kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

?айнау температурасыны? атмосфералы? ?ысым?а байланыстылы?ы

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?та  о?ытуды? жа?а технологиялы? ?діс- т?сілдері ке?інен ?олданылды. О?ушыларды? м??алімнен емес ?з бетімен, сыныптастарыны? к?мегімен білім алуына м?мкіндіктер ?арастырыл?ан. Электронды? о?улы?та?ы т?жірибе к?рсетіліп, о?ушыларды? сол т?жірибе н?тижесі туралы ойлары, пайымдаулары с?ралды. Б?л саба? барысында о?ушыларды? белсенділіктері жо?ары болды,?мірде осы ??былысты? ?р салада?ы ?олданылуы туралы о?ушылар ?з ойларын айтты.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«?айнау температурасыны? атмосфералы? ?ысым?а байланыстылы?ы »

Сабақ жоспары

Мұғалім: Жумабаева Жаныл Сынып: 8

Апта-4

Күні-4

18-сабақ

Сабақ тақырыбы

Қайнау температурасының атмосфералық қысымға байланыстылығы

Сабақтың мақсаты

Оқушылардың қайнау температурасының атмосфералық қысымға байланыстылығын теория және практика негізінде өз беттерімен және сыныптастарының көмегімен түсіндіре алуына жағдай жасау ,сыни тұрғыдан ойлау дағдыларын қалыптастыру

Сілтеме

Физика оқулығы,Атамұра,Деңгейлік тапсырмалар,Терлікбаев Ж.,интернет сайттары:

45 минут,Жанғозы физиктерді қолдау сайты,электрондық оқулық 8-сынып,

Күтілетін нәтижелер

Оқушылардың қайнау температурасының атмосфералық қысымға байланыстылығын молекула тұрғысынан түсіндіре алуы және өмірде қолданылуын білуі

Сабақ кезеңдері:


1 .А. Ойлан, топтас ,бөліс

2 .В. Ой қозғау

3. С.Джигсо әдісі

4. Д.Ортақ ойды ортаға сал

5. Е.Электрондық оқулықпен жұмыс

6. К.Семантикалық карта

7 .Ғ.Бірге ойлаймыз

8. G.Рефлексия. Стикер толтыру

Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары

Мұғалім және оқушы немен айналысады

1.Ұйымдастыру бөлімі .Кел, танысайық 2мин

2.А.Үй тапсырмасын тексеру.

а/Жылу құбылыстары бойынша топтарға бөлу .1 мин

ә/Ойлан ,топтас, бөліс . Бағалау- басбармақ

3.В.Ой қозғау.Экрандағы сурет бойынша және геологтың әңгімесі желісі бойынша жаңа сабақтың тақырыбын ашу 1 мин

Оқушылар өз идеяларын айтады.Мұғалім тыңдайды, мадақтайды.

4.Бейнесуреттер көрсетіледі.Проблемалық ситуация қойылады.3 мин.

Оқушылар проблеманы шешу үшін ойланады, өз болжамдарын айтады.

Мұғалім олардың әрқайсысының жауабын тыңдай отырып, оқушылардың

проблеманың дұрыс шешімін өздерінің табуына жағдай жасауы керек.

5.С.Джигсо әдісі 5 мин.

Тақырыпты қысқа бөліктерге бөліп,топтарға беру

Топта талқылайды.Ортақ шешімге келеді.

6.Д.Топ мүшесі оны постерде қорғайды. Басқа топтар сұрақтар қояды.5 мин. Бағалау-ауа райы.

7. Е.Электрондық оқулықтағы мәтінмен танысу. Мұғалім бағдары 5 мин.

8. К.Семантикалық карта ,жеке жұмыс

9. Ғ. Бірге ойлаймыз .Практикалық есептерді оқушы тобымен бірлесіп шығарады. 5мин.

10.G. Бағалау критерийлері бойынша әр оқушы өзін бағалайды. 5 мин

Тақтада ұпайларды бағаға айналдыру кестесі бойынша

оқушыларды бағалау.Кері байланыс – әр оқушы бүгінгі сабақ туралы стикер толтырады.3 мин







Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

1.Сәлемдесу.Жақсы психологиялық ахуал орнату.Танысу

2.Үй тапсырмасы бойынша топтық жұмыс,бағалау-ауа райы.


1.Сәлемдеседі.Әр оқушы өзінің атын сәйкес сын есіммен тіркестіріп айтады.

2.Үй тапсырмасы бойынша топтық жұмысқа ойланады,өз ойын айтады, басқалардың ойларын тыңдайды,салыстырады.

3.Экрандағы сурет бойынша әңгімелейді, ой қозғайды.


3. Оқушылар ойланады, өз пікірін айтады.Бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады.

4.Бейнесуреттер көрсетеді.Оның жауабын оқушылардан сұрайды.

5.Джигсо әдісі. Мұғалім оқушыларға бұл проблеманың шешімін, мәтінмен танысып алып,сосын айтуды ұсынады.Бағалау-мадақтау.

4.Оқушы проблеманы шешу үшін ойланады,болжамдарын айтады.

5. Оқушылар мәтінді оқиды, ойланады,өз ойын қасындағыларға айтады, олардың ойларын тыңдайды.



6. Ортақ пікірді ортаға постерге жазып,ортаға шығып айтуға нұсқау береді.Бағалау-басбармақ


7.Электрондық оқулықтағы мәтінмен таныстырады. Мұғалім жаңа информациямен толықтырады.

8. Қайнауды бейнелеу /сергіту сәті/


9.Семантикалық карта толтыруды ұсынады, Өзін-өзі бағалау парағы.


10. Бірге ойлаймыз, топтық практикалық тапсырма береді.


11. Бағалау және кері байланыс.

Стикер толтыру.

6.Оқушылар өзара пікірлесіп, ортақ ойды бейнелейді.Бір оқушы постерді қорғайды,қалғандары оған көмектеседі.

7.Оқушы экрандағы информацияны қабылдайды.

8. Оқушылар 3-3-тен су молекулаларын бейнелеп ауа көпіршігін /шар/ жоғары итереді.

9. Оқушыға бүгінгі алған білімінің дәрежесін өзінің анықтауына

мүмкіндік беріледі.

10.Оқушы жұбымен бірге ойланады, пікірлеседі,ортақ шешім қабылдайды.

11. Оқушы өзін-өзі критерий бойынша бағалайды, сабақ туралы пікірін білдіреді.

Дереккөздер және жабдықтар

Флипчарт,қағаздар, электрондық оқулық, шарлар,постерлер

Кейінгі тапсырмалар мен портфолио

деректері

Таудың биіктігін өлшеудің басқа да тәсілдері туралы немесе тау басында отсыз қалай шай қайнатуға болатыны туралы іздену.Қызықты деректер

Кейінгі оқу

Басқа да дереккөздерден осы тақырыпта ақпараттар табу

Сабақты талдау









Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Физика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
?айнау температурасыны? атмосфералы? ?ысым?а байланыстылы?ы

Автор: Жумабаева Жаныл Кенжебаевна

Дата: 24.02.2015

Номер свидетельства: 178290


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства