kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

№4 Зертханалық жұмыс Серпімді деформацияны зерделеу

Нажмите, чтобы узнать подробности

Теориялық білімін практикада қолдана алу дағдысын қалыптастыру

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«№4 Зертханалық жұмыс Серпімді деформацияны зерделеу»

Сабақтың тақырыбы: Зертханалық жұмыс № 4

«Серпімді деформацияны зерделеу»

Сабақтың мақсаты:  Оқушыларға Гук заңының дұрыстығын тексеру,

тәжірибе жүзінде көз жеткізу және есеп шығаруды

үйрету;

Күтілетін нәтиже: Оқушыларға Гук заңының дұрыстығын тексереді,

тәжірибе жүзінде көз жеткізу және есеп шығаруды

үйренеді

Сабақтың әдісі: құралдарды пайдаланып өз бетімен зертханалық жұмыс

жасау;

Сабаққа керек құрал–жабдықтар: динамометр, жолақ қағаз, әрқайсысының массасы 102гр болатын жүктер жиыны, қысқышы, сақинасы және жалғастырғышы ( муфтасы) бар штатив.

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастырушылық кезеңі;

а) Оқушылармен амандасу, түгендеу;

б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару;

в) сынып тазалығы;



ІІ.Үй тапсырмасын тексеру;

1. Гук заңы қалай тұжырымдалады?

2. Гук заңы қандай деформация кезінде орындалады?

3. Серіппенің қатаңдығы деп нені айтамыз?

4. SI жүйесінде қатаңдық қандай бірліктермен өрнектеледі?

5. Серпімділік күшінің пайда болу себебін түсіндіріңдер ?



Оқушылар алдына мақсат қою;

IІІ.Оқушының субъекті тәжірибесін өзектілеу кезеңі

  1. Жұмыс барысында қандай қауіпсіздік ережесін сақтау керек ?

  2. Салыстырмалы қателік дегенді қалай түсінесің ?



VI. Зертханалық жұмысына дайындық сұрақтары:

а. Серпімділік күшінің табиғаты қандай?

ә.Гук заңы кез-келген деформация үшін орындала ма?

б.Динамометр деген құралды қайда пайдаланады ?



F=-kx;

Мұндағы: k-қазандық (Н/м)

x-ұзаруы (м)

V.Жұмыстың барысы:

1- тапсырма Серпімді элементі серіппе болып табылатын мектеп динамометрін градуирлеу

  1. Динамометр шкаласын ақ қағазбен бүркеңдер. Қағаздың екі жағы резеңке сақиналардың көмегімен диномомтерге бекітіледі.

  2. Динамометрге массалары 102г, 204г, 306г, және т.б. жүктерді іле отырып 1Н, 2Н, 3Н, т.с.с. күштерге сәйкес келетін көрсеткіш орнын белгілеңдер.

  3. Көршілес сызықшалардың арасын өлшеңдер. Олар өзара тең бе ? Неліктен? Осы шкалада ньютонның онннан бір үлестерін белгілеңдер.

  4. Өздерің жасаған шкаланы зауытта градуирленген динамометрдің шкаласымен салыстырыңдар.

  5. Өлшеу дәлдігін бағалаңдар.



V.Жаңа білім мен іс-әрекет амалдарын бекіту кезеңі

  1. Гук заңы туралы не айта аласың ?

  2. Динамометрмен құралын қалай пайдаланамыз ?



V.Жаңа білім мен іс-әрекет амалдарын қорытындылау кезеңі

1.Бақылау өзін-өзі бақылау

2.Түзету, кемшілікті анықтау

3. Жалпы сынып жұмысына сапалы баға беру.

4. Оқушыларды бағалау

Үйге тапсырма. . § 35,36 оқу ереже жаттау

Р.Башарұлы, Д.Қазақбаева, У.Тоқбергенова, 7 сынып, оқулық










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Физика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс

Скачать
№4 Зертханалық жұмыс Серпімді деформацияны зерделеу

Автор: Наубетова Гулнарf Усеновна

Дата: 30.01.2017

Номер свидетельства: 385558


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства