Ұзақ мерізімді жоспардың бөлімі: 6-бөлім Қозғалмалы ойындар арқылы ,қимыл-тірек аппаратын дамыту. | Мектеп: Ш Уалиханов атындағы орта мектеп |
Күні: 13.05.2017жыл | Мұғалім аты-жөні: Отегенова Багира. Б. |
Сынып: 1а | Қатысқандар: 24 | Қатыспағандар: 0 |
Сабақ тақырыбы: | Доппен ойын. |
Оқу мақсаттары | 1.2.5.5.Өзінің шығармашылық тапсырманың күшті жақтарын және жақсартуды қажет ететін жақтарын іздейді. |
Сілтеме | 2.5. Сіздің және басқалардың шығармашылық міндеттеріне сыни қарайды . Қажет Болған жағдайда ,құрылымдық ұсыныстар жасайды. |
Сабақ мақсаты | Оқушылардың барлығы орындай алады. Өзінің шығармашылық тапқырлығының күшті жақтарын жақсартады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады. Қажетті болған жағдайды үйренеді Оқушылардың кейбірі орындай алады. Тапсырманы орындады , түсіндірді, көрсете алады. |
Жетістік критерийлері | Шығармашылық тапсырмаларды орындағаннан кейін өзінің күшті жақтарын атайды Шығармашылық тапсырмаларды орындау нәтижелерін жақсарту жолдарын ұсынады |
Тілдык мақсат | |
Құндылықтарды дарыту | Ынтымақтық . Еңбек пен шығармашылық. |
Пән аралық байланыстар | «Өзін-өзі » пәнімен байланыс |
Алдын ала меңгерген білім | Қазақ халқының салт-дәстүрімен мәдениетін қайталау |
| Б = бүкіл сыныптық жұмыс Жж= жұптық жқмыс Тәж= оқущы тәжирбесі Ф= формативті бағалаудың мүмкіндіктері . Т= топтық жұмыс. Ж=жеке жұмыс. К=оқущы көрсетеді. |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы 10 | .Жағымды орта қолдану 2.Шаттық шеңбер құру 3.Сәлемдесу 4.Тілек айту 5.Бой жазу жаттығу 6.Флешмоб биі бүкіл сыныптық | Кең, бос кеңістік. |
Сабақтың ортасы 30 | (Ж) «Итеріспек». Ойыншылар диаметірі 2м шеңберге тұрады. Белгі бойынша қарсыластар ( бір –біріне қарсы тұрады) бір аяқпен секіріп, бір-бірін шеңберден итеріп шығара бастайды. Қолмен және деенмен итеруге болады. Шеңберде қалған бала жеңімпаз болады. Асық түрлерімен таныстыру.1Сақа –асықтың ең үлкені, ірісі 2Ешкімер-ешкінің асығы.3Қойлақ қойдың асығы.4Топай, сомай- сиырдың асығы . 5Шүкейт-киіктің асығы.6Оңқай малдың оң аяғының асығы, солақай малдың сол аяғының асығы.Қолда асықтың ұстау техникасына үйрету.Шеңбердің ішіндегі асықты сыртқа шығару. Дескриптор: - оқушылар шеңберден итеріп шығауды үйренді. Оқушылар жылдамдыққа үйренеді. Асық атып үйренді.Жылдамдыққа, дәлдікке үйренді. | Ысқырық Асық, ысқырық, бор. |
Сабақтың аяғы 5 | Оқушылар бір-бірін бағдаршамның түстері арқылы бағалау 1.Қызыл түс-Өте жақсы 2.Сары түс-Жақсы 3.Жасыл түс-Орташа | |
Саралау | бағалау | Қауіпсіздік ережесі |
Қозғалыс кезінде кеңістік пен денені және затты бақылай білу. | Бесбармақ | Оқыушылар шеңберде бір-бірін құлатыуға болмайды. |
Сабақ бойынша рефлекия: Сабақ мақсаттары дұрыс қойылғанба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткіздіме? Сабақта уақыт кезеңдері сақталдыма? Сабақта саралау дұрыс жүргіздіме? Сабақ жоспар қандай ауытқулар болды неліктен? | Сабақ мақсаттары дұрыс қойылды. Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді. Сабақта уақыт кезеңдері сақталды. Сабақта саралау дұрыс жүргізілді. уақытты тиымды пайдалана алмадық . |
Сабақтың екі жақсы аспектісі (оқытуға, үйренуге қатысты) Жұппен, топпен жұмыс және жаттығу жеке жігіру дағдыларын жақсартады. Өзін -өзі тәртіпке ,шыдамдылыққа, төзімділікке баулиды. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады(оқыту және үйрену). Жоспарды дәл, нақты жоспарлап, жаттығуларды дұрыс түсіндіру қажет. Топтық, жқптық іс-әрекеттерді жетілдіре отырып, жекелей тапсырмалар беріп сабақты өткізу. |