kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Тізбек бөлігі үшін Ом заңы.Өткізгіштің электр кедергісі.Меншікті кедер

Нажмите, чтобы узнать подробности

Физика пәнінен ашық сабаққа арналған презентация.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Тізбек бөлігі үшін Ом заңы.Өткізгіштің электр кедергісі.Меншікті кедер»

Күні: Мұғалімнің аты-жөні:Кагазбекова Халида Кадыровна


Сынып : 8 Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың

тақырыбы

Тізбек бөлігі үшін Ом заңы.Өткізгіштің электр кедергісі.Меншікті кедергі

Осы сабақта қол

жеткізілетін оқу мақсаттары

8.4.2.6 тізбек бөлігі үшін Ом заңын есептер шығаруда қолдану

8.4.2.7 – кедергінің физикалық мағынасын,оның өлшем бірлігін түсіндіру

8.4.2.8-есеп шығарғанда өткізгіштің меншікті кедергісі формуласын қолдану

Сабақтың

мақсаты








Барлық оқушылар: тізбек бөлігі үшін Ом заңын біледі,электр кедергісі,меншікті кедергі шамалары туралы біледі

Оқушылардың басым бөлігі: электр кедергісі,меншікті кедергі шамаларының физикалық мағынасын түсінеді,тізбек бөлігіне арналған Ом заңының формуласын қолданып есептерді шығара біледі

Кейбір оқушылар: электр кедергісінің өткізгіш ұзындығына ,көлденең қимасының ауданына, материалына тәуелділігін біледі,өз қорытындыларын жасай алады.

Бағалау

критерийі

Тізбек бөлігіне арналған Ом заңын біледі,кедергі,меншікті кедергінің физикалық мағынасын түсінеді.

Тілдік мақсаттар




Қазақ тілі

Орыс тілі

Ағылшын тілі

ток күші

сила тока

amperage

кернеу

напряжение

voltage

кедергі

сопративление

resistance

Сыныптағы диалог\ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқыланатын сұрақтар :

Ток күші дегеніміз ........

Кернеу дегеніміз.....

Ток күшінің өлшем бірлігі....


Құндылықтарға баулу

Жұптық , топтық жұмыстарда бірігіп еңбек етеді , ізденеді, Өз ойларын ашық айтады, талдайды.Өмір бойы білім алуға баулу

Пән аралық байланыс

Математика

Алдыңғы білім

Ток күші мен кернеуді есептеу

Сабақ барысы



Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы


3 мин







5 мин
















1.Ұйымдастыру кезеңі:Психологиялық ахуал тудыру: «Ыстық алақан әдісі»

2. Топтарға біріктіру:

1,2,3 сандары арқылы топтастыру

I-ші топ «Ток күші»

II-ші топ «Кернеу»

ІII-ші топ «Кедергі»

Үй тапсырмасы.Тест

1.Электр тогы дегеніміз не?

а/зарядтың ретсіз қозғалысы

б/ зарядтардың реттелген бағытталған қозғалысы

с/ дұрыс жауап жоқ

2. Ток көзін ата

а/вольтметр

б/амперметр

с/аккумулятор,гальвани элементі,генератор

3. Ток күші дегеніміз не?

а/ зарядтың уақытқа көбейтіндісі

б/зарядтың уақытқа қатынасы

с/ зарядтың уақытқа қосындысы

4. Ток күшін өлшейтін құрал

а/ манометр

б/ гальванометр

с/ амперметр

5/ Ток күшін өлшейтін құралды тізбекке қалай қосады?

а/ параллель

б/ тізбектей

с/ дұрыс жауап жоқ

6/ Ток күшінің өлшем бірлігі

а/ килограмм,грамм, миллиграмм

б/Джоуль,кДж

с/Ампер,милиАмпер,мкАмпер,килоАмпер

7/ Кернеу дегеніміз не?

а/зарядтың жұмысқа көбейтіндісі

б/ жұмыстың зарядқа қатынасы

с/ жұмыс пен уақыттың көбейтіндісі

8/ Кернеудің өлшем бірлігі

а/В,кВ,МВ

б/Н,кН,Мн

с/ А,мА,мкА

9/ Кернеуді өлшейтін құрал

а/амперметр

б/вольтметр

с/реостат

10/ Кернеуді өлшейтін құралды тізбекке қалай қосады?

а/параллель

б/ тізбектей

с/ қосарлап

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

б

с

б

с

б

с

б

а

б

а

Бағалау шкаласы 10-9 «5»

8-7 «4»

6-5 «3»

4 төмен «2»


Сабақтың ортасы

3 мин















10 мин































10 мин

















«Ой қозғау» әдісі.

Проблемалық сұрақ

Күнделікті тұтынатын электр шамының кеш мезгілінде бәсеңдеуі,ал түн ортасында жарқырауы неліктен? Неліктен электр шамы кенет жарқ етеді?Кейде кейбір электр құрылғылары осы әсерден істен шығады?

Жауап: Кеш мезгілінде электр энергиясын көп тұтынамыз.Электр құралдары ток көздеріне көптеп қосылады. Сондықтан кернеу шамадан тыс артады. Сол себепті кейбір электр құралдары істен шығуы мүмкін.Кернеу қанша артса,ток күші де сонша есе артады.Электр желісіне көп қосылғандықтан токтың кедергісі артып,ток күші азаяды.

Бүгінгі сабақ тақырыбы ашылады.

Топтық жұмыс. Жаңа тақырыпты түсіну үшін оқушыларға оқулық бойынша тапсырма беріледі.

1 топқа ток күшінің кернеуге тәуелділігін анықтау

2 топқа ток күшінің электр кедергісіне тәуелділігін анықтау

3 топқа электр кедергісінің физикалық мағынасын ашу

Бағалау.Мадақтау

«Ой толғау» шығармашылық жұмыс

Ток күші

Ток күші сенің арқаң өмір сүргеніміз

Сабақ оқып теледидар көргеніміз

Қымбат қылып бағаңды көтерсе де

Ақшасын ауырсынбай төлейміз біз

Кернеу

Елімнің жетістігі сенің арқаң

Бай қылдың еңбегіңмен елді дархан

Жан-жағыңа шамыңды жарқыратқан

Кернеудің арқасы деп мақтанам

Кедергі

Электр тогын сипаттайтын сақтайтын

Токты тежеп құралдарды баптайтын

Ом заңында орны бөлек біршама

Кедергіні таныстырам баршаға

Денгейлік тапсырма

Жұппен жұмыс «Кім жылдам» есептер шығару

Оқулықпен жұмыс 8- жаттығу есептерін шығару



Бағалау:Мадақтау



қазақша

орысша

ағылшынша

ток күші

сила тока

amperage

кернеу

напряжение

voltage

кедергі

сопративление

resistance

Бағалау.Ауызша бағалау





















Оқулық

амперметр

вольтметр

кілт

реостат

ток көздері

жалғағыш сымдар












Сабақтың соңы


5 мин



2 мин


2 мин

«Балық қаңқасы» әдісімен сабақты қорытындылау


Рефлексия «БББ»


Үйге тапсырма: 40,41 тақырыпты оқуға .


Кері байланыс стикерге өз ойларын жазады.



стикер

Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?



Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


Сабақ жоспарын жеңілден күрделі тапсырмаға өту арқылы,түрлі әдістер пайдала отырып құрдым. Топпен, жұппен, сыныппен жұмыс барысында әр оқушының деңгейін саралай отырып тапсырма жасадым.

Бағалау кезінде мадақтау, ауызша, дескрипторды пайдаланамын

Дене шынықтыру жаттығуларын жасау кезінде өмірқауіпсіздік техникасын сақтау

Сабақ бойынша рефлексия














Жалпы бағалау


Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Физика

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
Тізбек бөлігі үшін Ом заңы.Өткізгіштің электр кедергісі.Меншікті кедер

Автор: Кагазбекова Халида Кадыровна

Дата: 20.02.2018

Номер свидетельства: 458537


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства