kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"М.Базарбаев атындағы №138 гимназия"

Нажмите, чтобы узнать подробности

7 сынып. Практикалық жұмыс: "Механикадағы күштер"

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"М.Базарбаев атындағы №138 гимназия"»

Алматы қаласы, Бостандық ауданы

«М. Базарбаев атындағы №138 гимназия КММ»

физика пәні мұғалімі

Динасилова Молдир Батырхановна

Күні: 18.01.2017

Пәні: Физика

Сыныбы: 7 «Б»

Сабақ №35

Мұғалімі: Динасилова М.

Сабақтың тақырыбы: Практикалық жұмыс: «Механикадағы күштер»


Сілтеме

Р.Башарұлы, Г.Байжасарова, У.Тоқбергенова, 7 сынып, оқулық

Мақсаты:

Білімділік: Оқушыларға механикадағы күштердің формуласын, өлшем бірлігін және диномометр құралы мен оның құрлысы туралы түсіндіру, есеп шығаруды үйрету;

Дамытушылық: Оқушылардың ой-өрісін, шығармашылық және логикалық ойын дамыту, есте сақтау, еске түсіру, сын тұрғысынан ойлау дағдыларын жетілдіру.

Тәрбиелік: Оқушыларды адамгершілікке, жауапкершілікке, өз бетімен жұмыс істеуге тәрбиелеу;


Күтілетін нәтиже:

Механикадағы күштердің қолдану қызметін, маңыздылығын түсінеді. Серпімділік күшімен ауырлық күшін анықтай алады.

Түсіндіру, талдау, сын тұрғысынан ойлау дағдылары қалыптасады.

Идеяларды ұсыну, өз идеясын сенімді түрде білдіру, постер қорғау, нәтижесінде оқушылардың оқу белсенділігі артады. Формативті бағалауды, өзін-өзі және сыныптасын объективті бағалауды үйренеді.

Сабақта қолданылатын материалдар:

Дидактикалық материалдар

Сабақтың

түрі:

Аралас сабақ, бастапқы жаңа білімді оқып үйрену және есте сақтау іс-әрекеттерінің тәсілдері

Қолданылатын әдістер:

Диалогтік оқыту. АКТ қолдану, талдау, дәләлдеу. Сұрақ -жауап әдісі. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. Сын тұрғысынан ойлауды үйрету.

Топтық,

жұптық жұмыс.

Тапсырма көздері

Оқулықпен, дәптермен, тақтамен жұмыс

Сабақтың барысы

І.Ұйымдастыру кезеңі

уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс- әрекеті

1 мин


Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Журнал толтыру.

Сабаққа қажетті құралдарды әзірлейді.

1-әрекет


2 мин

Психологиялық ахуалды қалыптастыру. Оқушылардан бүгінгі сабақта не күтетінін білу. Біз физика сабағымыздағы білімімізді көрсетейік. Ал олай болса, біздің көңіл күйіміз қандай? Жақсы көңіл күймен сабағымызды бастайық.







Өз ойлағандарын білдіреді.

2-әрекет


2 мин

Сынып үш топқа бөлініп, есеп шығару.

1 топ: Тартылыс тобы;

2 топ: Үйкеліс тобы;

3 топ: Серпімділік тобы


А) Рөлдерді бөліп алу.

Топ басшысы, тайм-кипер, баяндамашы, эксперт тобы

В) Топтың “Алтын ережесі”.

ІІ. Үй тапсырмасын еске түсіру, қайталау іс-әрекетінің тәсілдері.

3-әрекет


5 мин

Ашық сұрақтар қою:

  1. Біз өткен тарауда қандай тақырыптарды өттік? Бұл тақырыптарда қандай мәселелер қозғалды?

  2. Ауырлық, серпімділік пен үйкеліс күштерін тұжырымдаңдар?

Сұрақтарға жауап береді.

ІІІ. Жаңа білімді түсіндіру және іс-әрекет амалдары.

-Оқу материалының мазмұнын талдау, есеп шығару, формуларды пайдалану.

-еске сақтау іс-әрекетінің тәсілдерін қолдану.

4-әрекет

Қызығушылықты ояту


5 мин

Ой қозғау. Күнделікті өмірде «Күш» деген сөзді түсінесіңдер? (Мысалы, қолдың допқа, желдің қайық желкеніне, магниттің темірге, судың жүзгішке әрекеті туралы айтуға болады). Бүгінгі тақырыпта көптеген күштерге байланысты есептерді шығарамыз.

Оқушылар сұраққа жауап береді, бір-бірін толықтырады.

5-әрекет

Мағынаны тану

1-тапсырма

10 мин

  1. Ауырлық күші дегеніміз не?

  2. Серпімділік күшінің пайда болу себебін түсіндіріңдер?

  3. Деформация деп нені атайды?

  4. Дененің деформациясы қалай пайда болады?

  5. Пластикалық деформация деген не?

  6. Қандай деформация серпімді деп аталады?

  7. Үйкеліс күшінің бағыты қайда бағытталады?

Топ өзіне берген тапсырма бойынша постер құрады.

6-әрекет

2-тапсырма

2 мин

Механикадағы күштер бөліміне қатысты әр топқа карточкадан сұрақ беріледі.


Сұрақтарды жұппен талдап, жауап береді.


Үлестірмелі материалдар


  1. Резеңке таспаның қатаңдығы 7,2*10 4 Н/м. Егер таспаға 10 кН күш әрекет ететін болса, онда ол қандай шамаға созылады ?


  1. Массасы 70 кг шкафты орнынан жылжыту үшін қандай күш жұмсау қажет? Үйкеліс коэффициенті

  2. Алманың массасы 8 кг. Оған қандай ауырлық күші әрекет етеді? Жер планетасына қатысты.


  1. Денеге әрекет ететін ауырлық күші 10кН. Ол дененің массасы қандай?



  1. Денеге бір түзудің бойымен бір бағытта үш күш әсер етеді: F1=50H; F2=100H; F3=150H. Олардың теңәрекетті күші неге тең?



  1. Жүктің массасы 10 кг. Оған қандай ауырлық күші әрекет етеді?

7-әрекет


IV. Ой толғаныс

3 мин

Ауырлық, Серпімділік, Үйкеліс күштеріне қатысты немесе механикалық күштерге қатысты есептердің шығарылу жолын көрсету.

Сұрақтарды топта талдап, жауап береді. Басқа топтар толықтырады.

Сергіту сәті

3 мин

Механикалық күштер туралы жалпы шолу.

Сергіп, бой жазады.

7-әрекет


V. Бағалау


3 мин

Оқушылардың өзін-өзі және сыныптасын бағалауын бақылау.

Оқушылар формативті бағалайды.

7-әрекет

VI. Үй тапсырмасы

1 мин

«Механикадағы күштер»


Оқу, сұрақтарды талдау, ереже жаттау.

7-әрекет

VII. Рефлексия

3 мин

Не түсіндім?

Не үйрендім?

Өз пікірін білдіреді.






























Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Физика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс

Скачать
"М.Базарбаев атындағы №138 гимназия"

Автор: Динасилова Молдир Батырхановна

Дата: 19.01.2017

Номер свидетельства: 381338


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства