kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Реактивти козгалыс

Нажмите, чтобы узнать подробности

Реактивти козагалыс туралы магулмат жане гарыш айлагындагы зымыраннын ушуы.  Зымыраннын болшектери жайында

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Реактивти козгалыс»

Физика

Мектеп: "Пенжім орта мектебі" КММ

Күні:

Мұғалімнің есімі: Сеиткасимова Айсулу

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Реактивті қозғалыс

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Импульс заңын еске түсіреді, реактивті қозғалыс туралы ұғымды түсінеді. Реактивті қозғалысқа жататын мысалдар арқылы пайдасы мен зиянын біледі.

Сабақ мақсаттары

барлық оқушылар:

  • Реактивті қозғалыс ұғымын түсінеді

Оқушылардың басым көпшілігі:

  • Реактивті қозғалыс туралы ұғымның пайда болуы мен қай ғалымдардың үлесі бар екенін түсінеді

Кейбір оқушылар:

  • Реактивті қозғалысқа нелер жататынын анықайды .

Алдыңғы оқу

Дене импульсі, импульс заңдары

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар,ескертпелерді жазыңыз


Ресурстар


Басталуы

5 мин

1. Ұйымдастыру кезеңі

 



1. Амандасу

2. Түгендеу

3. Сыныпта психологиялық ахуал турдыру

4. Топқа бөлу

5. Үй тапсырмасын сұрау

Ортасы

32 мин


Мына кестені толтыра отырып сабақтың мазмұны бойынша қорытынды шығар.

Импульстің сақталу заңы мен рективті қозғалыс арасындағы байланыс.

Реактивті қоғалыс және осыған өмірден мысалдар келтіру

Рективті қозғалыс жылдамдығының шамаларға байланысы





«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы жұптық жұмыс

18- жаттығу№ 1, №2 есептер


Топтық жұмыс.

Сынып екі топқа бөлініп, келесі тапсырманы орындайды. «Суретпен жұмыс»

Мәселе екі топқа ортақ сурет беріледі және сол берілген суреттегінің пайдасы мен зияны туралы айтылады

І топ.









Суреттегі зымыранның пайдасын

айту










ІІ топ. Суреттегі зымыранның зияны туралы айту

Кесте











Оқулық, қосымша берілген сурет

Аяқталуы

8 мин

Қорытындылау

Бағалау (өзара бағалау)

Үйге тапсырма беру .

  1. §21. Реактивті қозғалыс туралы мысалдарымен түсініп оқып келеді

  2. 2. Оқулықтағы 18 – жаттығу, №3

Өзара бағалайды

Үйге берілгн тапсырманы жазады


Қосымша ақпарат 

Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы түрлендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау-оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтарға байланыс

  • Жеке жұмыс жасау

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім ба?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.



Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? 

 















































Физика

Мектеп: "Пенжім орта мектебі" КММ

Күні: 07.11.2017

Мұғалімнің есімі: Сеиткасимова Айсулу

Сынып: 10А

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

§ 4.2. Молекулалардың массасы мен өлшемі.

§ 4.3. Молекулалардың өзара әрекеттесу күштері.

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Молекулалардың массасы мен өлшемі, молекулалардың өзара әрекеттесу күштері жайлы мағлұмат беріледі.

Молекулалардың массасы мен өлшемінің формулаларын есептер шығаруда қолдана білуге үйренеді.


Сабақ мақсаттары

барлық оқушылар:

  • Молекулалардың массасы мен өлшемі, молекулалардың өзара әрекеттесу күштері жайлы түсінеді

Оқушылардың басым көпшілігі:

  • Авагадро саны мен мольдік масса туралы түсінеді

Кейбір оқушылар:

  • Молекулалардың массасы мен өлшемінің формулаларын есеп шығаруда қолдана білуге үйренеді

Алдыңғы оқу

МКТ - ның негізгі қағидалары және оның тәжірибелік дәлелдемелері

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар,ескертпелерді жазыңыз


Ресурстар


Басталуы

5 мин

1. Ұйымдастыру кезеңі

 



1. Амандасу

2. Түгендеу

3. Сыныпта психологиялық ахуал турдыру

4. Топқа бөлу

5. Үй тапсырмасын сұрау

Ортасы

32 мин


Мына кестені толтыра отырып сабақтың мазмұны бойынша қорытынды шығар.

Молекулалардың массасы мен өлшемі

Молекулалардың өзара әрекеттесу күштері

Газ тәрізді, сұйық және қатты денелердің құрылымдары





Жеке жұмыс (берілген сұрақтарға жауап береді)

  1. 1 моль дегеніміз не?

  2. Массасы 6 кг мыс кесекте қанша зат мөлшері бар?

3) Сутегі мен оттегінің молекулаларының өлшемдері мен массаларын салыстыр?

4)Молекулалардың өлшемдері мен массасын күнделікті өмірде не үшін қолданамыз?

5)Молекулалардың потенциалдық энергияларын салыстыру арқылы зат күйлерін қалай анықтаймыз ?

Топтық жұмыс.

Сынып екі топқа бөлініп, келесі тапсырманы орындайды. Берілген формулаларды түсіндіреді

1) Мr=m0/1/12m0c 2) M=m0NA m=Mν 3) n= N/V

Берілген cуреттерді түсіндіреді

І топ.









ІІтоп.







Кесте











Оқулық, қосымша берілген сурет

Аяқталуы

8 мин

Қорытындылау

Бағалау (өзара бағалау)

Үйге тапсырма беру .

  1. §21. Реактивті қозғалыс туралы мысалдарымен түсініп оқып келеді

  2. 2. Оқулықтағы 18 – жаттығу, №3

Өзара бағалайды

Үйге берілгн тапсырманы жазады


Қосымша ақпарат 

Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы түрлендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау-оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтарға байланыс

  • Жеке жұмыс жасау

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім ба?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.



Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? 

 

Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары Токтарбекова Г.К.
































































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Физика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 9 класс

Скачать
Реактивти козгалыс

Автор: Сеиткасимова Айсулу Жарылгаповна

Дата: 17.01.2018

Номер свидетельства: 450473


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства