kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Кинематиканы? негізгі т?сініктері мен тендеулері. Кинематика формулалары. Еркін т?су.

Нажмите, чтобы узнать подробности

  1. Білімділік ма?саты: О?ушыларды? ?здеріні? білім-білігін пайдаланып ?ткен
    сыныптардарда?ы білімін еске т?сіру, білімін ?алыптастыру.

2.              Дамытушылы? ма?саты: О?ушыларды? кинематиканы? негізгі есебін шешуге
жатты?уын ж?зеге асыратын шараларды ?йымдастыру.

3.              Т?рбиелік ма?саты: О?у материалыны? е? негізгісін тандап алу?а, бар ?абілетін
д?рыс пайдаланып, жауапкершІлікпен ж?мыс жасау?а жатгы?тыру шаралырын жасау.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Кинематиканы? негізгі т?сініктері мен тендеулері. Кинематика формулалары. Еркін т?су.»

10а сынып №1 сабақ ____________________


Сабақтың тақырыбы: Кинематиканың негізгі түсініктері мен тендеулері. Кинематика формулалары. Еркін түсу.

Сабақтың мақсаты:

  1. Білімділік мақсаты: Оқушылардың өздерінің білім-білігін пайдаланып өткен
    сыныптардардағы білімін еске түсіру, білімін қалыптастыру.

  2. Дамытушылық мақсаты: Оқушылардың кинематиканың негізгі есебін шешуге
    жаттығуын жүзеге асыратын шараларды ұйымдастыру.

  3. Тәрбиелік мақсаты: Оқу материалының ең негізгісін тандап алуға, бар қабілетін
    дұрыс пайдаланып, жауапкершІлікпен жұмыс жасауға жатгықтыру шаралырын жасау.

Сабақтың түрі: Аралас сабак.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: І.Өткен сабак бойынша окушылардың білім-білігін, дағдысын

тексеру; 2.Жаңа тақырыпты баяндау; З.Сабақгы бекіту. Венн диаграммасын

қолдану.

Сабақтың көрнекіліктері: плакат «Кинематика», козғалыстағы денелер, секундомер, сызғыш немесе өлшеуіш лента.

Сабақтың барысы:

І. ДК. Ұйымдастыру кезеңі:

1. Сәлемдесу;

2. Оқушыларды түгендеу;

3. Сынып болмесінің тазалығын тексеру;

4. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру (жұмыс орны, отырыстары, сыртқы түрлері);

5. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

ІІ. ДК. Үй тапсырмасын тексеру, қайталау.

А) теориялық білімдерін тексеру.

Ә) практикалық тапсырмаларын тексеру.

Б) есептерін тексеру.

ІІІ.ДК Білімді жан-жақты тексеру./ ІV. ДК. Жаңа материалды қабылдауға әзірлік, мақсат қою.

V. ДК.Жаңа материалды меңгерту:

а) Сабақгың тақырыбымен танысып, мақсат, міндетін анықтау алдында физика пәні, материя, физикалық құбылыстар, физиканың негізгі бөлімдері туралы айта кеткен жөн. Механиканың негізгі есебі және оның шешу жолдары туралы қарапайым мысалдар келтіріп, плакат бойынша оқушылардың ой-пікірін анықгайтын қарапайым сұрақтар қоюға болады. Механика бөлімін зерттеуде ғылымда әйгілі әлем ғалымдары туралы, ғылыми еңбектері, мерзімі жайлы мағлұматтарды баяндауға болады. Бұл орайда физика кабинетіндегі ғалымдардың суреттерін пайдалануға болады.

б) Оқушылардың физикалық ұғымдарды – материя, зат, механикалық қозғалыс, санақ денесі, санақ жүйесі, қозғалыс траекториясы, физикалық шамалар: орын ауыстыру, жол, жылдамдық, удеу, уақыт, координата және оның физикалық формулаларының:

1. a=0, -const

x=x0+xt

y=y0+yt

2. a-const

x = 0x +axt

y = 0y +ayt

S1: S2: S3…=1:3:5


мағнасын ажыратуға жаттықтыру шараларын ұйымдастыру. Еркін түсудің ерекшелігін еске түсіру а =g = 9,8м/с2 ауырлық күш әсерінен болатын қозғалыс. Оқушылар өз бетінше  = 0 + g t формуларын жазып, мағнасын айтуы қажет. Тендеулерді пайдаланып, вертикаль жоғары лақтырылған дененің ұшу уақытын математикалық жолмен анықтауға болатынын айтып

өткен жөн жэне көтерілу биіктігі

VІ. ДК. Оқытылып отырған оқу материалын қабылдаудағы оқушы түсінігін тексеру.

Түсінігін бекіту үшін 9, 11, 12 беттердегі сұрақтарға оқушылардың жауабын ұйымдастыру және оқушылардың өзбетінше түзу сызықты козғалыс тақырыбына Венн диаграммасьін сызуына бағыт беру.


VІІ. ДК. Оқытылып отырған оқу материалын бекіту немесе дағдыландыру жұмыстарын жүргізу.

Есеп шығарту.

VIІI.ДК. Бағалау. Үй тапсырмасын беру: § 1.1; 1.2; 1.3; 1-жаттығу №1,2,3;

1.84 - 1.87 (Ж.Бақынов. Есептер жинағы)




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Физика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 10 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Кинематиканы? негізгі т?сініктері мен тендеулері. Кинематика формулалары. Еркін т?су.

Автор: Махмутова Багитжамал Сапаровна

Дата: 11.02.2016

Номер свидетельства: 292115


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства