kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Жары?. Жары? к?здері. К?н ж?лдыз.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Мен Тулеуова Лаззат Жакеновна физика п?ніні? м??алімі 1999 жылы Гумилев атында?ы  жо?ар?ы о?у орны Еуразия Университетін бітірдім. Білімім жо?ары. Е?бек ?тілім - 16 жыл. Санат 1-ші. ?ара?ойын  жалпы орта білім беретін мектебінде е?бек етудемін. иииьттьтьтьтьтьтьтьтьтьтьттьмрриииллрорппаапрро

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Жары?. Жары? к?здері. К?н ж?лдыз.»















Қазақстан Республикасының қызметкерлерінің біліктілігін арттыру курсы бағдарламасының үшінші (базалық) деңгейі бойынша мектептегі тәжірибе кезеңін іске асыру барысындағы Қарақойын орта мектебінің физика пәнінің мұғалімі Тулеуова Лаззат Жакенқызының тізбектелген сабақтар топтамасының

қысқа мерзімді жоспары














Сыныбы: 8-сынып

Пәні: «Физика және Астрономия» Алматы «Атамұра» 2012 ж.

Авторлары: Б.М.Дүйсембаев, Г.З.Байжасарова,А.А.Медетбекова

Оқу жүктемесі: аптасына - 2 сағат, оқу жылында 68 сағат.

Пән мұғалімі: Тулеуова Лаззат Жакеновна





1 Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Мұғалімі: Тулеуова Лаззат Жакеновна

Күні: 06.04.2015 ж

Сыныбы: 8

Пәні: физика

Тақырыбы: Жарық. Жарық көздері. Күн жұлдыз.

Мақсаты: Жарық, Жарық көздері, Күн жұлдыз мазмұнын жаңа тәсілдер арқылы меңгеру және ажырату.


Міндеттері:

- Оптика ғылымы, жарық көзі , Күн,жарықтың адам өміріндегі маңызы туралы білу, түсіну;

- Дербес, шағылған жарык көздерін ажырату және талқылау;

-Жарық туралы білімді жинақтау;өзін-өзі бағалау.


Күтілетін нәтиже:

-Оптика ғылымы;жарық көздерін,

күн негізгі жарық көзі екенін біледі жарықтың адам өміріндегі маңызы туралы түсінеді;

- Дербес, шағылған жарық көздерін ажырата біледі;

-Шығынсыз энергия

көзін іздеуді дағдыланады

Қолданылған модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Сын тұрғысынан ойлауға үйрету. Оқыту мен оқуда АКТ-ды пайдалану

Оқу үшін бағалау және оқуды бағалау.Талантты және дарынды балаларды оқыту. Оқытудағы басқару және көшбасшылық. Оқушылардың жас ерекшелігіне сәйкес оқыту және оқу.


Стратегиялар:

Шаттық шеңбер: «Шаңырақ»,Топқа бөлу, Ой қозғау,«Миға шабуыл»,«Тұсаукесер»,«Джигсо-2», «Екі жұлдыз бір тілек»,

Критериалды бағалау:«Ашық журнал», Рефлексия: «Үміт ағашы»














Сабақ жоспары:

Сабақ кезеңдері

Уақыты

Жоспар мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Кіріспе

5 мин.







2 мин.



"Шаңырақ"

Мақсаты: жылы лебіз айту








" Кәмпиттер"

Мақсаты:Ынтымақтастық атмосферасын құру үшін топтасу.







"Бір қадам артқа"

Мақсаты: таңдап алған кәмпит түрлері туралы ой қозғау



Бағалау парағы таратылады.

Оқушылардың көңіл-күйін сұрап, бір-бірімен қол ұстасып, жылы лебіз айтуларының сұрау.

  • Көңіл-күйлерініз қалай?

  • Бүгінгі сабаққа дайындықтарыңыз қалай?






Оқушыларға кампиттер таратып беру арқылы төрт, бес оқушыдан тұратын 3 топқа бөлінулерін сұрау.






Таңдап алынған кампиттер бойынша топтарына ат қойып, ой қозғауларын сұрау.

Оқушылар кезектесіп шеңбер бойымен бір – біріне деген жылы лебіздерін білдіріп, қол ұстасады.



Оқушылар таңдап алған кампиттер арқылы төрт, бес оқушыдан тұратын 3 топқа бөлінеді.





Кәмпит түрлері бойынша топтарына ат қояды.



«Жарайсыңдар!»















«Тамаша, керемет!»









Кәмпиттер,

топ атаулары жазылған парақшалар,

маркерлер





Компьютер



Бағалау парағы.

Топ басшысы бағалап отырады.



Жаңа материалдың

тұсаукесері

7 мин.













«Миға шабуыл»

Мақсаты: тақтада ұсынылған қима қағаздағы сұрақтар арқылы сын тұрғысынан ойланып, жауабы мен суреттерді сәйкестендіру арқылы пайдалануға дағдылану.

«Жарық көздері» суреттер

Мақсаты: тақырыптың мазмұнын ашу, түсіну, білу.




«Үміт ағашы»

Мақсаты:Бүгінгі сабаққа деген мақсатын қоя білу


Тақтадан ұсынылған кеспе қағаздағы сұрақтарға жауабын сұрау .

Оқушылардан тақтада ұсынылған қима қағаздағы сұрақтар бойынша сын тұрғысынан ойланып, жасырылған суреттерді сәйкестендіріп көрулерін тапсырады.






Оқушыларға жаңа тақырып бойынша алма стикеріне «Бүгінігі сабақта нені қалайды, не білгілері келеді?» жазғызу.






Оқушылар ұсынылған қима қағаздарына сәйкес суреттерді көреді. А, В -оқушылары өз ойларын толық жеткізеді, С – оқушылары сұраққа жауап береді.






Оқушыларға жаңа тақырып бойынша алма стикеріне «Бүгінігі сабақта нені қалайды, не білгілері келеді?» жазады.




«Тамаша, керемет!»








«Жарайсыңдар!»



Таныстырылым.


Тақтада ұсынылған суреттер, қима қағаздар.









Алма ағашының суреті

Жаңа материалды тәжірибе жүзінде қолдану

10 мин.


10 мин.




















2 мин




3 мин.


«Джигсо-2»

Мақсат: сын тұрғысынан ойлау арқылы, мәтіндегі негізгі ойды талдау.





«Постер»

Мақсаты: Болашақ баламалы энергиясын іздеу жолдарын анықтау


















«Дирижер»

Мақсаты: бойды жазып, ойды сергіту.





- оқулықтағы берілген мәтінді оқып, топта талдауларын сұрау.





Экспо-2017 халықаралық көрмесінің «Болашақ энергиясы» жобасы бойынша әр топқа сәйкесінше макет,постер жасайды.

















Әр топ түрлі аспаптарға сәйкес мұғалімнің басқаруымен іс қимылдарымен әуен бойынша келтіру.






Жұптаса, топтаса отырып, белсенді әрекет жасайды.





Экспо-2017 халықаралық көрмесінің «Болашақ энергиясы» жобасы бойынша әр топ сәйкесінше макет,постер жасады.

А - топтың жұмысын қорғайдыВ – белсенді қатысып отырадыС – флипчарт жасауға көмектеседі


Түрлі аспаптарға сәйкес мұғалімнің басқаруымен іс қимылдарымен әуен бойынша келтірді.










«Тамаша, керемет!»





«Жарайсыңдар!»






Оқулық.





Компьютер

Қорытынды

2 мин.



3 мин.

Сызбаны толтыру ”

Мақсаты: Күн құрылысына ой шақыру.


«Кластер»

Мақсаты: Жарық көздерін сәйкесінше топтастыру.







«Үміт ағашы»

Мақсаты: Сабаққа қойылған мақсатына жеткенін анықтау.

Күн құрылысын анықтауды сұрайды.



Люминесценциялық, плазмалық, шағылған жарық көздерін топтастыруды сұрайды.

Топ басшысына «Критериалды бағалау»парақшасы арқылы өз тобының оқушыларын бағалауды тапсырады.

Бүгінгі сабақ бойынша оқушылардың қандай деңгейде екенін көрсетуді

және әр оқушыға кері байланыс жасау арқылы өзіне баға беруді ұсыну.

Күн құрылысын анықтайды.



Кластерді толтырып, толықтырады.



Қазақстан мен Британияның спорттық ойындарын салыстырып, айырмашылығын табады.



Топ басшысы әділ түрде өз топ мүшелерінің жұмысына баға береді.



Бүгінгі сабақ бойынша оқушылар қандай деңгейде екенін көрсетеді

және сабақтан үйренгендерін стикерға жазып өзін – өзі бағалайды.


«Жарайсыңдар!»








«Тамаша, керемет!»





Оқулық



Кері байланыс



Стикерлер


Ағаш суреті


Критериялды бағалау парақшасы


Үй тапсырмасы

  • § 61Жарық.Жарық жылдамдығы. §62 Күн жұлдыз

  • Экспо-2017 халықаралық көрмесінің «Болашақ энергиясы» жобасын үміткерлері туралы ақпарат


Күнделіктеріне жазып алады


Оқулық






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Физика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Жары?. Жары? к?здері. К?н ж?лдыз.

Автор: Тулеуова Лаззат Жакеновна

Дата: 29.11.2015

Номер свидетельства: 259444


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

Распродажа видеоуроков!
1580 руб.
2640 руб.
1340 руб.
2240 руб.
1270 руб.
2110 руб.
ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства