kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Тема уроку: Ємність плоского конденсатора. Послідовне і паралельне з’єднання конденсаторів.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Продовжити розвиток вмінь учнів спостерігати досліди,аналізувати і робити висновки. Формувати вміння та навички розв’язання задач на використання вивчених формул.

Сприяти установленню високого рівня активності учнів при вивченні та закріпленні нового матеріалу.Пояснити учням будову,принцип дії та призначення плоского  конденсатора;засвоїти залежність ємності конденсатора від  діелектричної провідності середовища,розмірів пластин і відстані між ними. Ознайомити учнів з послідовним і паралельним з’єднанням конденсаторів,їх характеристиками.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Тема уроку: Ємність плоского конденсатора. Послідовне і паралельне з’єднання конденсаторів.»

Урок №

Тема уроку: Ємність плоского конденсатора.

Послідовне і паралельне зєднання конденсаторів.

Проект Кармазіної Ольги Михайлівни, вчителя фізики.ЗШ I-IIIcт №18 м.Торез

Цілі уроку:

Дидактична:Пояснити учням будову,принцип дії та призначення плоского конденсатора;засвоїти залежність ємності конденсатора від діелектричної провідності середовища,розмірів пластин і відстані між ними. Ознайомити учнів з послідовним і паралельним з’єднанням конденсаторів,їх характеристиками.

Розвивальна:Продовжити розвиток вмінь учнів спостерігати досліди,аналізувати і робити висновки. Формувати вміння та навички розв’язання задач на використання вивчених формул.

Сприяти установленню високого рівня активності учнів при вивченні та закріпленні нового матеріалу.

Виховна:Сприяти розширенню кругозору учнів,здійснювати політехнічну спрямованість навчання через розкриття практичної значимості і застосувань знань про електричні явища у природі та техніці.

Обладнання уроку:2 електрометра,металеві пластини на ізолюючих підставках,електрофорна машина,з’єднувальні провідники,конден -

сатор змінної електроємності.

Демонстрації: 1.Залежність ємності від відстані між пластинами.

2.Залежність ємності від площі пластин.

3.Залежність ємності від діелектричної проникності

речовини.

Тип уроку: комбінований урок.

План уроку.

1.Організаційний етап.( 1 хв)

2.Перевірка домашнього завдання. Фізичний диктант.( 9 хв )

3.Мотивація навчальної діяльності.( 2 хв )

4.Вивчення нового матеріалу.( 13 хв )

5.Використання отриманих знань. Розв’язок задач.( 15 хв )

6.Підбиття підсумків уроку. Рефлексія.( 3 хв )

7.Домашнє завдання.( 2 хв )

Конспект уроку.

Етапи уроку

Діяльність учителя

Діяльність учнів

1.Організаційний етап

Привітання учнів,організація робочого місця. Повідомлення плану роботи на сьогоднішній урок.

Привітання вчителя,організація робочих місць.

2.Перевірка домашнього завдання. Фізичний диктант.

Зачитує запитання у порядку черги по варіантам( 2 в).



Зачитує відповіді по варіантам.

Письмово відповідають на запитання. Взаємоперевірка, виставляють оцінки.

3.Мотивація навчальної діяльності.

Вступне слово вчителя:друзі,на попередньому уроці ви ознайомилися з приладами,які являються накопичувачами електричної енергії – конденса –

торами, їх характеристикою – електроємністю. Сьогодні ви поз –

найомитесь з одним із видів кон – денсаторів – плоским конденсато –ром,формулою його електроєм – ності;з паралельним і послідовним з’єднанням плоских конденсаторів, характеристиками цих з ‘єднань.


Слухають вчителя.

Формулюють цілі уроку.

4.Вивчення нового матеріалу.

1)Поняття плоского конденсатора:

Це система, що складається з двох плоских паралельних пластин, заря –джених рівними за модулем зарядами протилежного знака, роз – ділених шаром діелектрика.

Виведемо формулу для розрахунку електроємності плоского конденсатора:за означенням С=q/U,

Враховуючи ,що U=Е х d або Е=U/d та

Е=q/Е0Е х S, получаємо С=Е0ЕхS/d

Де Е0=8,85х10-12Ф/м. Е=1 (у повітрі)

Конденсатори можуть з’єднуватись між собою, утворюючи батареї конденсаторів.

2)З’єднання конденсаторів.

Послідовне:(розгл. табл. або мал.на дошці).

q1=q2=q; U1=q/C1 i U2=q/C2

U=U1+U2 ;C=q/U1+U2 або 1/С= 1/С1+1/С2

Паралельне :U1=U2=U;

q1=C1U I q2=C2U ;C=q1+q2/U або

С=С12

Приймають участь у бесіді. Спостерігають за дослідами,роблять висновки.







Роблять записи і малюнки в зошиті.

5.Використання отриманих знань. Розвязок задач.

Запитання до класу:

1.Від чого залежить ємність плоского конденсатора?

2.Які характеристики має послідовне з’єднання конденсаторів? За якою формулою знаходиться електроємність?

3.Які характеристики має паралель –не зєднання? За якою формулою знаходиться електроємність?

Задача №1.

Визначити ємність плоского парафінового конденсатора,якщо площа пластин 10см2,відстань між ними 10-4 м,а діелектрична проникність парафіну 2.

Задача №2.

Конденсатори ємностями 3мкФ і 6мкФ з’єднані послідовно. Різниця потенціалів між крайніми точками з’єднання 90 В.Визначити заряд і різницю потенціалів кожного конденсатора.

Задача №3.

Конденсатор ємністю 10мкФ і напругою 127 В з’єднують парале -льно з конденсатором ємністю 5мкФ і напругою 220 В.Визначити електроємність батареї і різницю потенціалів між крайніми точками з’єднання.

Відповідають на запитання.

















Першу задачу розв’язують самостійно.



Другу і третю – на дошці з допомогою вчителя.

Підбиття підсумків уроку.Рефлексія.

Вчитель оголошує і виставляє в журнал тільки позитивні оцінки за фізичний диктант, вказує на прогалини в знаннях і над чим ще треба попрацювати.

Закінчити речення:

Сьогодні на уроці я взнав . . .

Сьогодні на уроці я повторив . . .

Домашнє завдання.

Вивч. пар.

Розв’яз. Зад.№№

Пояснення вчителя.

Запис у щоденники.




Конденсатор

Принес я конденсатор, который разрядил

И искра проскочила и треск как выстрел был!

Всего лишь две пластины,

Меж ними есть слюда,

И емкость увеличить вы сможете всегда!

Возьмите фотовспышку, там емкость и заряд,

И сделать фотоснимки вы сможете подряд!

Львовский М.Б.

Фізичний диктант. ( І в)

1.Речовини,які проводять електричний струм –це. . .

2.Чи існує ел. поле в середині провідника?

3.Конденсатор –це. . .

4.В чому вимірюється різниця потенціалів?

5.Електроємність конденсатора – це. . .

6.В чому вимірюється електроємність конденсатора?






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Физика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс.
Урок соответствует ФГОС

Автор: Кармазина Ольга Михайловна

Дата: 26.11.2015

Номер свидетельства: 258721


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства