kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Гимнастика. Аралас айналмалы жаттығулар

Нажмите, чтобы узнать подробности

краткосрочный план по обновленной программе

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Куаныш»

Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3-бөлім. Гимнастика

арқылы денені басқару дағдылары және когнитивті дағдылар

Мектеп: Ғ.Мұратбаев атындағы

17 орта мектеп.

Күні: 12. 02. 2018 ж.

Мұғалімнің аты-жөні:

Байманов Қуаныш Әбдікәрімұлы

Сынып: 7 «А»

Сабаққа қатысқаны:

Сабаққа қатыспағаны:

Сабақтың тақырыбы

Гимнастика. Аралас айналмалы жаттығулар


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.1.5.5 Бірқатар дене жаттығуларының қарапайым тактикаларын, стратегияларын және композициялық идеяларын құру және бағалай білу

7.1.2.2 қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір дене жаттығуларындағы реттілігін жетілдіру мен қорытындылау

Сабақ мақсаттары

Барлық білім алушы келесіге қабілетті болады:

техникалық тұрғыдағы спорттық жаттығуларды орындай алады және дағдыларды жетілдіре алады.

Көптеген білім алушылар келесіге қабілетті болады:

спорттық арнайы қимыл жаттығуларын орындау кезінде, қимыл жүйелілігін сақтай отырып, дағдыларды шындайды.

Кейбір білім алушылар келесіге қабілетті болады:

динамика мен кеңістіктегі айқын өзгерістерді көрсететін жаңаша және бір қалыпты реттіліктерді ойлап шығару.

Топтық жұмысты сенімді жүргізіп, өз серіктестерімен бірлесіп жұмыс жасау

Жетістік критерийлері

Оқушы төмендегі критерийлерді орындаса, оқу мақсатына жетеді

- Оқушылар қауіпсіздік ережесі туралы біледі

- Оқушылар дене жаттығуларының қарапайым тактикаларын,

стратегияларын біледі, реттілікпен орындай алады

- Оқушылар жеке, жұппен және топпен жұмыс жасай алады


Тілдік мақсат:





Пәнге қатысты сөздік пен терминдер: жүгір, секір, шық, ауна.

Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер:

«Қайырлы күн!» сәлемдесу, сапқа тұр, мәлімет алу.

Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Не себепті .....деп ойлайсыз? Сабақ кезінде қандай қауіпсіздік ережелері болуы керек ?

Гимнастикалық жаттығуларының орындалу техникасы

Алдыңғы оқу:

Тепе – теңдік сақтау жаттығулары.

Сабақ барысы

Жоспарланған сабақ кезеңдері

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы: 15






Жаттығулар

Бұрылу түрлері: «Оңға!», «Солға!», «Кері!» (4-5 реттен)


Жүру түрлері



Жүгіру түрлері










Дене дамыту түрлері

Сапқа тұрғызу, сәлемдесу, «Қайырлы күн!», «Добрый день!», «Good afternoon!», спорт секторы мәлімдеме жасайды, сабақтың дайындық бөлімінің мақсаты мен техникасын ескерту.

Оқушыларға техника қауіпсіздік ережесін түсіндіру.


Пәрмендерді дұрыс орындауларын қадағалау.


Аяқтың ұшымен қол жоғарыда жүреді, қол желкеде өкшемен жүреді, қол белде аяқтың ішкі-сыртқы қырымен жүреді.


Қол алда тізеге тигізіп жүгіру, қол артта аяқты көтере жүгіру, қол екі жақта аяқтың тобығына тигізіп жүгіру, оң-сол тізені алма кезек жоғары көтеріп жүгіру, бір қырымен жүгіру (оң қол, сол қолды айналдыра), қол белде екі аяқты сермей жүгіру, артпен жүгіру, оң, сол аяқта секуіріп жүгіру т.с.с.


Екі қолды белде ұстап, аяқ иықтың көлемінде ашып тұрады, басты оңға, солға, алдыға, артқа иеміз (5-6 реттен), екі қолды иыққа қойып, алдыға-артқа айналдыру, оң қол жоғарыда, сол қол төмен алмакезек серпу, қол алдыға созып қайшылау, екі қолды белге ұстап, оң жаққа, сол жаққа айналдыру (5-6 реттен), аяқты екі жаққа алшақ ұстаймыз, екі қолды біріктіріп, оң жаққа, сол жаққа, ортаға иіліп, қол белге, бастапқы қалыпқа келу, аяқты алшақ ұстаймыз, иіліп оң қолды сол жаққа, сол қолды оң жаққа тигізу. Қол белде оң жаққа, сол жаққа, алға, артқа иілеміз т. с. с



Спорт зал, ысқырық,

Ортасы: 20







Оқушыларды үш топқа бөлу.


Гимнастикалық кіші аттан секіру.


а) Жүгіруі

ә) Көпірден екпінмен секіруі

б) Секіруі

в) Екі қолдарын тіреп,екі аяғын жанына

созуы

г) Ұшуы.

д) Жерге қонуы.

е) Жаттығуды екі қолмен жоғары көтеріп

аяқтау;


Акробатикалық жаттығулар


а) Төсенішке келуі.

ә) Аяқты көтеріп екі қолда тік

тұруы

б) Басты жиырып екі рет алдыға

аунау

в) Бір рет артқа аунау.

г) Жауырында тұрып,аяқты жоғары

көтеру.

д) Аяқты түсіріп көпір жасау

е) Қарлығаш болып тұру.

ж) Жаттығуды аяқтау.





Арқанға шығу


а) Арқанды аяғымен орап, колмен

күшімен тартылып шығу

ә) Арқанды аяғымен қысып, колмен

күшімен тартылып шығу


Бұлшық еттерді жетілдіру үшін арнайы жаттығулар


гимнастикалық төсеніштер, ысқырық, арқан, кіші ат, гимнастикалық көпір, гимнастикалық орындық.

бағалау парақшасы

Соңы: 5




Сапқа тұрғызу. Тыныс алу жаттығуларын жасау. Кеткен кемшіліктері жетістіктерін айтып өту. Топтық, жұптық жұмыстарды марапаттау, оқушыларды бағалау, үй тапсырмасын беру.


спорт зал

Саралау- оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түрлендіресіз?


Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?


Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік. Құндылықтармен байланыс

(тәрбие элементі)


Қабілетті білім алушыларға күрделі жаттығулар орындату арқылы белсенділігін арттыру.


Сәл әлсіз білім алушыларға тиісті жүктемеден төмен деңгейде жаттығу жұмыстары арқылы икемділігін шыңдау.


Топтық нәтижелеріне қарай бағалаймын.

Мектептегі дене шынықтыру сабақтарының гигиеналық маңызы және ұймдастыру негіздерін білуі.


«Бас бармақ» әдісі.

Бағалау парақшасы

«Кері байланыс»



Биология: денсаулық пен дене, қауіпсіздік, Физика: салмақ/ағын динамикасы, кеңістік, бағыт

Математика: санау,


Салауатты өмір салтын насихаттау


Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?

(тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?



.



Қорытынды бағалау



Қандай екі нәрсе өте жақсы болды (оқыту мен үйренуді де қарастырыңыз)?


1:


2:


Қандай екі нәрсені келесі сабақта жақсарту керек (оқыту мен үйренуді де қарастырыңыз)?


1:


2:


Сынып пен жеке тұлғалар туралы келесі сабақ туралы хабар беретін не білдім?


























Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Физкультура

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Гимнастика. Аралас айналмалы жаттығулар

Автор: Байманов Куаныш Абдыкеримович

Дата: 05.02.2018

Номер свидетельства: 454880


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства