Саба? та?ырыбы: «Т?ра?ты электр тогы» та?ырыбын ?айталау.
Саба? ма?саты:
1.Білімділік : Т?ра?ты электр тогы та?ырыбын ?айталау, ал?ан білімдерін тияна?тау, толы?тыру, сызба тізбектерін жинай отырып зерханалы? ж?мыс жасау?а даярлау.
2.Дамытушылы?: Ал?ан білімдерін практикада ?олдана білу ж?не есеп шы?ар?анда оны пайдалана білуге баулу.
3.Т?рбиелік: Адамгершілікке т?рбиелеу, ж?ппен, топпен, ж?мыс істей білуге баулу. Сондай-а?, ж?мыс істеуге, ?з ойларын т?йіндей білуге жа?ымды орта ?алыптастыру.
Саба?ты? т?рі: аралас
Саба?ты? типі: ?айталау
Саба?ты? ?дісі: с?здік-к?рнекілік, т?жірибелік ж?мыс.
Саба?ты? к?рнекілігі: тірек сызба, тест, интерактивті та?та, физикалы? ??рал жабды?тар.
Просмотр содержимого документа
««Т?ра?ты электр тогы» та?ырыбын ?айталау»
Сабақ тақырыбы: «Тұрақты электр тогы» тақырыбын қайталау.
Сабақ мақсаты:
1.Білімділік : Тұрақты электр тогы тақырыбын қайталау, алған білімдерін тиянақтау, толықтыру, сызба тізбектерін жинай отырып зерханалық жұмыс жасауға даярлау.
2.Дамытушылық: Алған білімдерін практикада қолдана білу және есеп шығарғанда оны пайдалана білуге баулу.
3.Тәрбиелік: Адамгершілікке тәрбиелеу, жұппен, топпен, жұмыс істей білуге баулу. Сондай-ақ , жұмыс істеуге, өз ойларын түйіндей білуге жағымды орта қалыптастыру.
Сабақтың түрі: аралас
Сабақтың типі: қайталау
Сабақтың әдісі: сөздік-көрнекілік, тәжірибелік жұмыс.
Сабақтың көрнекілігі: тірек сызба, тест, интерактивті тақта, физикалық құрал жабдықтар.
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру.
II. Үй тапсырмасын тексеру.
Сабақтың жүру кезеңдері:
І. Ғылыми зерттеу орталығында жұмыс жасаймыз
1. « Ақпарат жинау» сұрақ-жауап
2. « Формула тізбектеу»
3. «Сәйкесін тап»
4. « Тізбек жинауға дайынбызба?»
1,2. Сұрақ-жауап арқылы ақпарат жинап, формула тізбектейміз
1. Электр тогы туралы түсінік.
2 . Электр тогы дегеніміз не?
3. Ток әрекеттерінің түрі
4. Электр қозғаушы күші дегеніміз не?
5. Ток күші дегеніміз не?
6. Кернеу дегеніміз не?
3 . Сәйкесін тап 3жұпқа әр түрлі тірек сызба таратылады.
4. « Тізбек жинауға дайынбызба?»
Оқушыларға үш түрлі тірек сызба таратылады және онда жазылған жұмысты орындайды.
II. Зертханалық жұмыс орталағы.
Сабақты қорытындылап бекіту үшін суретте берілген тізбекті практикада жасап шығару. Керекті құрал-жабдықтар: амперметр, вольтметр, резистор, токтар, кілт, акумалятор.
Қорытынды.
Бағалау.
Үйге тапсырма:
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ БІЛІМ ЖӘНЕ ҒЫЛЫМ МИНИСТРЛІГІ
ҰЛАН АУДАНЫНЫҢ БІЛІМ, ДЕНЕ ШЫНЫҚТЫРУ ЖӘНЕ СПОРТ БӨЛІМІ
Т.ТОХТАРОВ АТЫНДАҒЫ МЕКТЕП - БАЛАБАҚШАСЫ
"Физика " пәнінен
АШЫҚ САБАҚ
ТАҚЫРЫБЫ :
Мұғалім: А.Еркінбекқызы
Донское ауылы
2015-2016 оқу жылы