Просмотр содержимого документа
«Презентация "Натурал к?рсеткішті д?реже " »
Сабақтың тақырыбы:
“қайталау сабағы ”
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Натурал көрсеткішті дәреже осы тақырып бойынша, оқушылардың білім дәрежесін анықтау, алған білімдерін тиянақтау;
Дамытушылық: оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту, практикалық дағдысын қалыптастыру;
Тәрбиелік: топпен жұмыс істеуді қалыптастыру, өзара көмектесуді дамыту, пәнге деген қызығушылығын арттыру.
Сабақтың түрі:
Бекіту сабағы
Сабақтың жабдықталуы:
Технологиялық карталар
Компьютерлік оқу құралдар
Слайдтар
Жұмыс дәптері
Сабақтың құрылымы:
Ой қозғау
Іздену іс-әрекет
Ой жинақтау
Қорытынды
Үйге тапсырма
Бағалау
Сабақтың эпиграфы:
“ Адамның басшысы-ақыл, шолушысы -ой, жетекшісі-талап, қорғаушысы-сабыр, сынаушысы-халық, таусылмайтыны –арман, ең қымбаттысы-ар сақтау, бәрінен ардақсысы-өмір сүру, соның ішінде ең тәттісі –сыйластық!”
Төле би
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі
2. Үй тапсырмасын сұрау
а) “Миға шабуыл”
Өзара тексеру парағы бойынша жұмыс.
ә) Есептерді тексеру
3. “Қарлы кесек” ойыны
4. Сәйкестендіру тесті
5. Деңгейлік тапсырмалар
6. Үйге тапсырма. Кроссворд “Математика”
Ұйымдастыру
а) Оқушыларды түгендеу
ә) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру
Үй тапсырмасын тексеру
“Миға шабуыл ”. Өзара тексеру парағы бойынша сұрақтарға жауап беру.
Санның екінші дәрежесін .... деп атайды?
Санның үшінші дәрежесін .... деп атайды?
Санның 1 дәрежесі нешеге тең ?
а-санының n-ші дәрежесін қалай белгілейді ?
Негіздері бірдей сандарды көбейткенде дәреже қалай өзгереді?
Негіздері бірдей сандарды бөлгенде дәреже қалай өзгереді?
Санның 0 дәрежесі ?
“ Қарлы кесен” ойыны
а7* а2* а3
в1* в2* в
х10 : х7
у30 * у12 * у6
а7* а2* а3
а7* а2* а3
I кезең.
Әр оқушы парақта берілген сұраққа жауапты кітаптан оқып, берілген есепті шығарады. Әр топқа тапсырмалар беріледі.
II кезең.
Дайындалып болған соң оқушылар келесі тәртіппен орындарын алмастырады.
№ 1 үстел басына А1, Б1,
№ 2 үстел басына А2, Б2,
№ 3 үстел басына А3, Б3,
Жиналған жаңа топта әрбір алғашқы топ өкілі өз тақырыбын және есептің шығарылуын талдайды. Әр оқушыға 2-3 минут беріледі. Тыңдаушылары сызба немесе жоспар түрінде есептің шығарылуын жазып алады. Осы уақытта А3, Б3 тақтаға шығады.
III кезең.
5 минут. Оқушылар алғашқы орындарына отырады. Ал А3, Б3 ойыншылары тақтада өз есептерінің шығарылуын талдап, қорғап шығады. Компьютерден есептерінің жауабын өздері тексереді. Мұғаліммен басқа оқушылар оқу материалын қаншалықты меңгергенің нақты сауатты баяндалғанын бақылап отырады.
А тобының тапсырмасы
1) № 81 (1 , 3)
2) 85
7х-(3+2х) = х+9
Б тобының тапсырмасы:
№ 81( 2,4)
86
3) Теңдеудің түбірін табыңдар:
13-(2х-5) = х-3
Пропроцияның белгісіз мүшесін табыңдар:
Есепте ң дер:
А) -6 В) 6 С) -5 Д) 5.
Қосуды орында: 15,7 +(-23,5)
А) 39,2 В) -39,2 С) -7,8 Д) 7,8
Дәрежені есепте: (-3)2 =
А) 9 В) -6 С) -9 Д) 6
Дәрежені есептеңіз: (-11)2
А) 118 В) -121 С) 121 Д) -22.
74 – санын көбейткіштердің көбейтіндісі түрінде жазыңдар.