kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Властивості вуглекислого газу : прозорий , без запаху , важчий за повітря , каламутить вапняну воду , не горючий , не підтримує дихання .

Нажмите, чтобы узнать подробности

Тема уроку: «Властивості вуглекислого газу :

прозорий, без запаху, важчий за повітря, каламутить вапняну воду,

не горючий, не підтримує дихання. »

Мета уроку: познайомити учнів з основними фізичними властивостями вуглекислого газу: безбарвний, без запаху, не горить, не підтримує горіння речовин, здатний каламутити вапняну воду; закріпити склад повітря, способи збереження чистоти повітря від шкідливих газів; розвивати вміння користуватися хімічним посудом, отримувати вуглекислий газ, вивчити його фізичні властивості.

Корекційна мета уроку: розвивати вміння в учнів зосередити увагу на отриманому практичному завданні; уважно вислуховувати і виконувати інструкції вчителя з ТБ під час роботи з хімічними реактивами; виконувати теоретичні та практичні завдання вчителя в строго заданій послідовності.

Девіз уроку: « Вчись. вчись. вчись і ти пізнаєш. »

Хід уроку:

І. Перевірка знань і вмінь учнів:

Взаємоперевірка домашнього завдання (горючі і негорючі гази)

1 учень Зобразити схему, яка підтверджує, що повітря - це суміш різних газів.
















 

2учень. Записати на дошці сімейство інертних газів: гелій, неон, аргон, криптон, ксенон, радон.

3 учень. Назвіть (запишіть на дошці) основні фізичні властивості кисню:

а) безбарвний,

б) без смаку,

 в) без запаху,

г) не горить,

д) підтримує процеси горіння і окислення інших речовин,

е) мало розчинний у воді (риби дихають киснем, розчиненим у воді),

к) при температурі -183 º перетворюється на блакитну рухливу рідину,

л) при температурі -197º перетворюється на кристали блакитного кольору.

4учень. Заповнити таблицю

горючі гази                                                                                   негорючі гази

1. метан                                                                                         1. кісень

2. ацетілен                                                                                     2. угл газ

3. етан                                                                                            3. неон                                  

4. сіроводород                                                                               4. гелій

5. водород                                                                                     5. аргон

6. пропан                                                                                       6. кріптон

7. бутан                                                                                          7. Ксенон

Інші 7-8 учнів одночасно працюють за індивідуальними картками:

Картка № 1

Записати назву 5 газів

Картка № 2

Записати назву газів, з яких складається повітря

Картка № 3

Записати назву 5 горючих газів

Картка № 4

Записати назву 5 негорючих газів

ІІ. Вивчення нового матеріалу :

З фізичними властивостями вуглекислого газу ми будемо знайомитися в ході лабораторної роботи.

Лабораторна робота № 2 «Отримання вуглекислого газу і досліди з ним»

Дослід № 1.

Отримання вуглекислого газу

Збираємо прилад:

У пробірку з крейдою (СаСО3 ), доливають розбавлену соляну  кислоту ( НCI )

Спостерігаємо бурхливе виділення бульбашок безбарвного газу

 -CaCO3 + 2HCI  →CaCI2 + CO2↑ + H2O

                                       це вуглекислий газ.

Дослід № 2 Взаємодія вуглекислого газу з вапняною водою

Виводимо газовідвідну трубку в пробірку з прозорою вапняною водою,  яка через кілька хвилин  мутніє

Са (ОН )2 + СО2 → СаСО3 ↓ + Н2О

Дослід № 3.

У пробірку з зібраним вуглекислим газом вносимо палаючу лучину - вона миттєво гасне.

Перегляд лабораторного досвіду на трьох згасаючих свічках.

Вуглекислий газ утворюється при горінні дров, природного газу (метану), кам'яного вугілля, торфу (зразки цих речовин учитель демонструє учням), а так само при диханні людей і тварин.

Зелені рослини в процесі фотосинтезу поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень, необхідний нам для нормальної життєдіяльності.

Тільки при дбайливому ставленні до природи, до зелених насаджень можна зберегти

чистоту  атмосфери і своє здоров'я.

Застосування вуглекислого газу.

ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу

  1. Завідуюча бібліотекою проводить цікаву «Льодову вікторину», визначаючи знання учнів про фізичні властивості вуглекислого газу.

2. Питання вчителя:

  • Які гази входять до складу повітря?
  • Назвіть основні фізичні властивості вуглекислого газу.
  • Чому лучина гасне в банці з вуглекислим газом?
  • Назвіть: а) горючі гази  

                          б) негорючі гази

IV. Оцінювання роботи учнів на уроці.

V. Домашнє завдання:

 

 

 

 

 

 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Властивості вуглекислого газу : прозорий , без запаху , важчий за повітря , каламутить вапняну воду , не горючий , не підтримує дихання .»

Тема уроку: «Властивості вуглекислого газу :

прозорий , без запаху , важчий за повітря , каламутить вапняну воду ,

не горючий , не підтримує дихання . »


Мета уроку: познайомити учнів з основними фізичними властивостями вуглекислого газу: безбарвний, без запаху, не горить , не підтримує горіння речовин, здатний каламутити вапняну воду; закріпити склад повітря, способи збереження чистоти повітря від шкідливих газів; розвивати вміння користуватися хімічним посудом, отримувати вуглекислий газ, вивчити його фізичні властивості.

Корекційна мета уроку: розвивати вміння в учнів зосередити увагу на отриманому практичному завданні; уважно вислуховувати і виконувати інструкції вчителя з ТБ під час роботи з хімічними реактивами; виконувати теоретичні та практичні завдання вчителя в строго заданій послідовності.


Девіз уроку: « Вчись ... вчись ... вчись і ти пізнаєш ... »

Хід уроку:


І. Перевірка знань і вмінь учнів:

Взаємоперевірка домашнього завдання (горючі і негорючі гази)

1 учень Зобразити схему, яка підтверджує, що повітря - це суміш різних газів.

Повітря




Пар

вуглекислий газ

Інертні гази 1%


Кисень

20%

Азот

79%


2учень. Записати на дошці сімейство інертних газів: гелій, неон, аргон, криптон, ксенон, радон.

3 учень. Назвіть (запишіть на дошці) основні фізичні властивості кисню:

а) безбарвний,

б) без смаку,

в) без запаху,

г) не горить,

д) підтримує процеси горіння і окислення інших речовин,

е) мало розчинний у воді (риби дихають киснем, розчиненим у воді),

к) при температурі -183 º перетворюється на блакитну рухливу рідину,

л) при температурі -197º перетворюється на кристали блакитного кольору.


4учень. Заповнити таблицю

горючі гази негорючі гази

1. метан 1. кісень

2. ацетілен 2. угл газ

3. етан 3. неон

4. сіроводород 4. гелій

5. водород 5. аргон

6. пропан 6. кріптон

7. бутан 7. Ксенон


Інші 7-8 учнів одночасно працюють за індивідуальними картками:

Картка № 1

Записати назву 5 газів


Картка № 2

Записати назву газів, з яких складається повітря

Картка № 3

Записати назву 5 горючих газів

Картка № 4

Записати назву 5 негорючих газів

ІІ. Вивчення нового матеріалу :

З фізичними властивостями вуглекислого газу ми будемо знайомитися в ході лабораторної роботи.

Лабораторна робота № 2 «Отримання вуглекислого газу і досліди з ним»

Дослід № 1 .

Отримання вуглекислого газу

Збираємо прилад:

У пробірку з крейдою (СаСО3 ), доливають розбавлену соляну  кислоту ( НCI )

Спостерігаємо бурхливе виділення бульбашок безбарвного газу

-CaCO3 + 2HCI →CaCI2 + CO2↑ + H2O

це вуглекислий газ.

Дослід № 2 Взаємодія вуглекислого газу з вапняною водою

Виводимо газовідвідну трубку в пробірку з прозорою вапняною водою, яка через кілька хвилин мутніє

Са (ОН )2 + СО2 → СаСО3 ↓ + Н2О

Дослід № 3.

У пробірку з зібраним вуглекислим газом вносимо палаючу лучину - вона миттєво гасне.


Перегляд лабораторного досвіду на трьох згасаючих свічках.

Вуглекислий газ утворюється при горінні дров, природного газу (метану), кам'яного вугілля, торфу (зразки цих речовин учитель демонструє учням), а так само при диханні людей і тварин.

Зелені рослини в процесі фотосинтезу поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень, необхідний нам для нормальної життєдіяльності.


Тільки при дбайливому ставленні до природи, до зелених насаджень можна зберегти

чистоту  атмосфери і своє здоров'я.

Застосування вуглекислого газу.


ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу

  1. Завідуюча бібліотекою проводить цікаву «Льодову вікторину», визначаючи знання учнів про фізичні властивості вуглекислого газу.

2. Питання вчителя:

  • Які гази входять до складу повітря?

  • Назвіть основні фізичні властивості вуглекислого газу.

  • Чому лучина гасне в банці з вуглекислим газом?

  • Назвіть: а) горючі гази  

                    б) негорючі гази

IV. Оцінювання роботи учнів на уроці.

V. Домашнє завдання:







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Физика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс.
Урок соответствует ФГОС

Автор: Погожих Татьяна Николаевна

Дата: 03.03.2016

Номер свидетельства: 301859


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства