kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Затты? ты?ызды?ы

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? ма?саты:

А) білімділік ма?саты: затты? ты?ызды?ына есептер шы?ара отырып, білімдерін арттыру;

?) дамытушылы? ма?саты:  затты? ты?ызды?ына есептер шы?ара отырып, есте са?тау ма?сатында о?ушыларды? ой-?рісін ке?ейтіп, ойлау ?абілеттерін дамыту;

Б) т?рбиелік: жан-жа?тылы??а, ізденімпазды??а баулу, ты?дай ж?не с?йлей білу м?дениетіне т?рбиелеу.

Саба?ты? типі: аралас

Саба?ты? т?рі: бекіту саба?ы

Саба?ты? ?дісі: с?ра?-жауап, тест, кестемен ж?мыс, эксперименттік тапсырма.

Болжамда?ан н?тиже: жылдам есептер шы?ара алу?а, д?рыс шешім таба білу, формулаларды д?рыс ?олдану ?абілетін ?алыптастыру.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Затты? ты?ызды?ы »

Сабақтың тақырыбы: Заттың тығыздығына есептер шығару

Сабақтың мақсаты:

А) білімділік мақсаты: заттың тығыздығына есептер шығара отырып, білімдерін арттыру;

Ә) дамытушылық мақсаты: заттың тығыздығына есептер шығара отырып, есте сақтау мақсатында оқушылардың ой-өрісін кеңейтіп, ойлау қабілеттерін дамыту;

Б) тәрбиелік: жан-жақтылыққа, ізденімпаздыққа баулу, тыңдай және сөйлей білу мәдениетіне тәрбиелеу.

Сабақтың типі: аралас

Сабақтың түрі: бекіту сабағы

Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, тест, кестемен жұмыс, эксперименттік тапсырма.

Болжамдаған нәтиже: жылдам есептер шығара алуға, дұрыс шешім таба білу, формулаларды дұрыс қолдану қабілетін қалыптастыру.

Құрал-жабдықтар: интербелсенді тақта және компьютер, ACTIV студио.

Көрнекіліктер: мензурка, су, дене, кестелер, бағалау парағы.

Сабақтың жоспары:

І.Ұйымдастыру кезеңі. 2 минут

ІІ. Үй тапсырмасын қайталау. 10 минут

ІІІ. Жаңа сабаққа есептер шығару. 22 минут

ІV. Жаңа сабақты бекіту. 4 минут

V. Білімдерін бағалау. 4 минут

VI. Үйге тапсырма беру. 2 минут

VII. Қорытындылау. 1 минут


Сабақтың барысы:

І.Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушыларды түгелдеп, зейінін сабаққа аудару. Қазақстан тәуелсіздік пен жасампаздықтың 22 жылдық мерей тойын үлкен үлес қосу үшін білім шыңына жетуіміз қажет.

Ол үшін: оқимыз, үйренеміз, жалықпаймыз.

Білімнің шыңына біз шарықтаймыз.

Білім шыңына жету үшін біз бірнеше тапсырмаларды орындауымыз керек. Сабаққа бәріміз бірдей атсалыссақ, тапсырмаларды жақсы орындап шықсақ, білім шыңына жетеміз.


ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

Біз өткен сабақта нені білдік?

1-тапсырма (ауызша)

  1. Заттың тығыздығы деп нені айтамыз?

  2. Заттың тығыздығын қалай анықтауға болады?

  3. Қандай тығыздық бірліктерін білесіңдер?

  4. Тығыздығы мен көлемі бойынша дененің массасын қалай есептейді?

  5. Массасы мен тығыздығы бойынша дененің көлемін қалай есептейді?


2-тапсырма.

ACTIV студио арқылы тест жұмыс алу.

Тест.

  1. Дененің массасын өлшейтін құрал.

А) сағат в) таразы с) термометр

2. массаның өлшем бірлігі.

А) м/с в) кг с) с

3. Массаның белгіленуі.

А) m в)p с)S

4. Сұйықтың көлемін өлшейтін құрал.

А) таразы в) мензурка с) сызғыш

5. Көлемнің өлшем бірлігі

А) кг в) м3 с) м

6. Көлемнің белгіленуі.

А) V в)t с)1

7. 1 т неше кг бар?

А) 100 кг в) 1000 кг с) 10 000 кг

8. 1 грамда қанша кг бар?

А) 0,1 кг в) 0,01 кг с) 0,001 кг

9. 1 миллиграмда қанша кг бар?

А) 0,001 кг в) 0,0001 кг с) 0,000001 кг

10. электронның массасы неге тең?

А) 7,1х 10-31 кг

В) 8,1 х 10-31 кг

С) 9,1 х 10-31 кг


  1. Есептер шығару. 22 минут

1-тапсырма

Деңгейлік тапсырмалар.

  1. Егер тығыздық г/см-пен берілсе, оны кг/м3 –пен қалай өрнектеуге болады?

  2. р = 7800 кг/м3- нені білдіреді?

  3. 2,5 г/м3 тығыздықтың сан мәнін кг/м3 –пен өрнекте.


2-тапсырма.

Кестеден қатты, сұйық, газдың тығыздықтардың ең көбі мен азын салыстыру керек.


Қатты

Сұйық

Газ

Ең көбі

Платина

21600 кг/м3

Сынап

13 600 кг/м3

Көмірқышқыл газы

1,980 кг/м3

Ең азы

Тығын

240 кг/м3

Эфир, бензин

710 кг/м3

Сутегі

0,090 кг/м3


  1. Миға шабуыл. Есептер мен жаттығулар жинағы. В.И.Кем,

Б.А. Кронгарт.

Кестелерді пайдаланып, есептер шығарамыз.

1-есеп. №298

2-есеп. №307

3-есеп. №311


4-тапсырма.

Эксперименттік жұмыс орындау. Кітаппен жұмыс.

І қатар. Стаканға толтырылған судың массасын анықтау. Өлшеуіш стаканның көлемі 200 см3 . судың тығыздығы 1000 кг/м3.

ІІ қатар. Осы бөлмедегі ауаның массасын табу керек. Ауаның тығыздығы 1,29 кг/м3. Бөлменің көлемін тап.

3м х 5м х 8м


4.Жаңа сабақты бекіту. 4 минут

Біз бүгін нені қорытындыладық?

  1. Тығыздық дегеніміз қандай шама?

  2. Заттың тығыздығын қалай анықтауға болады?

Тығыздығы

=

m=



  1. Оқушыларды бағалай. 4 минут.

Үйге тапсырма беру. 2минут

§24 оқу. Ауызша №6,7 есептер.

  1. Қорытынды.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Физика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс

Скачать
Затты? ты?ызды?ы

Автор: Н?ралиева Майра Д?йсенбай?ызы

Дата: 11.03.2015

Номер свидетельства: 184434


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства