сформувати поняття густини речовини, одиниці густини речовини, навичок її обчислення; формувати вміння аналізувати умову задачі та грамотно її оформлювати, користуватися теоретичними та експериментальними методами для обґрунтування висновків та розв’язування задач.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Густина речовини 7 клас.»
Фізика 7 клас
Тема: Густина речовини.
Мета уроку:
Навчальна: сформувати поняття густини речовини, одиниці густини речовини, навичок її обчислення; формувати вміння аналізувати умову задачі та грамотно її оформлювати, користуватися теоретичними та експериментальними методами для обґрунтування висновків та розв’язування задач.
Розвивальна: активізувати пізнавальну діяльність учнів, формувати вміння грамотно висловлювати власні думки, розвивати логічне мислення учнів, показати учням практичну значущість набутих знань, розвивати вміння спостерігати, зіставляти і порівнювати результати експериментів.
Виховна: виховувати інтерес до вивчення фізики, творчу активність, уважність, культуру мовлення.
Тип уроку: Комбінований урок.
Обладнання та наочність: підручник, опорний конспект, роздавальний матеріал, дослід про визначення свіжості яєць.
Відеофрагмент: легенда про корону царя Гієрона, різні типи задач.
План-схема уроку
№ п/п
Етап уроку
Час, хв
Форми і методи діяльності вчителя
Результат діяльності
1
Організаційний
2
Підготовка до уроку
Підготовка учнів до сприйняття нового матеріалу
2
Перевірка домашнього завдання
8
Індивідуальна робота учнів
Узагальнення і систематизація теоретичних знань
3
Мотивація навчальної діяльності
5
Зачитування епіграфа, презентація легенди про Архімеда
Активізація пізнавальної діяльності учнів
4
Вивчення нового матеріалу
10
Повідомлення теми та мети уроку, опорний конспект, формули і аналіз первинних знань
Розвиток логічного мислення, первинне засвоєння навчального матеріалу
5
Закріплення матеріалу
15
Розв’язання якісних, експериментальних і розрахункових задач
Розвивати логічне мислення, вміння грамотно висловлювати думки, спостерігати та зіставляти і порівнювати результати експериментів, формувати вміння, аналізувати умову задачі та грамотно її оформлювати
6
Підсумок уроку
3
Рефлексія «Написання вірша сенкан зі словом «густина»»
Підведення підсумків уроку узагальнення вивчення матеріалу, фізичних термінів та значущість набутих знань
7
Домашнє завдання
2
Розв’язання експериментальної задачі
Виховування інтересу до вивчення фізики, активізація творчої активності
Хід уроку
І. Організаційний етап
- привітання,
- відсутність на уроці учнів,
- готовність класу до уроку.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Інтерактивна гра «Вибери питання» (учень вибирає одне-два питання на які дає відповідь).
Наведіть приклади взаємодії тіл.
Що називається інерцією?
Наведіть приклади виникнення інерції.
Що називається масою?
Назвіть одиницю маси.
Як виміряти масу тіла?
Які властивості тіла характеризує маса?
Що беруть за еталон маси?
Які похідні одиниці маси?
Як виміряти об’єм тіла? (правильної і неправильної форми)
ІІІ. Мотивації навчальної діяльності
Сьогодні на уроці ми продовжуємо вивчати тему «Взаємодія тіл» і почати вивчення нового матеріалу я хочу почати з епіграфа:
Шлях до істини саме такий,
Як і від істини шлях.
Він анітрохи не довший,
Він тільки трохи складніший.
«Кола на піску», Фелікс Крівін
Сьогодні на уроці кожен пройде свій шлях до істини, і нехай він буде не тільки трохи важким, а й захопливим і пізнавальним. Ознайомимось із легендою про Архімеда (Презентація учня).
Учень: У місті Сіракузи, що на Сицілії правив цар Гієрон. Захотілося цареві, щоб майстер виготовив золоту корону. Майстер корону виготовив, але цар засумнівався чи не обманув його майстер, чи дійсно вона із чистого золота. Покликав цар до себе Архімеда і дав йому завдання – перевірити чи корона із чистого золота. Масу корони Архімед знайшов зваживши її терезами, а об’єм – зануривши у воду.
А як він дізнався чи обманув царя майстер,ми дізнаємось,ознайомившись із темою «Густина речовини»,яка допоможе нам не тільки розв’язати задачу про корону,а й розв’язати багато практичних задач,зокрема «Як перевірити свіжість яйця?»,»Як визначити,чи має тіло порожнини?» і т. д.
ІV. Вивчення нового матеріалу
Слайд «Порівняння мас різних тіл, що мають однаковий об’єм».
Тіла, що мають однаковий об’єм, але виготовлені з різних речовин мають різні маси.
Чому? Робимо висновок.
Слайд «Відношення маси до об’єму однакових речовин є величина стала»
Чому? Робимо висновок.
Висновок: Ця величина називається густиною.
Сьогодні на уроці ми розглянемо такі питання:
1.Означення густини речовини.
2.Фізичний зміст речовини.
3.Формула для обчислення густини речовини.
4.Одиниці вимірювання густини речовини.
5.Аналіз таблиці густини речовини.
Завдання учням. За допомогою трикутника записати дві формули на визначення маси і об’єму тіла.
Робимо опорний конспект (заповнює вчитель разом з учнями, або учні виконують самостійно)
Фізична величина
Означення фізичної величини
Позначення фізичної величини
Одиниці
Спосіб вимірювання фізичної величини. Прилад для вимірювання
Густина
V. Закріплення матеріалу
Розв’язування розрахункових задач:
Повернемося до легенди Архімеда і дізнаємося, що обманув майстер царя? Чи була корона з чистого золота, якщо відомо маса корони 2 кілограми 250 грамів, а її об’єм 0,00015 м3.
Розв’язує учень коло дошки, висновок про виготовлення корони з чистого золота.
Задачі на логічне мислення (усні відповіді учнів)
Якщо від кавуна відкусити шматочок, то чи зміниться його густина?
Чи вірно, що густина 1 м3 ртуті – 13600 кг/м3, а густина 2 м3 ртуті 27200 кг/м3?
Експериментальна задача:
«Як перевірити свіжість курячого яйця?»
Виконання задачі виконує учень.
Розв’язування якісних задач(кожен учень вибирає задачу на яку може дати правильну відповідь):
Чи однакову масу мають відро з питною водою і таке саме відро, заповнене морською водою?
Розміри дерев’яної, алюмінієвою та стальної кульок однакові. Яка з них має найбільшу масу, а яка – найменшу?
Два однакових баки заповнені пальним: один бензином, другий гасом. Маса якого пального більша?
Залізний і алюмінієвий стержні мають однакові перерізи і масу. Який із стержнів має більшу довжину?
Дві кулі однакової маси виготовлені з сосни та чавуну. У якої кулі більший радіус?
Додаткові задачі для сильніших учнів:
Картоплина масою 59 грамів, має об’єм 50 см3. Визначте густину картоплі?
Скільки води потрібно налити в акваріум довжиною 30 см, шириною 20 см і висотою 25 см?
VI. Підсумок уроку
Рефлексійна вправа написання вірша сенкан зі словом «густина».
VII. Домашнє завдання
Вивчити конспект.
Виконати експериментальне завдання «Хто густіший?» (визначення густини власного тіла)