Урок изучения нового материала с использованием ИКТ. В архиве представлены три документа: план проведения урока (конспект), две обучающих программы, которые помогут продемонстрировать взаимодействие тел с разными массами; сформулировать понятие массы, инертности, силы , ввести единицы массы, силы.
Просмотр содержимого документа
«№14»
Тема. Маса. Сила. Графічне зображення сили.
Мета: формування у учнів знань про силу як про векторну величину; формування знань про масу як міру інертності тіла, поняття інертності – властивості тіл; навичок представляти сили графічно; розширення кругозору; виховання культури поведінки, фізично – математичного мовлення.
Хід уроку.
Організаційні хвилини.
Активізація знань учнів.
Збірник «Питання, задачі, тести» І.М. Гельфгата, Л.Е. Генденштейна 8 клас
№ 7.8 + пит. Визначення взаємодії.
№7.6 + пит. Результат взаємодії.
№7.5 + пит. Що називається інерцією?
№7.10 + пит. Результат взаємодії.
Вивчення нового матеріалу.
Демонстрація «маса», «Сила»
Про тіло, яке повільніше змінює свою швидкість говорять, що воно більш інертніше
(гальмування навантаженого і порожнього автомобіля).
Інертність – властивість тіла, яка полягає в тому, що для зміни його швидкості під час взаємодії з іншим тілом потрібний певний час.
Маса тіла – ф.в. – міра інертності тіла.
Виміряють масу терезами.
СІ – 1КГ
Сила –ф.в., яка є мірою взаємодії тіл і є причиною зміни швидкостей тіл або деформації вз – х тіл.
Результат дії сили залежить:
Від значення прикладеної сили;
Від точки прикладання сили;
Від напрямку дії сили.
Сила характеризується величиною ( чис. Зн., модулем) і напрямком.
Сила – векторна величина.
Д/З
§ 15,16,17, вчити, віп. На пит.
Закріплення н/м
7.11; 7.12;7.13