Просмотр содержимого документа
«Механикалы? энергия.Энергияны? са?талу за?ы »
Сабақтың тақырыбы: Механикалық энергия.Энергияның сақталу заңы
Сабақтың мақсаты:Оқушылардың максималды санымен жаңа тақырыпты сапалы меңгеруге жету. ББД бойынша борыш деңгейін анықтау.Тақырыпты түсінуде кемшіліктерді анықтау және жою. Жетістікке жеткен адам көрсеткіші ретінде,пәнді сапалы меңгеруге қызығушылығық таныту және ынталандыру.
Сабақтың міндеті: технологиялық картаның регламентінің орындалуы.
Күтілетін нәтиже:алға қойылған мақсатқа жету.
Көрнекілік: ОӘЖӘ сызбасы,ТКШ,АКШ,ЖКШ тапсырмалары
1 сабақ-«Алгоритм»картасы бойыншы сабақ
Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылардың сабаққа дайындығын қадағалау.
Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
1 цикл «Байқау»
ОӘЖӘ сызбасы бойынша бірінші түсіндіру
«Оқушылардың субьективті тәжірибесін өзектендіру»
Қабылдауды ұйымдастыру
Тапсырмалады орындау.Оқушылар бірдей шапалақ ұрады.
«Байқау» сөзін дәптерге жазады.
Үш тапсырма алады: ТКШ-АКШ-ЖКШ Жұмыстың аяқталу уақыты 5+30.
Жұмыс аяқталған соң оқушылар дәптерлерін алмастырады.
«Қолдағы қалапсап-бұл қателік» бұйрығы беріледі.
Орындау сапасы әрбір деңгейде жеке анықталады. ТКШ- ,АКШ- ;ЖКШ- ;
2 цикл «Бекіту»
ОӘЖӘ сызбасы бойынша екінші түсіндіру
«Оқушылардың субьективті тәжірибесін өзектендіру»
Қабылдауды ұйымдастыру
Тапсырмалады орындау.Оқушылар бірдей шапалақ ұрады.
«Бекіту» сөзін дәптерге жазады.
Үш тапсырма алады: ТКШ-АКШ-ЖКШ
Үш тапсырма «Егер-онда» сызбасы бойынша. Жұмыстың аяқталу уақыты 5+30.
Жұмыс аяқталған соң оқушылар дәптерлерін алмастырады.
«Қолдағы қалапсап-бұл қателік» бұйрығы беріледі.
Орындау сапасы әрбір деңгейде жеке анықталады. ТКШ- ,АКШ- ;ЖКШ-
3 цикл «Жады»
ОӘЖӘ сызбасы бойынша үшінші түсіндіру
«Оқушылардың субьективті тәжірибесін өзектендіру»
Қабылдауды ұйымдастыру
Тапсырмалады орындау.Оқушылар бірдей шапалақ ұрады.
«Есте сақтау» сөзін дәптерге жазады.
Үш тапсырма алады: ТКШ-АКШ-ЖКШ
Үш тапсырма «Егер-онда» сызбасы бойынша. Жұмыстың аяқталу уақыты 5+30.
Жұмыс аяқталған соң оқушылар дәптерлерін алмастырады.
«Қолдағы қалапсап-бұл қателік» бұйрығы беріледі.
Орындау сапасы әрбір деңгейде жеке анықталады. ТКШ- ,АКШ- ;ЖКШ-
Түйсіну
1.Сыныпқа байланысты ОӘЖӘ сызбасы мен материалды меңгеру деңгейі тексеріледі.
2. «Биоинтернет» картасымен жұмыс жасау бойынша сарапшылар тобы анықталынады.
Үйге тапсырма: 13-14-17- жаттығулар
7 сынып 1-сағат
Сабақтың тақырыбы: Қысым.Паскаль заңы.Газ қысымы.
Сабақтың мақсаты:Оқытылатын тақырып бойынша Б.Б.Д қалыптасуына және меңгеруге жеткізуде оқушылардың 63 пайыз талап ететін нормтивті сапаға жеткізу. Жетістікке жеткен адам көрсеткіші ретінде,пәнді сапалы меңгеруге қызығушылығық таныту және ынталандыру.
Сабақтың міндеті: технологиялық картаның регламентінің орындалуы.
Күтілетін нәтиже:алға қойылған мақсатқа жету.
Көрнекілік: ОӘЖӘ сызбасы,ТКШ,АКШ,ЖКШ тапсырмалары
3 сабақ-«Жаттықтырғыш»картасы бойыншы сабақ
Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылардың сабаққа дайындығын қадағалау.
Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
Үйге берілген тапсырманы тексеру
1 цикл «жеткші білімдері мен іс әрекет тәсілдерін өзектелендіру»
Үш тапсырма алады: ТКШ-АКШ-ЖКШ Жұмыстың аяқталу уақыты 5+30.
Жұмыс аяқталған соң оқушылар дәптерлерін алмастырады.
«Қолдағы қалапсап-бұл қателік» бұйрығы беріледі.
Орындау сапасы әрбір деңгейде жеке анықталады. ТКШ- ,АКШ- ;ЖКШ- ;
Тексеру регламенті «Алгоритм» картасындай жүргізіледі.
Карта бойынша сыныптың орналасу ережесі
«Альфа» тобы әрбір қатардың бірінші нұсқасында отырады.Олар бір-бірден әрбір партада отырады. «Бетта» тобы әрбір қатардың екінші нұсқасында отырады. «Гамма» тобы қалған орындарда отырады.
Әрбір топ тапсырмаларының орындалуын бақылау үшін алты сарапшы бекітіледі.
Ұқсас және жаңа жағдаяттарда білімді өз бетінше қолдану
«Бетта» тобы және «Гамма» топтарының оқушылары күрделік шегі бойынша 10 тапсыр-мадан алады. «Альфа» тобына 30 тапсырма алып,уақыттың нормативінің шектеуінсіз жұмыс жасайды.
Жұмыс аяқталу тек «Бетта» тобы және «Гамма» топтары үшін 5+30 формуласы бойынша
Бақылау және өздік бақылау
Жұмыс аяқталған соң оқушылар дәптерлерін алмастырады.
«Қолдағы қалапсап-бұл қателік» бұйрығы беріледі.
«Бетта» тобы және «Гамма» топтарының оқушыларының тапсырмалары тексеріледі
Орындау сапасы әрбір деңгейде жеке анықталады. ТКШ- ,АКШ- ;ЖКШ- ;
Тексеру регламенті «Алгоритм» картасындай жүргізіледі.
Тапсырма дұрыс болмаса төменгі деңгейге көшеді
Түйсіну
Мұғалім сарапшылардың көмегімен дөрекі сипатта қателерге назар аударып және оқушылардың топтан топқа ауысуын реттейді.
Топтан топқа ауысуы үлгерім бойынша жүзеге асырылады.
«Альфа» тобының оқушылары да сарапшының ойы бойынша тапсырманы шешу деңгейімен сәйкес келлмесе «Бетта» тобына көшеді.
Мотивация
Мұғалім оқушылардың жұмысының әсерлігін анықтайды және оқушылардың жетістіктеріне сүйене отырып оқытылған тақырып аяқталады.
Үйге тапсырма: «Бетта» тобы және «Гамма» топтарына 13-14-17- жаттығулар.