kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Розробка уроку : Електричні явища. Електризація тіл. Електричний заряд. Два роди електричних зарядів.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Урок №30 Електричні явища. Електризація тіл. Електричний заряд. Два роди електричних зарядів.

Мета.

-Ознайомити учнів із електричними явищами, дати їм початкові поняття з електризації тіл, різновидів зарядів.

 -Розглянути принцип дії електроскопа.

-Продовжити розвивати уміння учнів спілку­йтеся, працювати в групах; відпрацювання норм поведінки в суспільстві.

 

Технічні засоби

Нові поняття

1. проектор

2. Екран

3. Флеш-анімації

4. Презентація Електричні явища.

сутність електризації, поняття електричного заряду, взаємодії заряджених тіл.

Демонстрації.

 

Обладнання

  1. Електризація різних тіл.
  2. Два роди електричних зарядів.

3.Взаємодія наелектризованих тіл.

  4.Електричний заряд

  5.Будова і принцип дії електроскопа

 

1.Електрофорна машина.

2. Набір султанчиків.

3.Електроскоп.

4.Ебонітова та скляна паличка.

ХІД УРОКУ

Час

Метод навчання

Зміст роботи

Наглядні засобі

1 хв

Бесіда

1.Організація класу

 

 

2 хв

Бесіда

2.Вступне слово вчителя

 

15 хв

Бесіда

3.Вивчення нового матеріалу

 

 

 

3.1Фізичний експеримент

Фізичний експеримент з електризацією ебонітової палички (разом з учителем експеримент проводять учні)

 

Ебонітова та скляна паличка, хутро і папір

 

3.2.  Фізичний експеримент

 Експериментальне підтвердження 2-х видів зарядів та взаємодія зарядів.

Електрофорна машина, султанчики.

 

3.3Фізичний експеримент

 Будова та принцип дії електроско­па.

 

Електроскоп, ебонітова та скляна паличка, хутро і папір

5 хв

Пояснення учителя

Презентація-підсумок дослідів.

Презентація

 

 

4.Закріплення нового матеріалу.

 

 

5 хв

Робота в групах

4.1. Робота по опорному конспекту.

 

6 хв

Роботу по колу

4.1 Виконання вправ у робочому зошиті

 

5 хв

Самостійна робота.

4.3.Тести

 

3 хв

Бесіда

4.4 Узагальнення знань за допомогою флеш-анімації

 

2 хв

бесіда

5.Підсумки уроку.

 

1 хв

 

6.Домашнє завдання.

 

 

Час

Структурний елемент уроку

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

Критерії особистісно-орієнтованого підходу кожного етапу

 

 

організаційний момент

1. Стимулювання діяльності учнів, забезпечення загальної готовності класу, забезпечення своєчасного початку уроку.

1. Концентрація уваги на навчальній діяльності

Створення позитивного емоційного настрою на роботу учнів під час уроку.

 

 

Оголошення теми уроку і мотивація на вивчення нової теми

Учитель пропонує учням деякі твердження, що мають відношення до досліджуваної теми.

Учні намагаються визначити тему уроку, аналізуючи інформацію, запропоновану вчителем, розширюють свої знання про прояви у природі явищ, які їм належить вивчити

Розвиток пізнавального інтересу до предмета, мотивація на вивчення нового матеріалу, активізація розумової діяльності учнів

 

 

Вивчення нового матеріалу

Учитель проводить демонстраційні експеременти з теми

Учні намагаються їх пояснити.

Розвиток експериментальних умінь, умінь аналізувати результати досвіду, аналізувати й узагальнювати інформацію

 

 

Пояснення учителя

Презентація-підсумок дослідів. Учитель організовує обговорення учнями, пропонуючи їм визначити ключову навчальну інформацію

Учні виділяють головні змістові лінії уроку

Розвивається здатність аналізувати навчальну інформацію, виділяти головне, скорочувати інформацію без втрати сенсу

 

 

Закріплення нового матеріалу.

 

Учитель організовує обговорення учнями, опорного конспекту.

Учні  працюють в групах, відповідають один одному на питання після опорного конспекта.

Розвивається здатність аналізувати навчальну інформацію, виділяти головне.

 

 

 

Учитель організовує  виконання учнями вправ по колу.

Учні  працюють з тестовими завданнями по колу

 

Стимулювання учнів до висловлювань, відсутність у них страху помилитися чи дати неправильну відповідь, самооцінювання своїх знань

 

 

Самостійна робота.

Учитель організовує роботу учнів за рішенням якісних задач, використовуючи тренувальний тест у робочому зошиті.

Учні вчаться аналізувати умову задачі і знаходити потрібну відповідь, використовуючи знання теорії.

Стимулювання учнів до висловлювань, відсутність у них страху помилитися чи дати неправильну відповідь, самооцінювання своїх знань

 

 

Оцінювання знань учнів

Учитель пропонує учням виконати тестові завдання самостійно, забезпечує самостійність виконання тестів

Учні згадують вивчений матеріал, відповідають на питання тесту, оцінюють свої знання

Розвивається здатність використовувати знання теорії в нестандартній ситуації, виявлення проділу в знаннях

 

 

Підведення підсумків уроку

Узагальнення знань за допомогою флеш-анімації Учитель пропонує учням якісно оцінити роботу кожного учасника уроку

Учні оцінюють, що вони особисто для себе почерпнули на уроці, які вміння та навички придбали

Розвивається вміння адекватно оцінювати свій внесок при роботі у групах, способи організації навчальної діяльності

 

 

Організація роботи вдома

Учитель виділяє для вивчення та відпрацювання будинку той матеріал, який розбирався на уроці, визначає відомі прийоми роботи учнів, якими вони будуть користуватися, виділяє обсяг роботи, обов'язковий для кожного учня.

Учні отримують інструктаж з виконання домашнього завдання, усвідомлюють мету виконаної домашньої роботи, роблять запис в щоденник.

У д.з. називається не тільки тема і обсяг домашнього завдання, але і пояснюється як раціонально організувати свою навчальну діяльність під час виконання домашнього завдання.

 

  1. Організаційний момент.
  2. Оголошення теми уроку і мотивація на вивчення нового матеріалу.

На морських узбережжях Греції, Прибалтики інших країнах люди досить часто знаходили прозорі камінці, які містили в собі рештки різних комах. Як згодом з’ясувалося, це була скам’яніла смола хвойних порід дерев, що росли там багато тисяч років тому. Сьогодні ми називаємо цю смолу – бурштином (рос. янтарь).  Ці камінці чудово горіли і піддавалися обробці нескладним інструментом. Інколи море настільки багато виносило їх на берег, що їх використовували як паливо. Давньогрецький філософ Фалес Мілетьський свідчить, що в Греції з бурштину виготовляли інструменти для ткацьких верстатів. Працюючи з вовною, ткалі помічали, що при тривалій роботі до бурштинових деталей налипає дуже багато ворсинок із вовни та інструмент доводиться досить часто очищати. Грецькою мовою бурштин – ?λεκτρον «електрон». 

 

Бурштинові властивості згодом були відкриті у багатьох речовин і відповідно до назви, вони отримали назву електричних властивостей. Придворний лікар королеви Єлізавєти Уїльям Гілберт спостерігав існування цих властивостей в алмазу, опалу, карборунду та інших дорогоцінних каменів і назвав їх «електричними мінералами». Такі властивості сьогодні ми щоденно бачимо у предметів які входять до нашого вжитку – гребінця, кулькової ручки, одягу; інколи навіть наші хатні улюбленці коти та собаки демонструють прояви цих властивостей у предметів з якими вони контактують. Набуття таких властивостей предметами називають електризацією. Поява цих властивостей за рахунок тертя називається трибоелектризацією (трибо-«розтираю»). У процесі трибоелектризації обов’язково приймають участь два предмети.

 Тема уроку: Електричні явища. Електризація тіл. Електричний заряд. Два роди електричних зарядів.

 

3.Вивчення нового матеріалу.

 

Фізичний експеримент з електризацією ебонітової палички (разом з учителем експеримент проводять учні)

 

 

 

Фізичний експеримент з електризацією скляної  палички

 

Експериментальне підтвердження 2-х видів зарядів та взаємодія зарядів.

 

 

Будова та принцип дії електроско­па.

 

 

 

 

 

 

 Презентація як підсумок дослідів.

4.Закріплення нового матеріалу.

 

4.1. Робота по опорному конспекту.

1) Учитель ще раз розповідає новий матеріал за опорним конспектом.

2) Щадящє фронтальне опитування.

Перший варіант відповідає другому на питання 1,3,5,7,9 після опорного конспекту,

А другий- першому на питання 2,4,6,8,10.

 

 

 

 

 

 

4.2 Виконання вправ у робочому зошиті

 

4.3.Самостійна робота.

 

 

4.4 Узагальнення знань за допомогою флеш-анімації

5.Підсумки уроку.

6.Домашнє завдання.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Розробка уроку : Електричні явища. Електризація тіл. Електричний заряд. Два роди електричних зарядів. »

Урок №30 Електричні явища. Електризація тіл. Електричний заряд. Два роди електричних зарядів.

Мета.

-Ознайомити учнів із електричними явищами, дати їм початкові поняття з електризації тіл, різновидів зарядів.

-Розглянути принцип дії електроскопа.

-Продовжити розвивати уміння учнів спілку­йтеся, працювати в групах; відпрацювання норм поведінки в суспільстві.


Технічні засоби

Нові поняття

1. проектор

2. Екран

3. Флеш-анімації

4. Презентація Електричні явища.

сутність електризації, поняття електричного заряду, взаємодії заряджених тіл.

Демонстрації.


Обладнання

  1. Електризація різних тіл.

  2. Два роди електричних зарядів.

3.Взаємодія наелектризованих тіл.

4.Електричний заряд

5.Будова і принцип дії електроскопа


1.Електрофорна машина.

2. Набір султанчиків.

3.Електроскоп.

4.Ебонітова та скляна паличка.

ХІД УРОКУ

Час

Метод навчання

Зміст роботи

Наглядні засобі

1 хв

Бесіда

1.Організація класу



2 хв

Бесіда

2.Вступне слово вчителя


15 хв

Бесіда

3.Вивчення нового матеріалу




3.1Фізичний експеримент

Фізичний експеримент з електризацією ебонітової палички (разом з учителем експеримент проводять учні)


Ебонітова та скляна паличка, хутро і папір


3.2. Фізичний експеримент

Експериментальне підтвердження 2-х видів зарядів та взаємодія зарядів.

Електрофорна машина, султанчики.


3.3Фізичний експеримент

Будова та принцип дії електроско­па.


Електроскоп, ебонітова та скляна паличка, хутро і папір

5 хв

Пояснення учителя

Презентація-підсумок дослідів.

Презентація



4.Закріплення нового матеріалу.



5 хв

Робота в групах

4.1. Робота по опорному конспекту.


6 хв

Роботу по колу

4.1 Виконання вправ у робочому зошиті


5 хв

Самостійна робота.

4.3.Тести


3 хв

Бесіда

4.4 Узагальнення знань за допомогою флеш-анімації


2 хв

бесіда

5.Підсумки уроку.


1 хв


6.Домашнє завдання.




Час

Структурний елемент уроку

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

Критерії особистісно-орієнтованого підходу кожного етапу



організаційний момент

1. Стимулювання діяльності учнів, забезпечення загальної готовності класу, забезпечення своєчасного початку уроку.

1. Концентрація уваги на навчальній діяльності

Створення позитивного емоційного настрою на роботу учнів під час уроку.



Оголошення теми уроку і мотивація на вивчення нової теми

Учитель пропонує учням деякі твердження, що мають відношення до досліджуваної теми.

Учні намагаються визначити тему уроку, аналізуючи інформацію, запропоновану вчителем, розширюють свої знання про прояви у природі явищ, які їм належить вивчити

Розвиток пізнавального інтересу до предмета, мотивація на вивчення нового матеріалу, активізація розумової діяльності учнів



Вивчення нового матеріалу

Учитель проводить демонстраційні експеременти з теми

Учні намагаються їх пояснити.

Розвиток експериментальних умінь, умінь аналізувати результати досвіду, аналізувати й узагальнювати інформацію



Пояснення учителя

Презентація-підсумок дослідів. Учитель організовує обговорення учнями, пропонуючи їм визначити ключову навчальну інформацію

Учні виділяють головні змістові лінії уроку

Розвивається здатність аналізувати навчальну інформацію, виділяти головне, скорочувати інформацію без втрати сенсу



Закріплення нового матеріалу.


Учитель організовує обговорення учнями, опорного конспекту.

Учні працюють в групах, відповідають один одному на питання після опорного конспекта.

Розвивається здатність аналізувати навчальну інформацію, виділяти головне.




Учитель організовує виконання учнями вправ по колу.

Учні працюють з тестовими завданнями по колу


Стимулювання учнів до висловлювань, відсутність у них страху помилитися чи дати неправильну відповідь, самооцінювання своїх знань



Самостійна робота.

Учитель організовує роботу учнів за рішенням якісних задач, використовуючи тренувальний тест у робочому зошиті.

Учні вчаться аналізувати умову задачі і знаходити потрібну відповідь, використовуючи знання теорії.

Стимулювання учнів до висловлювань, відсутність у них страху помилитися чи дати неправильну відповідь, самооцінювання своїх знань



Оцінювання знань учнів

Учитель пропонує учням виконати тестові завдання самостійно, забезпечує самостійність виконання тестів

Учні згадують вивчений матеріал, відповідають на питання тесту, оцінюють свої знання

Розвивається здатність використовувати знання теорії в нестандартній ситуації, виявлення проділу в знаннях



Підведення підсумків уроку

Узагальнення знань за допомогою флеш-анімації Учитель пропонує учням якісно оцінити роботу кожного учасника уроку

Учні оцінюють, що вони особисто для себе почерпнули на уроці, які вміння та навички придбали

Розвивається вміння адекватно оцінювати свій внесок при роботі у групах, способи організації навчальної діяльності



Організація роботи вдома

Учитель виділяє для вивчення та відпрацювання будинку той матеріал, який розбирався на уроці, визначає відомі прийоми роботи учнів, якими вони будуть користуватися, виділяє обсяг роботи, обов'язковий для кожного учня.

Учні отримують інструктаж з виконання домашнього завдання, усвідомлюють мету виконаної домашньої роботи, роблять запис в щоденник.

У д.з. називається не тільки тема і обсяг домашнього завдання, але і пояснюється як раціонально організувати свою навчальну діяльність під час виконання домашнього завдання.



  1. Організаційний момент.

  2. Оголошення теми уроку і мотивація на вивчення нового матеріалу.

На морських узбережжях Греції, Прибалтики інших країнах люди досить часто знаходили прозорі камінці, які містили в собі рештки різних комах. Як згодом з’ясувалося, це була скам’яніла смола хвойних порід дерев, що росли там багато тисяч років тому. Сьогодні ми називаємо цю смолу – бурштином (рос. янтарь).  Ці камінці чудово горіли і піддавалися обробці нескладним інструментом. Інколи море настільки багато виносило їх на берег, що їх використовували як паливо. Давньогрецький філософ Фалес Мілетьський свідчить, що в Греції з бурштину виготовляли інструменти для ткацьких верстатів. Працюючи з вовною, ткалі помічали, що при тривалій роботі до бурштинових деталей налипає дуже багато ворсинок із вовни та інструмент доводиться досить часто очищати. Грецькою мовою бурштин – ήλεκτρον «електрон». 

Бурштинові властивості згодом були відкриті у багатьох речовин і відповідно до назви, вони отримали назву електричних властивостей. Придворний лікар королеви Єлізавєти Уїльям Гілберт спостерігав існування цих властивостей в алмазу, опалу, карборунду та інших дорогоцінних каменів і назвав їх «електричними мінералами». Такі властивості сьогодні ми щоденно бачимо у предметів які входять до нашого вжитку – гребінця, кулькової ручки, одягу; інколи навіть наші хатні улюбленці коти та собаки демонструють прояви цих властивостей у предметів з якими вони контактують. Набуття таких властивостей предметами називають електризацією. Поява цих властивостей за рахунок тертя називається трибоелектризацією (трибо-«розтираю»). У процесі трибоелектризації обов’язково приймають участь два предмети.

Тема уроку: Електричні явища. Електризація тіл. Електричний заряд. Два роди електричних зарядів.



3.Вивчення нового матеріалу.



Фізичний експеримент з електризацією ебонітової палички (разом з учителем експеримент проводять учні)





Фізичний експеримент з електризацією скляної палички

Експериментальне підтвердження 2-х видів зарядів та взаємодія зарядів.

Будова та принцип дії електроско­па.









Презентація як підсумок дослідів.

4.Закріплення нового матеріалу.



4.1. Робота по опорному конспекту.

1) Учитель ще раз розповідає новий матеріал за опорним конспектом.

2) Щадящє фронтальне опитування.

Перший варіант відповідає другому на питання 1,3,5,7,9 після опорного конспекту,

А другий- першому на питання 2,4,6,8,10.











4.2 Виконання вправ у робочому зошиті

4.3.Самостійна робота.



4.4 Узагальнення знань за допомогою флеш-анімації

5.Підсумки уроку.

6.Домашнє завдання.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Физика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс

Автор: Мельникова Тетяна Володимирівна

Дата: 16.12.2014

Номер свидетельства: 144631


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства