований вихід зі спортивного майданчику

1 хв.



Література


Основна:

1 Навчальна програма для вищих навчальних закладів України І-ІІ рівнів акредитації «Фізичне виховання». Затверджено наказом Міністерства освіти і науки від 14.11.203 р. №75 – К.: 2003 – 44 с.

2 Укладач: викладач фізичного виховання Лапочук Н.О. Інструкції на блок занять «Легка атлетика» з дисципліни «Фізичне виховання», 2010 р.

3 Укладач: викладач фізичного виховання Лапочук Н.О. Методичні картки на блок «Рухливі ігри» з дисципліни «Фізичне виховання», 2010 р.


Додаткова:

1. Гойхман П.Н., Трофимов О.Н. Легкая атлетика в школе. – М.: «Физкультура и спорт», 1972. - 200 с.

2. Платонов В.М., Булатова М.М. «Фізична підготовка спортсмена»: Навчальний посібник. – К.: «Олімпійська література», 1995. – 320 с.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Физкультура

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс

Скачать
Конспект-урока по лёгкой атлетике

Автор: Кудряшова Наталья Сергеевна

Дата: 13.01.2015

Номер свидетельства: 154141


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства