kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Спорттық ойындарда тактикалық әрекеттерді қолдану

Нажмите, чтобы узнать подробности

- Окушыларды бір қатар сапқа турғызу.

- Сәлемдесу,спорттық киімдерін қарап,жоқ оқушылaрды белгілеу.

-Сабақтын тақырыбы мен мaқсатын түсіндіру. Дене қыздыру жаттығуларын жүргізу: Мысалы:

-Бір орындағы бұрылу жаттығулары

  оңға,солға, кері айнал командасын орындау.

-Қозғалыс кезіндегі орындалу  жаттығулары

-Жүгіру кезіндегі жаттығулары

-Бір орындағы жаттығулар

Спортзал,  баскетбол доптары, ысқырық,секундомер  

Тапсырма №1

Жұптық жұмыс

 

Әдіс «Бір сөйлеммен пайымдау»

Өткізілетін оқу тапсырмасының ережелері мен қауіпсіздік ережелерін айту.

ҚБ «Мадақтау»

 

 

Тапсырма

а) Допты бір орында  оң және сол қолмен алып жүру;

ә) Допты кедергілер арасымен алып жүру;

б) Бір қолдан екінші қолға ауыстырып алып жүру;

в)Допты кеуде тұсынан беру;

г) Допты қағып жіберу;

д) Допты екі қолмен себетке лақтыру.

 

  Қалыптастырушы бағалау: Мұғалім бағалайды. «Мадақтау» әдісі.

 

 

 

Қосымша тапсырма: Екі топ алаңға шығып баскетбол ойнайды.

ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек»

Саралау

«Қорытынды» тәсілі

-Барлық оқушылар бір тапсырманы орындаса да олардың натижелері әртүрлі болады.

-Мұғалім тапсырма береді,бірақ жалғыз «дұрыс» жауаптың бағытында жұмыс істеуден гөрі оқушылар өздерінің мықты және әлсіз тұстарына қарай жауап береді

-Барлық оқушыларға бағытталған нұсқау бере отырып, олардың әрқайсысының өздерінен не күтетіндігін түсінгендеріне жеткізу керек.

Баскетбол доптары, ысқырық.

 Ұжымдық жұмыс

Әдіс «Ассоциация»

Баскетболдағы дене жаттығулары аясындағы іс-әрекеттердің балама түрлерін  құруға қажет ережелер мен құрылымдық тәсілдерді тізбектектеп айтып бер.

ҚБ «Қол соғу»

1 шапалақ

2 шапалақ

3 шапалақ

Сабақ соңында білім алушылардың тыныс алу  қалыпқа қою жаттығуларын орындап, рефлексия жүргізеді:

«Мадақтау» әдісі, Өзара бағалау. «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі. Сабақ соңында жалпы тақырып бойынша рефлексия жасалады. «Түсіну аймағы» әдісі.

Толық түсіндім – Баскетбол себетінің оң жағына орналасу. Жартылай түсіндім –Баскетбол себетінің ортаысна орналасу

Толық түсінген жоқпын – Баскетбол себетінің сол жағына орналасу.

Сабақтың соңында оқушылар өз жұмысын екі қол әдісімен  бағалайды.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Спорттық ойындарда тактикалық әрекеттерді қолдану»

Сабақ: - 2 Бөлім . Баскетбол.

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

СЫНЫП: 6

Қатысқандар:

Қатыспағандар: 0


Сабақтың тақырыбы:

Спорттық ойындарда тактикалық әрекеттерді қолдану.

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:


6.1.2.2 Қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін құра білу және орындай алу.




Сабақ мақсаттары:








1.

Комбинациялардың басқа түрлерін құрып және ережелер мен құрылым тәсілдерді орындайды;

  • 2.Баскетбол ойындағы дене жаттығулардың іс- әрекетін реттілігін құра біледі және орындай алады ;



  • 3..Баскетбол ойындағы дене жаттығулардың іс- әрекетін реттілігін құра біледі ,орындайды және түрлерін қолдана алады.;


Бағалау критерийлері

Баскетбол ойынының комбинацияларды құра біледі және меңгереді

Тілдік мақсат:

Баскетбол ойынының қолданылатын терминдер: тосқауыл қою, шабуыл жасау, допты тартып алу және допты ойынға қосу әдіс тәсілдері.

Пән аралық байланыс:

Биология математика өзін өзі тану


Алдыңғы меңгерілген білім:

Қимыл-қозғалыстың комбинациясын және

дене жатттығуларын біледі. Дене жаттығулары барысындағы іс-әрекеттерді дамыту және балама түрлерін құру керек.



Дескрипторлар

- Допты бір орында оң және сол қолмен алып жүреді;

- Допты кедергілер арасымен алып жүру,

бір қолдан екінші қолға ауыстырып алып жүру,

допты кеуде тұсынан беруді комбианацияны орындайды;

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ

кезеңдері:

Сабақ барысы


Ресурстар


Сабақтың басы


- Окушыларды бір қатар сапқа турғызу.

- Сәлемдесу,спорттық киімдерін қарап,жоқ оқушылaрды белгілеу.

-Сабақтын тақырыбы мен мaқсатын түсіндіру. Дене қыздыру жаттығуларын жүргізу: Мысалы:

-Бір орындағы бұрылу жаттығулары

оңға,солға, кері айнал командасын орындау.

-Қозғалыс кезіндегі орындалу жаттығулары

-Жүгіру кезіндегі жаттығулары

-Бір орындағы жаттығулар

Спортзал, баскетбол доптары, ысқырық,секундомер






Тапсырма №1

Жұптық жұмыс



Әдіс «Бір сөйлеммен пайымдау»

Өткізілетін оқу тапсырмасының ережелері мен қауіпсіздік ережелерін айту.

ҚБ «Мадақтау»



Тапсырма

а) Допты бір орында оң және сол қолмен алып жүру;

ә) Допты кедергілер арасымен алып жүру;

б) Бір қолдан екінші қолға ауыстырып алып жүру;

в)Допты кеуде тұсынан беру;

г) Допты қағып жіберу;

д) Допты екі қолмен себетке лақтыру.


Қалыптастырушы бағалау: Мұғалім бағалайды. «Мадақтау» әдісі.





Қосымша тапсырма: Екі топ алаңға шығып баскетбол ойнайды.


ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек»

Саралау

«Қорытынды» тәсілі

-Барлық оқушылар бір тапсырманы орындаса да олардың натижелері әртүрлі болады.

-Мұғалім тапсырма береді,бірақ жалғыз «дұрыс» жауаптың бағытында жұмыс істеуден гөрі оқушылар өздерінің мықты және әлсіз тұстарына қарай жауап береді

-Барлық оқушыларға бағытталған нұсқау бере отырып, олардың әрқайсысының өздерінен не күтетіндігін түсінгендеріне жеткізу керек.


Баскетбол доптары, ысқырық.


















Сабақтың соңы



Ұжымдық жұмыс

Әдіс «Ассоциация»

Баскетболдағы дене жаттығулары аясындағы іс-әрекеттердің балама түрлерін құруға қажет ережелер мен құрылымдық тәсілдерді тізбектектеп айтып бер.

ҚБ «Қол соғу»

1 шапалақ

2 шапалақ

3 шапалақ

Сабақ соңында білім алушылардың тыныс алу қалыпқа қою жаттығуларын орындап, рефлексия жүргізеді:

«Мадақтау» әдісі, Өзара бағалау. «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі. Сабақ соңында жалпы тақырып бойынша рефлексия жасалады. «Түсіну аймағы» әдісі.

Толық түсіндім – Баскетбол себетінің оң жағына орналасу. Жартылай түсіндім –Баскетбол себетінің ортаысна орналасу

Толық түсінген жоқпын – Баскетбол себетінің сол жағына орналасу.


Сабақтың соңында оқушылар өз жұмысын екі қол әдісімен бағалайды.








Сабақта пайдаланған саралау тәсілдері:

Қабілетті жоғары оқушылар

а)Допты бір орында оң және сол қолмен алып жүруді 4-5 рет қайталайды ;

ә) Допты кедергілер арасымен алып жүруді 4-5 рет қайталайды ;

б) Бір қолдан екінші қолға ауыстырып алып жүру;

в)Допты кеуде тұсынан беру;

г) Допты қағып жіберуді ;

д) Допты екі қолмен себетке лақтыру.

Қабілетті орташа оқушылар

а)Допты бір орында оң және сол қолмен алып жүруді 6-7 рет қайталайды ;

ә) Допты кедергілер арасымен алып жүруді 4-5 рет қайталайды ;

б) Бір қолдан екінші қолға ауыстырып алып жүру;

в)Допты кеуде тұсынан беру;

г) Допты қағып жіберуді ;

д) Допты екі қолмен себетке лақтыру.

Қабілетті төмен оқушылар

а)Допты бір орында оң және сол қолмен алып жүруді 6-8 рет қайталайды ;

ә) Допты кедергілер арасымен алып жүруді 6-8 рет қайталайды ;

б) Бір қолдан екінші қолға ауыстырып алып жүру;

в)Допты кеуде тұсынан беру;

г) Допты қағып жіберуді ;

д) Допты екі қолмен себетке лақтыру.



Бағалау

Толық түсіндім – оң қолдарды көтеріп баскетбол себетінің оң жағына орналасу.

Толық түсінген жоқпын – сол қолдарды көтеріп баскетболсебетенің сол жағына орналасу.

Жартылай түсіндім-Екі қолды көтеріп ортасына орналасу


Денсаулық және қауіпсіздік ережесін қадағалау. Қимыл-қозғалыс ойынындағы қауіпсіздік ережелерін қайталау.



Рефлексия





-нені білдім, нені үйрендім?

- нені толық түсінбедім?

  • - немен жұмысты жалғастыру қажет?- деген сұрақтары бар парақшаға жауап береді.



Қорытынды:

Сaбaқтың жaқсы екі aспектісін көрсетіңіз (oқытуға, үйренуге қaтысты.)

1

2

Сaбaқты жaқсaртуғa не ықпaл ете aлaды (оқыту және үйрену.)

1

2

Сыныппен жеке тұлғaлар турaлы не білдім және келесі сaбaғымды өткізуіме қaлaй әсер етеді.






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Физкультура

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 6 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Спорттық ойындарда тактикалық әрекеттерді қолдану

Автор: Оңғарова Жадыра Дүйсенбайқызы

Дата: 18.05.2019

Номер свидетельства: 510835


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства