Просмотр содержимого документа
«О?ыту ?шін ба?алау ж?не о?уды ба?алау»
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
Қазығұрт ауданы. “Қаржан ” ЖОМ.
Физика пәні мұғалімі Қарынбаева Жамила Елікбайқызы
Өтілген тақырыпқа есептер шығару
Қайнау. Меншікті булану жылуы
Ауаның ылғалдылығы
Қаныққан және қанықпаған булар
Бағалаудағы мақсат:
Оқытуды қиын-ын анықтау
Кері байланыс.
Уәж.
Болжау, сұрыптау
Стандарт-ды бақылау, орындау.
Оқыту бағдар-ның мазмұнын, оқыту стилін бақылау.
Бағалаудың түрлері:
Оқыту үшін бағалау (формативті ).Оқушылардың оқуына ықпал етуге арналған оқудың бөлігі ретінде бағалауды қолдану.
2. Оқуды бағалау (жиынтық).Оқушының қазіргі уақытта не оқып білгенін жинақтау.
МАҚСАТЫМ:Оқушының білімі мен дағдыларын бағалау, оқытылуда қиындықтарды анықтау, формативті бағалау арқылы оқушының белсенділігін көтеру, жетістікке жеткендігін көрсететін кері байланыс орнату.
Оқытуды бағалау -табысты оқытудың кепілі
Мұғалім мен оқушы
САБАҚ БАРЫСЫНДА
Сұрақтың дұрыс қойылуын назарда ұстадым;
Оқушылармен бірге тапсырмаға критерийлер белгіледім;
Сыныптасын және өзін – өзі бағалауға мүмкіндік бердім;
Кері байланыс жасадым.
Сабақта пайдаланылған
әдіс-тәсілдер
Келтірілген дәлелдемелер
Формативті бағалау
Жұптық бағалау
Топтық бағалау
Өзін-өзі бағалау
Критериалды бағалау
Жиынтық баға
Қара жәшік
Сұрақтың дұрыс
Оқушымен бірге
қойылуы
критерийлерді талдау
Сыныптасын және
өзін-өзі бағалау
Кері байланысты
қамтамасыз ету
Оқыту мен оқудағы бірлескен іс-әрекеттің нәтижесі
Сәттілігі:
Сәтсіздігі:
Топтағы оқушылардың өздерін жоғары бағалауы және бағалау критерийлерін түсінбеуі
Бағалау
Талқылайды, өз пікірін
айтады, кері байланыс орнайды
Жинақтау
Ойларын жинақтайды
Талдау
Орындайды, талқылайды
Алдағы уақытта:
Оқыту мен оқу үдерісін жақсартуда мұғалімнің кәсіби дағдысын дамытаотырып,тәжірибесінеөзгеріс енгізуге ықпалету.